X
Forum

Forum

Jakeho dodavatele e...
 
Notifications
Clear all

Jakeho dodavatele elektriky?

15 Posts
4 Users
0 Likes
619 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Tak se mi blizi konec smlouvy (1.7.), tak jsem zacal zjistovat situaci na trhu.

No, zatim nic moc. EON se rozhodl zdimati lidi, takze jede dubnovy cenik za 4.5kc/kw s nutnosti upisu na 2 roky, bez toho to vubec neumi. 

Tak jsem koukal na bezdodavatele.cz, ktery ma cenu dynamickou, ted pres leto by to nemuselo byt spatne, otazka na zimu pak.

Takze aktualne to vypada, ze bych vzal na par mesicu bezdodavatele, uvidim, jestli EON vyda behem prazdnin novy cenik a kdyztak se k nemu vratim (nove prichozi maji nyni levnejsi ceny nez stavajici zakaznici a jeste s fixem jen na 1rok).

 

Neresil jste ted nekdo taky elektriku, nemate nejake jine objevy? 🙂


   
Quote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Máš průběhové měření? Jestli ne, tak na spot nemůžeš. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@blaf Prubehovy nemam, ale bezdodavatele.cz uz umi i na obycejne elektromery.

delaji to tak, ze cena nasleduiciho mesice je stanovena vzdycky dle 5ti poslednich dnu v mesici predchozim.

a bud muzu delat co mesic samoodecet, nebo to pak nejak rozpocitaji.

PS:

Maji to na strankach trochu zmatene, ale kdyz se da nahore cenik, tak toto: https://www.bezdodavatele.cz/cenik/ je to, co platis na te mesicni bazi. Tech 3596 je aktualni cena na kveten vcetne tech 450kc/m pro ne.

This post was modified 11 months ago by L

   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Tohle šlo minulý rok, na začátku roku vláda zakázala spot lidem bez průběhového měření. Ale možná se něco změnilo a zase je to povolené, to nevím. Snad napíše někdo se zkušenostmi. Já se pohybuju jen v teoretické rovině. 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám Nano energie a jedu s nima na spotových cenách (a taky nemaji smart elektroměry co by merili prubeznou spotrebu). Podle mě vláda zakázala od 1/1 jen nové smlouvy na spotových cenách, ale ty stávající ponechala.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@blaf Vsak ale pisu, ze to co ja zminuju neni spot :-). Podivej se na ten link co davam, normalne kupujes v mesicnim tarifu od nich a oni ti to davaji za prumernou mesicni cenu spotu + jejich fee


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@radek Koukam na to Nano energie, ale tam uz to oficialne asi ani nenapizeji, takze ty jedou opravdu jen spot zrejme, coz ted nejde.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Jeste k tomu "Bezdodavatele", tady jeste jednou link: https://www.bezdodavatele.cz/cenik/

a tady cena:

chrome 2023 05 30 13 34 06

Jak sem psal, cena na dany mesic je dana prumernou cenou za poslednich 5 dnu minuleho mesice, clovek od nich bere jako od jakehokoli bezneho poskytovatele. bud si dela sam domaci odecty a hlasi stavy, nebo mu to pak zprumeruji za rok nejakym vzoreckem


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@radek A jeste prosim na tebe dotaz, kdyz jedes ciste spot, planujes ho jet i pres zimu? Tam predpokladam bude mene vyhodny, mas to nejak dlouhodobe spocitane, jak to vychazi?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Spocitane to nemam. Ja jsem na spot nepresel dobrovolne, prevedli na nej vsechny zakazniky (NanoEnergies). Kdyz jsem v breznu mluvil s par lidmi, tak mi tehdy rikali, ze spot je v tuto chvili nejvyhodnejsi. Vidim to tak, ze na nem pravdepodobne zustanu min. do zkonceni vladniho stropu. Takze ted to neresim a uvidim pred zimou jaka bude situace a podle toho se rozhodnu co dal.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@l aha, tak to pardon.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@blaf np, jen sem to tam radsi nahazel, at se o tom dozvi kdyztak i ostatni. On mi borec primo od nich rikal, ze toto nabizi asi 3 mesice a predtim byli opravdu jen spot-only


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ještě pro zajímavost. Dnes mi doslo z vyuctovani za 1/1/2023-24/5/2023. A prumerna cena (mam spotove ceny) mi vychazi VT 4,5Kč u NT 4,34Kč (vc. DPH). Jde o kompletni cenu (silova cast i regulovana cast).


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Tak dneska vysel update u bezdodavatele a cena na cerven je 2.9kc s dph.

takze to presunu k nim, s tim ze do podzimu mam cas se pak rozhodnout, zda holt pojedu max za strop u nich za spot, nebo preskocim zpatky k EONu


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 197
 

@l jsem u nich od března (měsíční ceník), dal jsem si do kalendáře k 1. vždy udělat odečet a zatím vše v pohodě. Tento měsíc jsem nahodil FVE, čekám na UTP a uvidíme jestli zůstanu i nadále, nebo nedám SPOT na nákup a prodej třeba FIX, to jsem ještě nevymyslel, ale nechám si klidně poradit.


   
ReplyQuote
Share: