Forum

Forum

Motorizované závěsy
 
Notifications
Clear all

Motorizované závěsy

7 Posts
5 Users
0 Likes
1,726 Views
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
Topic starter  

Ahoj, manželka si poručila záclony, v čemž vidím příležitost něco nového automatizovat, utratit peníze navíc a přidělat si nové problémy, které bych jinak neměl 🙂 Letmo jsem hledal na Ali. Výrobce zde, shop např. zde, motor zde. Prvotní CN viz tabulka. Máte někdo s motorizovanými závěsy nějaké zkušenosti?

image

   
Quote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 

Já našel něco přímo od xiaomi - aqara curtain motor


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Taky chci jit do Aqary. Uz mam doma jeden motor a jednu kolejnici, jen to zprovoznit. Pro jistotu mam ke kazde planovane kolejnici natazene 5x1,5


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Zprovozňoval jsem to v jednom bytě, a bez problémů, ale ... majitelka chtěla od dodavatele závěsového pohonu řešení kdy motor snímá jestli někdo ručně zatáhne za závěs , ten pak na to reaguje tak, že se ve směru kam zatáhnete spustí  a dojede na koncák nebo ho i můžete zatažením ( krátkým ) do protisměru zastavit... no a zkuste pak evidovat v Loxone kde je závěs po takové akci mimo systém ve skutečnosti 🙁

Určitě motory s el. nastavováním koncových poloh 


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
Topic starter  

zdar, díky za info. mimochodem, oslovil jsem první českou firmu co našel google, a nacenili mi to na 112 tis. + DPH. Zřejmě slušnej oddíl ...

This post was modified 4 years ago by Stingray

   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
Topic starter  

Jako tipy či inspiraci pro ty, kdo teprve staví, připojuju pár fotek SDK podhledů z obýváku. Máme tam jednak ledkovej pool a podle stěn navíc štěrbinu cca 150x150, kam jsme uvažovali záclony + závěsy a případně i další led pásky. Smysl je ten, že kolejničky a úchyty závěsů jsou utopený ve stropě, takže opticky nerušej. Na několika místech jsou vyvedený 16mm PVC trubky, abych šlo dotáhnout dráty dle potřeby. Ve třech dalších pokojích, kde jsou velký fr. okna na jih, tam tu díru na závěsy máme taky, ale strop už je normální rovnej. V obýváku jsem využil toho sníženýho tunelu, že rekuperační trubky (MAT90) vedou právě v něm, takže jsem si vlastně zvednul strop o 10cm (kdyby byl pouze jednoduchej SDK v ploše, tak by musel bejt na na tý nižší úrovni celej). Taky jsou zde vidět závěsy M20, kterejch mám v domě asi 14 a daj se podle potřeby namontovat / vymontovat+zaslepit (sundávací záslepky, jak vidíte, jsem zatím nevyrobil). Použití je na závěsný křesla, dětský houpačky, TRX, boxovací pytel, dekorační řetězy na oslavy/vánoce, zfetovanýho negra s kleštěma a letlampou, apod. Strop je spiroll panel rozpon 8500mm, tloušťka 320mm, takže nosnost je prakticky neomezená. Kdybych si chtěl hodit mašli, tak si můžu vybrat 🙂

IMG 20200206 222523
IMG 20200206 222610
IMG 20200206 222536
IMG 20200206 222706
IMG 20200206 222722
IMG 20200206 222738

)


   
ReplyQuote
 4951
(@4951)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 8
 

chtěl bych namontovat motorizované závěsy také. neměl byste někdo odkaz na dodavatele v rozumném poměru cena/výkon ?

díky


   
ReplyQuote
Share: