X
Forum

Forum

Modem T-mobile HUAW...
 
Notifications
Clear all

Modem T-mobile HUAWEI B3010 - připojení Loxone zvenčí

6 Posts
5 Users
0 Likes
958 Views
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
Topic starter  

Ahoj, už jsem si pročetl fórum a začínám být "mírně nas...." 🙁 .

Na chatu si známý koupil tento modem HUAWEI 4G Router B310 a po včerejším pravda "krátkém asi 2 hod" zápase jsem to na místě samém vzdal. Samozřejmě všechno krom toho podstatného tj. dostat se zvenčí na Loxone jsem zprovoznil, ale vítězství nad technikou se jaxi nekonalo. 

Už jste to někdo úspěšně nastavili ? Jsem pro jakékoli řešení, ale kdysi jsem sice jiný od T-mobile vrátil, jejich technická podpora byla na "-0" a nebo jsem úplně blbýýýýý já což mi až zas tak nevadí, když mi někdo vysvětlí jak na to a budu chytřejší...

Krabka vypadá takto:

HUAWEI 4G Router B310

Díky moc za každou radu ...

P.S. já to nevybíral ale co s tím teď nadělám 


   
Quote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Jak jsi se to snažil nastavit? Zkušenosti s tím nemám, ale jedna z variant je, že problém způsobuje to, že modem nedostane veřejnou adresu, ale je za NATem. Alespoň tak to dnes často ISP dělají.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Pokud jsi se snažil nastavit pouze přesměrování portů na vnitřní IP Loxonu, tak problém bude nejspíš v tom co píše _Petr_ výše. Standardně mobilní připojení nemají veřejnou IP adresu, ale dostávají vnitřní a operátor to NATuje. I kdyby sis pevnou IP zaplatil nedělej obyčejné nasměrování portů. O tom proč ne toho tady už je spoustu. Jde to i bez veřejné IP u Loxone, ale musíš mít nějaké místo (server, router) které veřejnou IP má, tam rozjet VPN a na ní se připojovat z míst s neveřejnou IP.


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Miniserver G2 uz nepotrebuje verejnou IP zadny nat a podobne... co mas? G1..?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@dalibor

mam to same na chate, jen od Vodafonu. Beyi to pekne, ale jak pisou ostatni, operator Ti neda pevnou IP, tu si musis priplatit(ta cervena svine za to chce 235,-/m!) coz je skoro cena pausalu neomezeneho netu 30/5mbit....

Pouzivam reseni, ktere pise @pa-v-el , chata pres l2pt pichnuta na jednu verejku, kde se uz dostanu pres jinou vpnkou.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
Topic starter  

@chucky je tam 1G 🙁

bude si muset připlatit za tu veřejnou IP . Přes VPN by to pro něj bylo moc složité a navíc sám ani nemám veřejnou pevnou IP

poskytovatel mi sice veřejnou adresu dal ( za 100,- Kč / měsíc 🙁 ) ale odmítá garantovat že je i pevná ... argumenty tvrdě odmítá a jinou volbu s přenosem 60:20 a ping 8 ms nemám


   
ReplyQuote
Share: