Forum

Forum

Alarm Jablotron nebo Paradox  

Page 5 / 5 Prev
  RSS

meatfly
(@meatfly)
New Member
07/11/2018 8:30 pm  

Jen doplním že mám Paradox plně propojen s loxone a funguje to stabilně 2 roky. Jak signály z Paradoxu(stav alarmu, pohybovky,  čidla oken a dveří) tak zakodovani a odkodovani loxonem 

Georgio liked
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Reputable Member
07/11/2018 9:33 pm  

A jaký máš typ?

ReplyQuote
Dáda
(@vary)
Honorable Member Moderator
07/11/2018 10:16 pm  

jakou ma paradox aplikaci na mobil ?

ReplyQuote
meatfly
(@meatfly)
New Member
08/11/2018 9:48 am  

typ mám Evo HD + modul na ip a na RS232

aplikaci píšou Paradox Insight za použití modulu IP150, nikdy jsem ji neměl nainstalovanou a ani jsem neměl tu potřebu. Tak nějak nevím co by mě to přineslo krom další ikony v mobilu 🙂

This post was modified 2 months  ago by meatfly

ReplyQuote
koldavideo
(@koldavideo)
Noble Member Moderator
08/11/2018 10:38 am  
Posted by: Dáda

jakou ma paradox aplikaci na mobil ?

Proč řešíš jejich aplikaci, když to stejně budeš ovládat z Loxone? 🙂

Paradox je asi to nejlepší co je u nás na trhu. Mám ho jak doma tak ve firmě tak na chatě. Mám taky EVO. Akorát nemá cenu kupovat jejich PIR senzor s kamerou (mám starší HD77), protože i když je to IP kamera, tak k obrazu se dostaneš pouze přes jejich app.

Jinak já už mám Loxone s Paradoxem tak provázané, že využívám i virtuální IO Paradoxu. Teď zrovna dodělávám světelnou bránu k vratům. Koupili jsme delší auto a při parkování se hodí, když signalizace poradí kdy už se vrata bezpečně zavřou. Udělal jsem to IR čidlem z aliexpressu a diodovým svítidlem taky z alíku, které je napojeno přímo na PGM výstup z klávesnice 🙂 Prostě tam kde mi chybí, nebo se nehodí digitální vstup z Loxone, využiji Paradox a opačně. 

IMG 5527
IMG 5525

Georgio liked
ReplyQuote
koldavideo
(@koldavideo)
Noble Member Moderator
08/11/2018 10:47 am  

Ještě přiložím foto z instalace. Celý alarm jsem dal do krabičky 1U do 19" racku a pro účely připojování pir čidel atd... jsem využil Pach panel. Vypadá to lépe a lépe se s tím i pracuje 🙂

Mám tam i blok ovládání přístupu (pro vchodové dveře) a jiné 🙂

Foto z přední a  zadní strany :

IMG 5531
IMG 5530

Tomass, Georgio and KaZaN liked
ReplyQuote
meatfly
(@meatfly)
New Member
08/11/2018 11:41 am  

Souhlasím, čidla s kamerou mě taky nedoporučovali. Používám klávesnice TM50 touch, které fungují i jako fotorámeček a jsou super 🙂

Dotakz k těm virtuálním IO. Je možné udělat v paradoxu virtuální zónu a otevírat a zavírat ji příkazem z  loxone? Podle dokumentace to jde, ale nepodařilo se mi to realizovat. 

Díky

ReplyQuote
koldavideo
(@koldavideo)
Noble Member Moderator
08/11/2018 4:14 pm  

Jde to. Musel bych zavzpomínat jak jsem to dělal. Momentálně nemam žádnou ústřednu volnou na testování, takže to nemam jak vyzkoušet. Veškeré testy dělám na testovacím panelu v pracovně, protože nemíním poslouchat rodinu proč porad zhasinaji světla při restartu miniserveru😋

0CEBF236 7F33 466C A445 72E6829D18E0

This post was modified 2 months  ago by koldavideo

ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Prominent Member Moderator
19/12/2018 10:52 pm  

Klucí kdo máte Jablotron přes RS485 (JA-121T) integrovaný do Loxone, co vše se z toho dá vyčítat? Úplně vše se se děje na Jablotron sběrnici?

Díky.

ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Estimable Member
20/12/2018 12:01 am  

@pa-v-el

Stavy sekcí, periferií (PIR, magnety, ...), PG a příznaky sekcí (neznám, nepoužívám). V zásadě vše co potřebuju tam je. Nebýt tam ta prodleva v notifikaci změn na periferiích, tak by to nemělo chybu.

Viz  https://www.alarm365.cz/files/product/38/JA-121T_CS_MNN51006.pdf

A.

ReplyQuote
Page 5 / 5 Prev
Share:

Working

Please Login or Register