Forum

Forum

LED panely 24VDC pr...
 
Notifications
Clear all

LED panely 24VDC pro PWM řízení

107 Posts
22 Users
6 Likes
12 K Views
(@eiffel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 103
 

Mě by zajímala tabulka jaký výkon pro danou teplotu světla 


   
ReplyQuote
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
 

@skybor Zdravíčko, světla mám omezena pokud svítí oba kanály na 80%(v reálu ale svítím vždy tak cca 70% při zapnutí obou kanálu najednou) maximálního výkonu, při zapnutém jednom kanálu žádné omezení není, tam by mělo být v pohodě jet i na 100%. 
Osobně nezapínám světla nikdy na 100% ani při jednom kanálu, mám světla nadimenzována tak, že to není potřeba. Implementoval sem si logiku, která se mi stará i o automatickou změnu teploty barvy v požadovanou denní dobu. Není to úplně elegantní a má to své mouchy, ale jsem s tím spokojenej už vcelku a funguje to spolehlivě, pokud člověk kombinuje autopmatickou změnu teploty i u rozsvěcení při pohybu, tak je to už poměrně rozlezlé ale dá se to stále. Mohli by chlapci z loxone na to vymyslet už nějakej blok nebo blok pro ovládání osvětlení patřičně upravit. 


   
ReplyQuote
(@sentom)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 14
 

@kotrmelec Ahoj, a bylo by možné dát loxplán pro inspiraci? Zatím jsem nic smysluplného nevymyslel. Díky.


   
ReplyQuote
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
 

@sentom určitě.

https://www.loxone.com/cscz/kb/rizeni-teploty-barvy-svetla/

Inspiroval jsem se tady tímto návodem, jen jsem to aplikoval nejen na pohyb, ale i na tlačítka, u tlačítek je to mírně složitější, ale jde to. 

image
image

Mám tam navíc analogovýho hlídacího psa, kterej hlídá, zda je rozsvíceno a pokud ano, přepne se teplota barvy automaticky, při přechodu mezi časovými intervaly.

 


   
ReplyQuote
(@brody)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
 

Ahoj, budeme dělat zase nějakou objednávku na 24V panely a bodovky. Pokud by měl někdo zájem tak se ozvěte.

Nejspíš:

panely stmívané kulaté CCT 2000-6000K - 9,12,15W (150,170,190mm)

panely stmívané hranaté CCT 2000-6000K - 9,12,15W (130,150,170mm)

bodovky stmívané CCT 8W 2000-6000K

bodovky stmívané jednobarevné 8W  (asi 3000 a 5000K)

bodovky RGBW 8W

 


   
ReplyQuote
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
 

Zdravím, nějaká bližší specifikace by nebyla k těm bodovkám? Jde mi hlavně o rozměry, jakej průměr maj a pro jaký otvor. A kdy plánujete objednávat? Respektive kdy očekáváte dodání? Potřeboval bych tak cca 15 kusů bodovek ale průměr okolo 10 cm cca s otvorem cca 8 cm .

 


   
ReplyQuote
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
 

Zdravím, dovolím si ještě jeden dotaz, ale do širšího pléna a možná to bude zajímavé i pro ostatní, na německém amazonu jsem se snažil hledat led spoty na 24V případně nějaké vestavné led panely a narazil jsem na toto - https://www.amazon.de/-/cs/dp/B08L5D516F/ref=sr_1_28?keywords=iq920&qid=1646155417&s=lighting&search-type=ss&sr=1-28&th=1
dle obrázků zdroje a i samotného svítidla to ve mě evokuje, že po odstřižení zdroje by to mohlo být použitelné pro klasický DMX CV driver. Jen tedy nemám jistotu, že se bude jednat o CV světlo namísto CC, pak bych měl problém. Co si o tom myslíte? Pokud by se jednalo o CV tak za tu cenu je to velice lákavé díky kombinaci RGB+CCT. 
Obávám se, že jinak než zakoupením a vyzkoušením odmontování samotného zdroje to nezjistím že? 


   
ReplyQuote
(@brody)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
 

@kotrmelec ty bodovky co jsme brali tak byly stříbrné MR16 a průměr klasicky 50mm. Rámečky jsem kupoval v ČR - to se blbě vybírá. Díry klasicky 68-70mm a s rámečkem to má 85mm, kdyžtak můžu zejtra vyfotit. Já bral stmívatelný 2-6K 8W, kolega ty RGBW do bytu.

 

Objednávky - to budeme to nějak tenhle měsíc dávat dohromady, pak to bylo cca 2 měsíce. 


   
ReplyQuote
(@brody)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
 

@kotrmelec 

V tom rozměru mají jen IP65 a jsou dost drahý (v kusovce v CZK to bude jedna tak 400-500Kč). Možná by byly na tohle 6W vestavný LED PANELY ty jsou 120mm, díra 100mm. Cena někde 1/2 tý IP65ky .. 200-300Kč/kus. Cenově líp vychází pak 100,200 a 1000ks série. Čekám ještě na ceny za zavěsný světla a na přiznaný a zkusím pak udělat nějakej přehled. Ty ještě v roce 2021 neměli v nabídce. 

Jinak v tom rozměru IP65 světla mají i RGB variantu.

Kdybys chtěl ty IP65 tak bych se musel zeptat zda udělají 15ks vůbec. O některých světel to šlo s cenou + 20% ale u nějakých vyžadovali 100ks sérii min.  U těch panelů by myslím problém nebyl, že se dohromady těch 100ks sejde.

 

IP65 svítidlo:

Voltage: DC 24V
Power: 12W
Beam Angle: 60°
Materials: Die-Cast Aluminum
IP65 Waterproof
Size: D110*59MM, Cut-out:90MM
Tunable white ( 3 options adjustable ):
2700k-6500k 
2000K-6000K
1800K-4500K

Shell Color: White + Silver

image

Panely:

Power:6w
Input Voltage:DC24V ( DALI/PWM Dimmer )
led chip:Epistar 2835 45pcs
led driver:CE ROHS isolated
Luminous flux>500lm
CRI: Ra>80 or Ra>90
PF:>0.95
CCT:Tunable White ( 2000K-6000K )
Beam angle:120°

 


   
ReplyQuote
(@roman-w)
Active Member
Joined: 10 months ago
Posts: 6
 

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jestli se neplanujou nejaky objednavky led panelu, pripadne jestli cybermole nezprovoznil eshop?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
Topic starter  

@roman-w ahoj, já jsem se nakonec vydal trochu jiným směrem 🙂


   
ReplyQuote
(@roman-w)
Active Member
Joined: 10 months ago
Posts: 6
 

Ahoj, tezko zaradit muj dotaz, tak pisu sem. 

Jak jste spokojeni s LED panelama? Sli byste do nich znovu?

...resim osvetleni a premyslim jak to nejlepe vymyslet, tak jsem se chtel zeptat na vase nazory.

jen pro predstavu:

kuchyn-male led panely, obyvak i jidelna lustr + svetelna rampa

chodba denni svetla + orientacni svetla

pokoje, koupelny, wc, pracovna atd nejake obyc prisazena svetla

 

Premyslim o ruznych variantach:

1) vsechny svetla na 24V DC, rizeni pres DMX... tzn treba nekam i 24V LED zarovky...

DMX v rozvadeci, kdyby bylo preci jen nekdy treba vymena, nechci rozebirat podhledy, max 1-2 mimo rozvadec - kuchyn+obyvak(delka kabelu, 24 V, LED pasky.... )

2) vetsinu svetel nechat na 230V a dat zarovky/svetla se zigbee, jen nejake pasky by byly na DMX(pr. osvetleni schodnic, prip. svetelne rampy)

3) dat jen nekde kde to nejvic vyuziji (kuchyne + obyvak), detska spolecna mistnost DMX(ci zigbee?) a zbytek udelat 'hloupe'? ...mozna by usetrilo nejaky peniz, zigbee se necha asi dodelat vzdy, do budoucna asi nejuniverzalnejsi?...

4) jine reseni?

 

jeste k panelum do kuchyne, co koukam na aliexpressu, alibaba atd., vsude maj na 230V, takze to varianta 24V vsude neprichazi moc v uvahu, kdyz chci, abych to mohl treba za 5 let vymenit a nestresovat se, ze budu muset neco zase bastlovat... je tam ale moznost vlastni zdroj, treba meanwell a ovladat ho 0-10V, tak jestli uvatovat o tom?

Diky za nazory

Roman


   
ReplyQuote
Josefx
(@josefx)
Active Member
Joined: 3 months ago
Posts: 11
 

Nevie mi niekto poradiť, kde by som zohnať LED panel do SDK, max 120x120mm, musí byť štvorcový, 6-9W, CCT ideálne 2000-6500K, bez bezdrátu, stačia 3 káble aby z toho trčali. Napájanie ideálne 24V.

Niečo ako toto : TADY akurát keby je tak do 150Kč/kus. Aliexpress neviem nič nájsť, ... Musia to brať niekde z číny za pár šupov, akurát v CZ je všade k tomu prirážka 200+%.


   
ReplyQuote
(@brody)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
 

Ja bral v cine. Zkus napsat na [email protected]. Prijelo to vlakem za 1,5 mesice. Vse OK. U neceho meli min. Mnozstvi 100 nebo 200ks ale kdyz jsme chteli mene tak bylo jen 10% priplatek. Slo takhle ale vzit ken zakladny rozmery. Obejdaval sem celkem asi 150 svitidel na 2 domy a byt.


   
ReplyQuote
(@roman-w)
Active Member
Joined: 10 months ago
Posts: 6
 

Zkusil bych ještě toplux.cz, např. zde:

https://www.toplux.cz/led-panely/102204/

This post was modified 2 months ago by Roman W.

   
ReplyQuote
Page 7 / 8
Share: