X
Forum

Forum

Zesílení signálu Ai...
 
Notifications
Clear all

Zesílení signálu Air

37 Posts
13 Users
0 Likes
3,860 Views
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

Ahoj, stále bych volil řešení, co psal smotek7. Po utp si pošli do garáže LOX link a dej si na něj druhou Air Base Extension. Tvojí Multi Extension potom přesměruj na tuto.Cenově to vychází o něco dráž, než opakovač se Smart Socket Air (který Ti stejně nepomohl) Ale určitě to bude o hodně levnější, než menit Multi extension za jiné extensoin s požadovanými I/O.


   
ReplyQuote
(@cendler)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
Topic starter  

o tom jsou také přemýšlel, ale nakonec to udělám úplně jinak, vezmu domácí klasický extension a vyměním ho s multi extension z garáže, do garáže zapojím jak píšeš ( @PetrP )  a hold budu mít doma multi, ve finále mohu prodal air base extension, protože ten je součástí toho multi.


   
ReplyQuote
(@cendler)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
Topic starter  

@petrp : ještě k tvému příspěvku, to by byla taky možnost, ale zase je problém, že doma mám 3ks záplavových čidel, takže bych zase bojoval, ze signálem do baráku


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@cendler neviem ci to spravne chapem ako to chces zapojit ale multiextension nema loxlink.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

no to nemá ale Loxlink přijedeš do Air Ext na ten namapuješ pak Multiexrension dáš je na “dohled” a je to . Navíc máš pokrytou další oblast . Ten co už máš doma nech kde je... takže ve výsledku budeš mít tři LoxWifiny 😎 🙃 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 
Posted by: @cendler

hold budu mít doma multi, ve finále mohu prodal air base extension, protože ten je součástí toho multi.

@dalibor ale on chce predat AIRBASE.


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

@cendler

multi ext. air funguje iba ako klient+repeater.

nema loxlink, aby sa dal pouzit namiest Air base extension.


   
ReplyQuote
(@cendler)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
Topic starter  

sorry myslel jsem 1wire, které je součástí multi, moje chyba

Bohužel přesunout jinam nemám kam, musím to mít v TM, mám tam natahané všechno, v garáži je to to samé, ještě vyzkouším air base extension vzít do garáže, jestli dosáhne na záplavové čidla, jestli není problém v multi extensionu, že by měl problém s anténou, nebo tak něco, ikdyž jsem zkoušel několik antén, že bych ho reklamoval, bohužel jsem to kupoval v lednu a až teď jsem mám čas to řešit. Kdyby nepomohlo, tak doma vyndám jeden extension a dám ho do garáže, multi air extension doma spojím s air base extenion, který budou v jednom rozvaděči, skoro vedle sebe, ale bude to fungovat a tím že součástí multi je 1wire, tak klasický 1wire můžu prodat, ale možná to nechám, však víte pořád jen přidávám.


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

@cender Ahoj, od začátku píšu, že by jsi měl dát do garáže druhou AirBase extension. Pokud ji přemístíš z jednoho místa na druhé, tak nebudeš mít pokryté to první území (záplavová čidla). na loxlinku můžeš mít několik Air base extension (součtově vše 32extension), v Tvém případě by byly dvě. Air prvky pak připojuješ vždy k té,která má silnější signál.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Oproti zesílení signálu by v případě více AirBase by mohl být v některých případech problém, že každa AirBase dělá vlastní síť, takže se to nedá považovat za zesílení. Každé zařízení pak umí mluvit jen s vlastní základnovkou. U fixních zařízení to problém nebude, ale třeba u ovladače by se hodilo, kdyby komunikoval s každou základnovkou.


   
ReplyQuote
(@cendler)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
Topic starter  

@petrp : jo aha, to jsem špatně pochopil, jen si říkám, jsou to zase 3tkč co vyhodím, ekonomičtější bude varianta co jsem psal já, prohozeno extensionu a air už nikdy nechci, já se tomu chtěl vyvarovat a nakonec jsem to koupil a mám stím akorát problém ( 1ks záplavového čidla ze 3ks jsem poslal na reklamaci, protože občas nesmyslně hlásilo vodu a vypínalo mi to vodu do baráku ), jak říkám každému kabel je kabel


   
ReplyQuote
(@vencaol)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Jestli to někomu pomůže, s bezdrátovým signálem je problém. O víkendu jsem zapojoval zahradní altán přes Air technologii. Musel jsem použít repeater. Ve výsledku mám RGBW dimmer od repeteru cca 10 m ve volném prostranství, ale je mezi nimi vrba. Úroveň signálu je 2 čárky. Air touch o cca 3 metry vedle ve stejné vzdálenosti od repeateru má čárek 5. Ale je na přímou viditelnost, nemá v cestě vrbu. Takže při plánování pozor i na takové maličkosti.

Bojím, co to udělá se signálem, když zaprší a listí na vrbě bude mokré..... WiFinu to spolehlivě odstřelí, počítám, že zde to bude stejné.


   
ReplyQuote
 Styx
(@styx)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Mám taky problém ze zesílením signálu. Zvenku pod přesahem střechy mám pro markýzu umístěný žaluziový aktor. Koupil jsem neoriginální anténu https://www.suntech.cz/produkt/337842-antena-5-9dbi-pro-lte-3g-konektor-sma-m-kabel-4m/ kvůli 4m kabelu, a snažil se ji dostat co nejblíže. Bohužel i tak je signál mizerný, maximálně jedna čárka a vypadává. Táhnout kabel nelze, air je jediná možnost. Může být problém zvolená anténa, má smysl kupovat originál? Nebo má smysl někde na půl cesty vrazit Smart Socket Air jako opakovač? Děkuji.

This post was modified 4 years ago by Styx

   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravím používám taky Air a vůbec s ním nemám problém chodí mi to přes celý dům 13m i úhlopříčně do sklepa. Zkuste přeladit na jiný kanál.. Určitě nepoužívat nějaké externní antény protože co má anténa zisk to má ztrátu na 1m kabelu a spojkách.

Ale co určitě zkuste.. použít Air extension bez antény! ano zdá se to jako hovadina ale pokud máte air extension v plechovém rozvaděči takto to funguje nejlépe... osobní zkušenost...

 


   
ReplyQuote
 Styx
(@styx)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Dík za info. Bohužel rozvaděč mám za sadrošem s hliníkovými profily a aktor venku dělí pokovená trojskla v hliníkovém rámu a celkem slušná traverza 🙁 Odpojení antény i změnu frekvence jsem zkoušel a nepomohlo to. Na ovládání používám Remote Air a ten vevnitř problém se signálem nemá, proto mě napadlo, jestli Smart Socket nebude řešení. Sice pro něj extra využití zatím nemám, ale možná v budoucnu se bude hodit. Případně pohybový nebo komfortní senzor.


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: