Forum

Forum

Lendy - SavingStream  

RSS

Georgio
(@georgio)
Estimable Member Moderator
11/08/2017 2:06 pm  

V poslední době se na Lendy snáší kritika ohledně hodně půjček v defaultu atd.. Něco zmínili Finordi i independent fóra. Snad to nebude tak horké.

Ve weekly update od Lendy byla zmínka o "New Available Loans process". Já jsem ale popis moc nepochopil, co vy ? 🙂

Díky.

New Available Loans process
 To adhere to our regulatory responsibilities in not providing credit to cover shortfalls, Lendy will be introducing a new process within Available Loans (the secondary market), whereby unfunded loan availability will appear above loans parts that have been put up for sale by investors. This is to ensure loans are completely funded, prior to sales occurring. 
 For example, DFLXXX has been funded 95% on a £250,000 loan leaving £12,500 unfunded. Lendy would place this unfunded £12,500 on the Available Loans in order to fulfill the loan ahead of any ‘For Sale’ loan parts. As soon as the loan is 100% filled, loan parts owned by investors that are 'For sale' will then be eligible to be sold. 

ReplyQuote
L
 L
(@l)
Noble Member Admin
11/08/2017 2:15 pm  

S tou kritikou nevim, taky uz z nich nemam az tak dobry pocit, ale zatim nepanikarim 😉

Ohledne toho odstavce, jde imho jen o to, ze to co se nerozproda v prvni vlne je pak na zacatku queue na SM, tzn nejprve se musi rozprodat zbytek neprodaneho a az pak se prodava to, co prodavaji lide.

Georgio liked
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
10/12/2017 12:54 pm  

Četli jste někdo poslední Weekly Roundup z Lendy ?

Byla tam tato informace:

However, there have been some loans recently where we have been unable to recover all capital and interest etc. in full following the disposal of the security property. Most notably, they are PBL054, PBL066, PBL067, PBL074, PBL123 and PBL147.

Našel jsem si ty půjčky v Loans - Repaid Loans a v My Loans - Repaid Loans. Normálně tam je u nich informace, že byly splaceny. Je tam u nich uvedena i částka Bonus Accrual a Bonus Interest..

Jediná možnost je, že ten rozdíl doplatila Lendy. Našli jste někde nějaké info k tomu, pokud jste se tím zabývali ? Už jsem psal na podporu, ale zatím bez odpovědi..

ReplyQuote
L
 L
(@l)
Noble Member Admin
10/12/2017 1:01 pm  

Bohuzel zadny z tehle uveru nemam. Ale myslim, ze presne od toho je ten jejich ucet, kde shromazduji penize. Ze z nej v tehle pripadech doplati zbytek.

Georgio liked
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
10/12/2017 1:08 pm  

Ok, díky za info. Počkám, co napíšou ze supportu a pak dám vědět.

ReplyQuote
Share:

Working

Please Login or Register