Forum

Forum

Alarm Jablotron neb...
 
Notifications
Clear all

Alarm Jablotron nebo Paradox

184 Posts
32 Users
15 Likes
46.3 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já se připojuji pouze přes modul IP150. Ten Ti musí stačit ne? Pokud budeš řešit propojení s Loxone a internetem, tak není co řešit. Faktem ale je, že i ten USB modul mám v šuplíku. IPmodul je ideální i na vzdálené ovládání. Stejně asi budeš řešit připojení pomocí VPN, takže konfigurace i na dálku je možná - nemá ale smysl. Vždycky když něco nastavuji, tak jsem doma. Požární čidla je asi nejrozumnější přes zónové vstupy. Některé čidla se ale musí resetovat, tak je potřeba si to pohlídat. 

Zkoušel jsem i možnost využití virtuálních vstupů v Paradoxu. Z Loxone jsem posílal přímo události (DI) přes komunikační modul do ústředny a vše krásně fungovalo. Zkoušel jsem tenkrát uměle vyvolat požární poplach pomocí naměřené teploty. Pomocí 1-wire čidel v loxone jsem měl hlídacího psa a pokud teplota stoupla nad 50°C poslal jsem tuto událost do ústředny. Jen jsem to zkoušel, je potřeba ošetřit pár věcí při restartu loxone atd... Jen to tady zmiňuji, že tato možnost existuje. PGM na ústředně pak můžeš využít např. jako klasický digitální výstup - např pro ovládání vrat nebo dveří. 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@koldavideo ty nemas prepojeny MS s paradoxom cez PRT3 aRS232?
cez tu IP150 sa daju prenasat udalosti s MS do Pardoxu a naopak?
Alebo sluzi len na ovladanie cez web.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
Topic starter  

Ale má. To IP je dobré na programování po síti a taky ti to umožní pomocí aplikace Insite Gold přistupovat k alarmu zvenčí.


   
ReplyQuote
 TRT
(@trt)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 33
 
Posted by: Aleq

@pa-v-el

Stavy sekcí, periferií (PIR, magnety, ...), PG a příznaky sekcí (neznám, nepoužívám). V zásadě vše co potřebuju tam je. Nebýt tam ta prodleva v notifikaci změn na periferiích, tak by to nemělo chybu.

Viz  https://www.alarm365.cz/files/product/38/JA-121T_CS_MNN51006.pdf

A.

Neumím nikde dohledat onu zmiňovanou prodlevu v notifikacích mezi Jablotronem a Loxone. Proč vzniká a jaká vlastně je?

Díky


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

@trt

8s

V momentě, kdy nastane nějaká událost, spustí se timer na 8s a vše co se během těch 8s stane se odešle přes RS485 v jedné větě (ono se ve skutečnosti odešle vše, je to vlastně bitmapa všech příznaků).

Pokud potřebuješ rychlejší odezvu, můžeš se buď pravidelně aktivně dotazovat a nebo namapovat konkrétní periferie na PG, které pak chodí okamžitě.

Ten trik s PG pochází ze zdejšího fóra. Nedávno jsem to implementoval. Je to malý workaround. Od té doby nemám žádné větší výhrady k JA100


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
Topic starter  
Posted by: kobra23

Počkám co odpoví zkušenější a jaká je praxe 🙂

Ještě bych měl dotaz, jak docílit toho, abych mohl mít k Evo HD připojen komunikátor LTE PCS265 a zároveň převodník 307USB. Používají stejný serial konektor, pokud chci využívat 4G a ne jen GSM. Pokud PCS265 připojím na EBUS, tak mám jen GSM.

Takže dnes po hovoru s autorizovaným technikem sděluji, že to nejde. Pokud chci připojit USB převodník, musím odpojit LTE komunikátor. Nebo si koupit IP modul pro připojení ústředny.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
Topic starter  
Posted by: kobra23

Dotaz na znalce Paradoxu. Kouřové čidla Paradox SD168-AR 4 (čtyřvodičové), když jsou v objektu v každé místnosti, takže je jich např. 10-16 v objektu (dle návodu jich může být maximálně 30), zabírají jen jeden digitální vstup ústředny popř. rozšířujícího modulu ZX8? Jak poznám jaký má být EOL odpor na konci té smyčky?

Takže dle Paradox jsou možné oba způsoby. Pokud mám dostatek vstupu, je vhodné to připojit vždy dva kouřové čidla pomocí ATZ zapojení na jeden vstup. Čidlo se musí při ATZ zapojení změnit na NC pomocí přepínače uvnitř.

Při zapojení všech čidel do smyčky se na konec smyčky dává odpor 1K.


   
acter reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

byl by prosim nekdo, kdo by navrhnul, dodal, pripadne nainstaloval alarm? Nemam kapacitu se to ucit a studovat. Diky 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ja uprednostnuju Jablotron. Ma nejlepsi aplikaci a perfketni podporu.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

Dik. A nechtel by jsi se mi do toho pustit? 🙂

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 
Posted by: Richard

Dik. A nechtel by jsi se mi do toho pustit? 🙂

 

Chlapi, seriozne hledam nekoho, kdo by mi navrhnul a nainstaloval alarm. Na Amperu jsem potkal prodejce, ktery ma doma i Loxone.. tak rikal ze je varianta jit na skoleni a pak si to udelat sam, ale nemam zivnost, razitko 🙂 Tak bych si sam certifikat asi nevystavil 🙂 Zadny dobrovolnik? Diky


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Ja si to presne takhle delam sam, jen s Paradoxem. Ale mam toho tolik, ze nestiham svoje veci, natoz dalsi barak.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: Richard
Posted by: Richard

Dik. A nechtel by jsi se mi do toho pustit? 🙂

 

Chlapi, seriozne hledam nekoho, kdo by mi navrhnul a nainstaloval alarm. Na Amperu jsem potkal prodejce, ktery ma doma i Loxone.. tak rikal ze je varianta jit na skoleni a pak si to udelat sam, ale nemam zivnost, razitko 🙂 Tak bych si sam certifikat asi nevystavil 🙂 Zadny dobrovolnik? Diky

A k čemu Ti ten certifikát bude ? 🙂

Naprosto k ničemu. Pojišťovna Ti dá slevu jen když budeš připojení na PCO. Jinak to nemá smysl. Neznám Jablotron ale Paradox je v pohodě, ale to už jsem tu psal několikrát. 

Nemá smysl se zabývat tím, jak hezkou aplikaci má Jablotron nebo Paradox - stejně jej budeš zapínat a vypínat výhradně pomocí Loxone (nebo jiného nadřazeného systému) na základě dílčí události. pak Ti stačí přečíst instalační a programovací návod a máš hotovo. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

...takze pujdu na skoleni 🙂

Ono toho co si chci delat sama co sam delat nesmim bude vic 🙁

https://www.mpo.cz/dokument167893.html


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Panove....mam dotaz.

Rad bych se ujistil, ze Paradox 4-wire BUS opravdu jde libovolne vetvit a ne jen do serie, jak ukazuje par obrazku. Kdybych totiz mel objet cely dum v serii, tak jsem nekde na 250m, tam uz by to zase nevychazelo na ubytky napeti. Na proudovou narocnost mi to vychazi cca 1400mA, takze OK.

Diky za nazor


   
ReplyQuote
Page 6 / 13
Share: