X
Forum

Forum

Zigbee Hattara® DIN...
 
Notifications
Clear all

Zigbee Hattara® DIN Rail

50 Posts
8 Users
0 Likes
3,653 Views
(@jenda_t)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 18
 

@l já už teho raspiana rozběhal na tom ssd, tedka se chystám čistě hassio rozběhat na ssd - abych právě neměl tu SDkartu a neměl tam linux s grafickým prostředím. Jinak zdroj používám 3A originál.

This post was modified 4 years ago by Jenda_T

   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Posted by: @l

@smotek7 aha, tak sem asi slepej. ja vsude nasel 10+.

Jako i bych to objednal, ale nedokazu garantovat jak rychle to vyzkousim. Release bude do par dnu a pak bude asi peklo 😉

Teď koukám že u jednoho to je u druhého ne.

Snímek obrazovky 2020 08 02 v 19.04.05

Já zatím funguju přes Xiaomi GW a jirin Wemos, takže čas mě extra netlačí. Jestli to objednáš, dám ti půlku, pokud se ještě někdo nepřidá....


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@smotek7 to jsi instaloval zo Loxberry plugin (aktuálně beta) nebo jsi udělal normální instalaci ? Já zkoušel v dockeru použít koenkk/zigbee2mqtt a skončil jsem podobně jako to popisuješ u Synology.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Plugin som instaloval do Loxberry. Na Rpi to bezi na 1x.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@pa-v-el napsal sem cinanovi o ten vzorek. cena je pak $50, zatim nevim shipping, ma mi dat vedet.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

@l

ok, super, pak dej echo pošlu prachy.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@pa-v-el to neres, takovejch kravin, co se mi prinejhorsim budou valet v technicke, sem uz kupoval ;-).

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nevidim zasadny *1 rozdiel medzi rpi+raspbian a hentou krabickou+openwrt. Posrat sa to moze podobne pravdepodobne a vyservisovat budes mat vyrazne jednoduchsie rpi nez nieco uzavrete. Ja o svojej brane vobec neviem, je kdesi pod telkou a vyzera, ze funguje.

*1 - jediny citelnejsi rozdiel moze byt to ze openwrt bude mat vyladny zivot nad flashkou 'bez prace'. Ja som to neriesil a za par korun kupil ssd a mozem rpi vyuzit na dalsie veci bez strachu z rychlej smrti.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@dusanmsk ja ti nevim, proste Rpi ;-).

Kazdoapdne to vypada, ze krabicka stejne nebude, nechteji vzorek poslat. uz si s nima pisu cely den, porad proc to chci, jestli mam vlastni platformu, jestli mam company co se tim zabyva. 

Argument na blog, showcase, ctenar, smarthome,... vubec nezabira 😉


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 
Posted by: @jakub
Posted by: @smotek7

...
Ja som davnejsie pokukoval po niecom takomto , ale nemam vyskusane ani nastudovane.
Dufal som ze sa niekto najde kto to vyskusa.

Take hledam neco jineho, nez RPi reseni. Takze jsem objednal https://www.aliexpress.com/item/4000785136812.html  a otestuji, az to dorazi.

Ahoj, chtěl jsem se jenom zeptat, jestli jsi už zkoušel tu Zigbee -> Ethernet bránu. Některé věci budu muset v baráku dělat bezdrátově a nechce se mi stavět bránu na Raspberry.

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Ja mam zigbee rozchodene na synology, tak som ZB LAN neriesil.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

jojo, taky mi prijde nejlepsi mit ten kvalitnejsi zigbee usb stick a ten mit v NAS/Serveru nekde s dockrem.

Koupit pripadne jeste jeden stick do supliku, aby kdyby odesel tak byla hned vymena. A docker zalohovat, kdy jde jednoduse znovu nahodit.

Zatim mi ten stick bezi na serveru tyden+ v kuse a vse funguje naprosto bez problemu.


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

@l

Pokud to jde, používám na každý protokol (Modbus, 1-wire, etc.) samostatné HW (většinou Arduina) a s Loxone komunikuju přes UDP.

Kromě otázky samostatného HW je tu i věc SW. Nechce se mi kvůli Zigbee učit se a implementovat nový protokol (mqtt). A Node Red? Jako fajn, taky ho používám. Ale poté, co se mi kvůli updatu jednoho nodu (konkrétně serial port, který používám na komunikaci s GSM modemem) rozesrala celá konfigurace, se mu (pokud to jde) vyhejbám.

Takže za mě je ideál samostatné HW komunikující přes UDP. Proto mě zajímá, jaké UDP leze z té Zigbee brány od Ebyte a jestli se dá parsovat přímo v Loxone.

BTW: Ebyte má v nabídce dvě brány:


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@budulinek

Kvůli ventilu k topení jsem trochu víc koukal na Zigbee2MQTT a jsem skeptický k nějaké ethernetové bráně a zejména pak parsování binárních dat v Loxone.

Naprogramoval jsem si stick jako sniffer, připojil do PC a ve Wiresharku odchytával komunikaci. Dokážu si představit, že by se dala naprogramovat vlastní brána, do ní naprogramovat podporu zařízení, které chceš připojit a pak klidně přes UDP s Loxone komunikovat. Jen to úsilí mi přijde neadekvátní výsledku.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@budulinek

Taky sem chtel idealne nejake HW reseni na DIN listu, ktere by toto resilo, jenze ono to neni a zrejme ani nebude tak jednoduche.

Tim ze chces ovladat univerzalni mnozstvi zarizeni, tak kazdy ma ty ovladaci prikazy trosku jine, nabizi trosku neco jineho, atd. 

Takze bys potreboval, aby to HW zarizeni primo znalo ty Zigbee zarizeni, ktere budes ovladat. Jenze tech je nespocetne mnoho a stale nove vznikaji.

A nebo potrebujes reseni, ktere umozni parovat data ze zarizeni pak smerem ven, vybirat si co se ma a co nema poslat, co z hodnot te zajima a co ne. A na to je bohuzel proste dobry ten NodeRED.

Jedine reseni co mne napada je, ze by ta HW brana mela v sobe nejaky jednoduchy konfigurator, ktery by ti ukazal co z toho zigbee zarizeni leze a tam bys namapoval co se s tim ma stat. Ale to ti momentalni zarizeni spis nenabidnou.

Navic, aby ti to fungovalo v Loxone nativne, poterbujes to hodne specificke, protoze Loxone na virtualnich vstupech je dost tupe. Takze to stejne potrebujes predzvejkat. A na to je zase dobry ten NodeRED.

Nevim jake problemy si s nim mel, ale diky dockeru je mozne nahodit klidne vice instanci NodeREDu, a mit to rozdelene treba na produkcni a developersky kontejner, pripadne klidne vice ruznych.


   
ReplyQuote
Page 3 / 4
Share: