X
Forum

Forum

Alarm Jablotron neb...
 
Notifications
Clear all

Alarm Jablotron nebo Paradox

184 Posts
32 Users
15 Likes
46.5 K Views
 kmil
(@kmil)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 6
 
Posted by: @kmil

Zdravím, měl bych prosbu a zároveň dotaz. Mám na domku ústřednu Jablotron JA-103KY (gsm modul JA-194Y) a následující problém. Co se týče střežení, alarmů, příchod, odchod, to je vše OK, ale někdy se mi stává při dálkovém přístupu F-Link či J-link, že mi to napíše chyba spojení, dnes konktrétně při alarmu jsem se nemohl dálkově připojit opakovaně asi 5minut. Kvalita signálu gsm modulu je 100procent. SIM karta vlastní. A také to dřív bylo vyjímečné, to že se nešlo spojit a teď naopak se spíše vyjímečně povede připojit. Ano, mohla být porucha u operátora GSM, ale dělá to někdy i při připojení přes usb přímo k notebooku. To se vždy hned objeví nová ext. jednotka v PC jak má, ale při spojení F-Link napíše "chyba komunikace s ústřednou". Někdy to se spojí hned, někdy napodruhé a jednou to také nešlo alespoň pár minut. Firmware ústředny je nejnovější.

Ještě pro doplnění, pokud se nejde dálkově připojit - nejde se ani na ústřednu dovolat.

 

Předem díky za rady, pokud se s tím už někdo setkal.

Milan.

Vyřešeno: Alarm s komunikátorem JA-194Y měl evidentní problém se sim kartou T-Mobile Twist. Ústředna nepravidelně házela "FAULT" a tudíž se nešlo v tu chvíli připojit ani přes usb. Po výměně sim karty za Vodafone je vše OK. Síla signálu T-Mobile byla 100procent, Vodafone pouze 80 procent. V telefonu Sim karta T-Mobilu jede bez problému i v místě ustředny. 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Dotaz na místní Jablotron realizátory - existuje nějaký "tajný" způsob jak zaalarmovat všechny sekce z klávesnice, která obsluhuje jen jejich podmnožinu? Párkrát se to manželce nějakou záhadou povedlo, nevím jak. Je to nějaká featura nebo bug?


   
ReplyQuote
(@jansvoboda73)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 14
 

@vary Dobrý den, docetl jsem ze mate propojeni  Jablotron Loxone , mohl bych Vas poprosi poslani, chtel bych to taky zkusit

dekuji moc 

H


   
ReplyQuote
kokoumes
(@kokoumes)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 5
 

Zdravím, chci se zeptat, jestli někdo neřešil problémy u jablotronu s odesíláním příkazu z loxone přes 485 na ustřednu jablotronu. Pokud vyčítám stavy PG vše funguje perfektně, ale pokud pošlu přikaz na zajištění tak u jedné ústředny se nestane nic (po odeslání příkazu přijde běžný status OK) a u druhe mi vrátí kod "ERROR 3 NO_ACCES" (mám 2 instalace loxone->jablotron). V Jablotronu mám vytvořeného uživatele pro Loxone s pinem, a příkazy odesílám s tímto pinem. Zkoušel jsem různé kombinace s prefixem, bez prefixu tak jak je to v manuálu a i v příkladu uvedeném zde. Tak nevím jestli jsem někde něco nepřehlédl?

Předem děkuji za tipy.


   
ReplyQuote
Page 13 / 13
Share: