Forum

Forum

Zapojení mag.sensor...
 
Notifications
Clear all

Zapojení mag.sensorů

7 Posts
2 Users
0 Likes
525 Views
(@martin1)
Active Member
Joined: 5 months ago
Posts: 4
Topic starter  

Ahoj, přešel jsem od systému Haidy k Loxone a velký problém mám se zapojením magnetických sensorů. Původně jich bylo zapojeno víc na jedné trase a vyhodnocovalo se měřením odporů. U Loxone toto nelze, a já mám bohužel dráty již pod omítkou... Jinými slovy jde mi o převod ohmového vyhodnocování na bezpotenciální. Tj. na jednom kabelu je aktuálně zapojeno 8-10 magnet. sensorů (dříve bezproblémově fungovalo a systém rozpoznal odporovým měřením), ale u Loxone toto nelze vyhodnotit. Nevíte někdo o možném řešení? Předem děkuji za ev. radu.


   
Quote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

Neviem ako je to zapojene, a ake tam boli rezistory, ale kludne to dat na AI do loxone a kludne vyhodnotit ktory je to kontakt. Komplikovane bude vyhodnotit viac naraz.
Analogovy hlidaci pes.


   
ReplyQuote
(@martin1)
Active Member
Joined: 5 months ago
Posts: 4
Topic starter  

Ahoj, na jednom vlákně se už podobná problematika řešila:

https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/3-binarni-vstupy-pripojene-na-1-analogovy-vstup/

u mne jsou vždy 2 magnety v jedné smyčce a celkem je na jedné trase 8 smyček. Mohou nabývat hodnoty 0 (zavřeno) 1 kOhm (1 mg je otevřen) nebo 2,2 kOhm (druhý mg je otevřen) nebo 3,2 kOhm (oba magnety jsou aktivní). Na uvedeném vlákně je program v PicoV, který to by se asi dal použít. Nevím jestli se to dá aplikovat? Jde použít anal. hlídací psa v mém případě?

Díky moc za radu.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

Ja by som to s tym piko C nekomlikoval.
Ak mas take hodnoty pripoj kazdu smicku na jeden AI, jeden koniec smycky na minus (GND) druhy na AI , medzi AI a 24V daj 4k7 rezistor.
Vytiahni si vstup a pusti live view a vyskusaj.
Pre kazdy stav budes potrebovat jedneho analogoveho hlidaciho psa. 
Treba tam nechat rezervu v nastaveni rozsahu, cize ked bude vystup 3V tak pes bude napr 2,5 - 3,5V.
Asi by sa to dalo nejak skombinovat aby na jedna AI si dal viac smyciek ale to si musis vyspekulovat sam.
Inak to co si dal link tak je tam aj blok Status, aj cez ten by to islo spravit. 


   
ReplyQuote
(@martin1)
Active Member
Joined: 5 months ago
Posts: 4
Topic starter  

@smotek7 Díky za rychlou odpověď, vyzkouším a dám vědět (po Novém roce).


   
ReplyQuote
(@martin1)
Active Member
Joined: 5 months ago
Posts: 4
Topic starter  

@smotek7 Ahoj, zapojil jsem to a funguje to - DÍKY. Jen jsem zatím nepřišel na to jak na jeden AI zapojit víc smyček - při zapojení např.dvou smyček, hodnoty z druhé smyčky překryjí první smyčku a nelze je odlišit. Napadá Tě nějaké řešení nebo jak bych to měl zapojit? "jeden koniec smycky na minus (GND) druhy na AI , medzi AI a 24V daj 4k7 rezistor a dtto u druhé smyčky jen připojené na jeden AI? Tj. 2x 4k7 rezistory?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

Ano skus dat na kazdu smycku iny rezistor. Ale musis si to vyexperimentovat.
Jednoduchsie by bolo na jednej smycke vymenit rezistory v kontaktoch a dat smycky do serie.


   
ReplyQuote
Share: