X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,579 Posts
74 Users
134 Likes
163.8 K Views
(@mates)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

@richard Já taky, jsem to nevydržel :-), ale dnes stejně jenom 2,5 kWh. Sundal jsem jen západní string, východ byl zamrzlý.

IMG 20221119 132603
IMG 20221119 133552

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mate tip na dc istic s vyrazacou cievkou na panely? Chcem to na total stop. Mam v kombinerboxe osadeny tomzn 63a, ale po precitani par for som drobne zneistel. Nasiel som u poliakov, je k tomu aj vyrazacka, akurat neviem ci dava zmysel menit cinu za poliaka.

Este k tomu total stop - realizoval ste to niekto? Ja rozmyslam z coho krmit tu vyrazaciu cievku. Zvazujem osadit do loxone rozvadzaca nejaku soho ups, aby mi nerestartoval loxone a servery v racku ked budem prepinat medzi ostrovom a sietou - vytiahol by som teda napajanie tych cievok z tej ups. Je to sice trochu prasarna, ale ucel sveti prostriedky...


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 
Posted by: @dusanmsk

aby mi nerestartoval loxone a servery

Ak mas rychle ruky tak neresetne.


   
msk reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

 

Prosim radu s umiestnenim komponentov. Zacala zima, takze konecne mam cas sa tomu venovat.

Varianty su 2:

A. 2x XTM a 2xVT80 na lavej stene, baterky v racku 60x60 na kolieskach vedla pracky. Medzi celom XTM a rackom bude max 10 cm.

technicka   2

B. 2x XTM na celnej stene pod stropom, 2x VT-80 na lavej stene pod stropom, baterky na custom-made konstrukcii vertikalne (ako je ten cisco switch na fotke, 2x nad sebou)

To B som teraz premeriaval a moc to nevychadza. Ak mam ponechat 20 cm medzi stropom a XTM, tak mi lista na kabelaz pod xtm-kami vyjde zhruba do tej modrej ciary - a tam potom uz neukotvim baterky. Zachovam ale miesto na podlahe na bordel (a nebudem musiet odsuvat 300 kg rozvadzac ked budem potrebovat pristup do rozvodnice podlahovky.

technicka   1

Uplne najviac najradsej by som to cele chytil a vyhodil von z baraku do zatepleneho exterieroveho rozvadzaca, ale toto som studoval pred rokom a nedopatral sa ziadneho pouzitelneho riesenia (alebo ak tak za 200 tisic).

Diky


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Povodne som zvazoval teda aj umiestnit to von. Menice by asi nebol problem z pohladu teploty, ale baterky ano.

Zvazoval som nieco ako 2x https://www.rackshop.cz/p/19-venkovni-rozvadec-30u-s-600mm-hl-600mm-kryti-ip55-dvere-plechove odstrojit to, zateplit a zase nastrojit a osadit baterkami, dohrevom a vetranim. A do druheho kusu menice a nabijace. Ale srania by to bolo ako na kostole a nutnost mat 100% teplotu pod kontrolou aby sa nedobijali baterky v pripade vypadku dohrevu a silneho mrazu.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@dusanmsk a co hybridní varianta? Baterky uvnitř, měniče venku? 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To uz asi ziadnu usporu miesta neprinesie. Zatial to vyzera na variantu A.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Skreslil som si to v sweethome a dam to vsetko dolava. Rack na baterky bude zatial na 6 ks, ale asi nebude problem dat tam aj vyssi.

obrazek
obrazek

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

s jak velkymi zlaby pocitas? 100x40 jsou malo z vlastni zkusensti 🙁

kde budes mit bod na spojeni vodicu od regulatoru k baterce a pojistky?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@richard Diky za tip, tak dam 120x80. DC zbernice a istenie - no je to na kokot, ci so budeme hovorit. DC listy a nozovky k menicom mozem dat pod menice, nozovky od bateriek tiez tam, alebo k baterkam do racku. Akurat na tej lavej stene bude tak 30cm miesta k racku, tak snad tu nozovku v pripade pruseru nejak vyklopim. DC odpinace od panelov potom nad dvere, silnoprudovy podruzny rozvadzac tiez (uz tam je zakresleny).

Uz to vidim ku*va jak to za 3-4 roky budem fakt cele prerabat a vyhadzovat von za barak do zateplenych rackov 🙂 ...


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@richard mam 60x40 

Posted by: @dusanmsk

nozovky od bateriek tiez tam

K baterkam nie , tam nemaju byt. Len k XTM a VT.
ten 230v rozvadzac neviam ci je dobre nad dvere, nevojde pod XTM?
S XTM ide 3x4 (2-3x podla poctu XTM), s rozvadzaca mozes ist uz 5x4.... 

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@smotek7 nenarval jsem to tam. Ale každý to mame jinak vyřešené.

20221205 112326
20221205 112316
20221205 112251

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 
Posted by: @smotek7

ten 230v rozvadzac neviam ci je dobre nad dvere, nevojde pod XTM?
 

Vojde, ale nebude k nemu ziaden pristup. A kedze tam bude rucny prepinac sieti a istice, tak to chcem mat po ruke.

Tie drziaky na nozove poistky, ma to packu na vyklopenie, alebo sa to toho strka zehlicka? 20 cm priestoru pred tym na vyklopenie nozovky bude stacit?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

vyklopne. Maji hloubku 8,5cm v zavrenem stavu


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak to je v pohode, ono ide aj tak len o nejake nudzove odpojenie, to tam nejak vrazim ruku a vycvaknem to. Pokial pojde o bezny servis, musim rack s baterkami tak ci tak odtlacit niekam doprdele aby som sa tam vosiel.


   
ReplyQuote
Page 94 / 106
Share: