X
Forum

Forum

TECO Foxtrot - vyuz...
 
Notifications
Clear all

TECO Foxtrot - vyuziti v soudobe automatizaci

66 Posts
10 Users
2 Likes
17.7 K Views
 tme
(@tme)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 
Posted by: S474N

Aha, takze jestli to dobre chapu, tak pouzivas tohle:
https://www.npmjs.com/package/node-red-contrib-homekit-bridged

Nepotrebujes a nepouzivas tedy HomeBridge, ale tohle ti rovnou udela dalsi most v HomeKitu?

Klidne muzes nahodit i nejake obrazky, ono to vzdycky napovi vice 🙂 Diky!

[
{
"id": "e5d687b3.06a358",
"type": "tab",
"label": "Flow 1",
"disabled": false,
"info": ""
},
{
"id": "a828adde.10a97",
"type": "foxtrot-input",
"z": "e5d687b3.06a358",
"plccoms": "d2fa7f6c.49b86",
"pubvar": "{\"name\":\"RO01_06_LINKA_KRAJ\",\"type\":\"BOOL\"}",
"delta": "",
"topic": "",
"x": 190,
"y": 140,
"wires": [
[
"76c46276.fe192c"
]
]
},
{
"id": "76c46276.fe192c",
"type": "function",
"z": "e5d687b3.06a358",
"name": "InLight",
"func": "str=msg.payload;\nmsg.payload = {\"On\": (str === '1') }\nreturn msg;",
"outputs": 1,
"noerr": 0,
"x": 390,
"y": 140,
"wires": [
[
"70dc9b5c.ef9a94"
]
]
},
{
"id": "70dc9b5c.ef9a94",
"type": "homekit-service",
"z": "e5d687b3.06a358",
"isParent": true,
"bridge": "c5de0347.cdc88",
"accessoryCategory": "LIGHTBULB",
"parentService": "deac37e3.cf7138",
"name": "Prizemi Kuchyn",
"serviceName": "Lightbulb",
"topic": "",
"filter": false,
"manufacturer": "Default Manufacturer",
"model": "Default Model",
"serialNo": "Default Serial Number",
"cameraConfigVideoProcessor": "",
"cameraConfigSource": "",
"cameraConfigStillImageSource": "",
"cameraConfigMaxStreams": "",
"cameraConfigMaxWidth": "",
"cameraConfigMaxHeight": "",
"cameraConfigMaxFPS": "",
"cameraConfigMaxBitrate": "",
"cameraConfigVideoCodec": "",
"cameraConfigAudioCodec": "",
"cameraConfigAudio": false,
"cameraConfigPacketSize": "",
"cameraConfigVerticalFlip": false,
"cameraConfigHorizontalFlip": false,
"cameraConfigMapVideo": "",
"cameraConfigMapAudio": "",
"cameraConfigVideoFilter": "",
"cameraConfigAdditionalCommandLine": "",
"cameraConfigDebug": false,
"characteristicProperties": "{}",
"x": 140,
"y": 220,
"wires": [
[
"4d133296.ca7e1c"
],
[]
]
},
{
"id": "4d133296.ca7e1c",
"type": "function",
"z": "e5d687b3.06a358",
"name": "light convertor",
"func": "str=msg.payload;\nif (str.On === true) {\n msg.payload = '1';\n} else {\n msg.payload = '0';\n}\nreturn msg;",
"outputs": 1,
"noerr": 0,
"x": 400,
"y": 220,
"wires": [
[
"cece2de6.34678"
]
]
},
{
"id": "cece2de6.34678",
"type": "foxtrot-output",
"z": "e5d687b3.06a358",
"plccoms": "d2fa7f6c.49b86",
"pubvar": "{\"name\":\"PRGDUM.BLKPRIZEMIKUCHYNE.CILIGHTSINGLE.GTSAP1_LIGHT_ONOFF\",\"type\":\"BOOL\"}",
"x": 360,
"y": 300,
"wires": []
},
{
"id": "1cb1fb86.243fe4",
"type": "homekit-service",
"z": "e5d687b3.06a358",
"isParent": true,
"bridge": "c5de0347.cdc88",
"parentService": "",
"name": "tecomat bridge",
"serviceName": "BridgeConfiguration",
"topic": "",
"filter": false,
"manufacturer": "Default Manufacturer",
"model": "Default Model",
"serialNo": "Default Serial Number",
"characteristicProperties": "{}",
"x": 140,
"y": 60,
"wires": [
[],
[]
]
},
{
"id": "d2fa7f6c.49b86",
"type": "plccoms",
"z": "",
"host": "ip_plcoms",
"port": "5014",
"termination": "%0D%0A"
},
{
"id": "c5de0347.cdc88",
"type": "homekit-bridge",
"z": "",
"bridgeName": "Tecomat",
"pinCode": "111-11-112",
"port": "",
"allowInsecureRequest": true,
"manufacturer": "Teco",
"model": "Default Model",
"serialNo": "Default Serial Number",
"customMdnsConfig": true,
"mdnsMulticast": true,
"mdnsInterface": "",
"mdnsPort": "",
"mdnsIp": "",
"mdnsTtl": "",
"mdnsLoopback": true,
"mdnsReuseAddr": true
}
]
Screen Shot 2019 10 29 at 18.09.35

   
ReplyQuote
S474N
(@s474n)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 29
Topic starter  

tme: ja tim, ze jsem mel vse rozchozeno, tak me to vubec nenutilo prechazet, ci zkouset tento novy plugin. Jel jsem pres MQTT do HB a vse slapalo. Ted jsem zacal kapku laborovat s tim, ze vse predelavam a dostalo se i na toto, takze jsem vyzkousel tento plugin a musim rict, ze je naprosto bozi. Tim, ze je zaroven i oboustranny (vstup/vystup), tak usetrim misto a celkove to zprehlednim.

Tim, jak si tady dal ten kousek prikladu, tak si mi pomerne dost usetril cas, ktery bych stravil zbytecnym badanim, jak to idealne vyresit.

Jen teda ted trosicku bojuju s LockMechanism, protoze potrebuju do toho vclenit nejak to, aby rele podrzel 3 sekundy a zaroven bral v uvahu, jestli neni zamek uz otevreny, otevirajici se, pripadne jiny "bordel" (jako referenci bych pouzil magneticky kontakt dveri a virtualni petlici).

Neresil si uz neco podobneho, at zbytecne znovu nevynalezam kolo?


   
ReplyQuote
S474N
(@s474n)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 29
Topic starter  

Tak jen po nejakem case mam potrebu napsat aktualni stav.

Nakonec jsem vse nacpal do RPi 4 s SSD do Dockeru, respektive zacal jsem pouzivat IOTStack:

https://github.com/SensorsIot/IOTstack

Vyhodou reseni pres IOTstack je to, ze instalace vseho trva pet minut, automaticky to zalohuje data i na Dropbox a pripadna obnova uplne vseho je opetovne zalezitost par minut.

Aktualne tam mam nejakych 10 kontejneru (od Noderedu, pres Mosquitto, Grafanu, InfluxDB, deCONZ/Phoscon a dalsi az po Tasmoadmin). Chci tam jeste prihodit zdockerizovany PLCComS a budu happy.

U ZigBee veci jsem presel na ConBee II a diky prostreleni kompletne do NR to clovek zase muze krasne pouzivat v ramci flows. Dalsi vyhodou je zbaveni se cinskeho cloudu a okamzite reakce na vse.

Aktualne bych chtel konecne zacit resit odecty z elmeru, plynomeru a vodomeru, respektive jejich ukladani do influxdb. Doporucil by mi nekdo vhodnou strukturu tabulek?


   
ReplyQuote
S474N
(@s474n)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 29
Topic starter  

Tak po par pokusech jsem to rozchodil. Jen pro kompletnost informaci zde pridavam informaci, ze je opravdu nutne si promyslet predem strukturu. Tedy zejmena zakladni rozdeleni fieldKey a FieldType.

Tedy vse se mi jiz nyni sype (doslova) do InfluxDB, uz jsem si zkousel i nejake vystupy do Grafany, nicmene zacinam si pohravat s myslenkou k retenci. Preci jenom, treba elmer dava 800 pulsu do 1 kWh, takze tahle tabulka roste doslova raketove.

A zde bych rad nasel nejakou inspiraci k nastaveni konkretnich RP ci CQ. Jake pouzivate vy?


   
ReplyQuote
(@ondrejoo)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 1
 

Dobrý deň,

dnes som našiel tento blog a hlavne túto diskuziu, ktorá sa zaoberá Foxtrotom. V prvom rade sa chcem ospravedlniť za svoje dotazy, ale v danej tématike som nováčik. V tejto diskuzii rozoberáte pojmy, ktoré momentálne riešim a neviem úplne presne ako na to. Preto by som potreboval poradiť.

Mám PLC Teco Foxtrot CP-1000 a k nemu cez CIB zbernicu pripojené 2 moduly C-RQ-0600.  Programujem to v prostredí Mosaic a jazyku LD. Vytvoril som DataLogger, ktorý mi ukladá namerané hodnoty (vlhkosť, teplotu a CO2) do pamäte PLC do súboru CSV. Chcel som pokračovať v tom, že tieto namerané hodnoty budem vykresľovať do grafov v čase, ktoré sa budú dať dohľadať online. Prv som to začal riešiť cez GraphMaker ale nevedel som ako si spravím panel pre vykreslenie grafov do WebMakeru. 

Niekde som sa dočítal o Grafane, že umožňuje vykresľovanie grafov čítaním nameraných hodnôt z nejakej databázy, ktorú podporuje. Ďalej som nenašiel žeby to čítalo namerané hodnoty z pamäte PLC. Chcem sa preto opýtať, dá sa niektorá z týchto databáz (ktoré podporuje Grafana) nahrať do daného PLC alebo to musím riešiť výhradne cez Raspberry? 

Ak sa to musi riešiť cez Raspberry, pochopil som správne, že tam musím nainštalovať Docker a pod neho kontajnery ako Node-Red, InfluxDB a PLCComS. Ďalej MQTT (funkčný blok) použijem len pri programovaní v Mosaicu? 

Ďalej som sa dostal k Flowboxu, tiež niečo na vykreslovanie grafov online a pod. Lenže zatiaľ som sa nedočítal ako by som pomocou toho vyriešil môj problém, keďže som nenašiel žiaden softwér k tomu. Skôr som sa dočítal načo všetko to slúži.

Vopred Ďakujem


   
ReplyQuote
S474N
(@s474n)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 29
Topic starter  

@ondrejoo: bohuzel jsem si tveho prispevku vsiml az ted. Ano, vse je idealni mit bokem, tedy v RPi, ktere ma dostatecny vykon na provozovani vseho - od zpracovani v NodeRED, pres databazi (influxdb) az po samotne zobrazeni v grafech (Grafana).

V realu potom takove zobrazeni muze vypadat treba takto:

obrazek
obrazek

Co se samotneho rozchozeni tyce, tak jsem zacal sepisovat rozne navody. Na tvem miste bych tedy zacal s PiBuilderem, ktery zacatecnikovi vyrazne dopomuze k rozchozeni vsech zakladnich sluzeb (i vcetne dockerizovaneho PLCComS). Nechci zde davat primy link, ale kdyz zadas do Google "PiBuilder", tak ti vyjede muj navod step-by-step.


   
ReplyQuote
Page 5 / 5
Share: