Forum

Forum

Notifications
Clear all

Synology Moments

6 Posts
4 Users
0 Likes
477 Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
Topic starter  

Ahoj,

na DS218play s DSM6.x jsem nainstaloval Moments.

Muzete prosim potvrdit, jak Vam to funguje? Mne se NAS zpomalil tak, ze se do nej uz ani skoro nejde prihlasit. 


   
Quote
(@hl-jarda)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 48
 

Ahoj,

používám Moments už 2 roky na DS918+ a jede naprosto bez problému.

Nesleduji že by ani nejak zasadně zatěžoval NAS.

Synchronizuji na něj tedy pouze 2 zařízení. Mám to na Verzi 6.xx a opravdu bez jakehokoli problemu.

Na verzi 7.xx jsem zatím neaktualizoval protože v ní původně nejelm Teamviewer a nevím jestli tento nedostatek už napravili.

Občas se mi tedy stane že musim moments otevrit v telefonu aby se fotky nasynchronizovali ale je to spíš vyjimečně.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jaká je vyhoda toho Moments proti klasickýmu zálohování?

Já používám pro zálohování fotek z mobilu DS file app (která mi zálohuje vybrané složky s fotkami) a pro zálohu fotek z PC nějakou tu desktop app Synology a funguje mi to ok.


   
ReplyQuote
(@hl-jarda)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 48
 

@radek

Z mého pohledu je to stejné.

Moments ma trochu jednodušší nastavení a další funkce jako automatické řazení fotek podle toho co je na nich a podobné vychytávky zaměřené na fotografie a videa.

Na PCcka taky používam Drive sync ale jak pises jde to rozjed i na telefonu...


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
Topic starter  

zkousel jsem odistalovat a nainstalovat a takove zpomaleni, ze NAS je nepouzitelny. Ale je pravda ze mam fotky v RAWu a od roku 2001 🙂 to bude tak 700GB fotek. Uz to tedy NAS prechroupal, uz v horni liste nebezi to kolecko, ale pomale to je porad stejne. Nejde vubec pustit Squeezebox, dostat se do NAS je na 15 minut. Odinstalaci jsem zase na normalnim rezimu


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 146
 
Posted by: @richard

Ahoj,

na DS218play s DSM6.x jsem nainstaloval Moments.

Muzete prosim potvrdit, jak Vam to funguje? Mne se NAS zpomalil tak, ze se do nej uz ani skoro nejde prihlasit. 

Ahoj DS218play má opravdu slabý procesor. To je slabost většiny synology. Můsíš pořídit nějakou výkonější řadu. Mám DS1821+ a ve virtuálu mi tam ještě běží bez problému windows. Jen pozor, ve verzi 7 nefungují Moments

 


   
ReplyQuote
Share: