Forum

Forum

Zaokruhlenie na jed...
 
Notifications
Clear all

Zaokruhlenie na jednu desatinu v statistikach

4 Posts
3 Users
1 Likes
1,264 Views
(@gorgar91)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 21
Topic starter  

Ahojte, uz sa chvilu trapim v loxone, tak Vas chcem poprosit o radu, mozno to bude pre Vas velmi jednoduche ... mam na vstupe - analog hodnotu 23,165 - na virtualnom statuse mam zobrazeni/jednotky/v.1 - tam mi to ukazuje spravne, ale do statistik uklada original hodnotu 23.165 - ako docielit aby aj do statistik davalo hodnotu 23.2 ? hladam neaky blok na zaokruhlenie , odseknutie zvysnych desatin ... a nic .. integer je uz moc vela, ja potrebujem tu jednu desatinu v statistikach .... kto vie prosim poradte , dakujem ! 


   
Quote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Nevím, jestli je to nejlepší řešení, třeba tu někdo vymyslí lepší. Určitě ale můžeš tu hodnotu prohnat Formulí (v ní to zaokrouhlit) a to pak vytáhnout do Virtual State, u kterého lze zapnout statistiku.

V podporovaných funkcích bohužel chybí "ROUND", je tak potřeba trochu matematiky a to pak prohnat přes INT (ořezávání desetinné části):

INT(I1*10+(0.5*SIGN(I1)))/10

Pokud Tvoje čísla jsou jen kladná, možno zjednodušit odebráním *SIGN(I1)

loxone rounding

   
Gorgar91 reacted
ReplyQuote
(@gorgar91)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 21
Topic starter  

Dakujem ! presne to som hladal, len google mi nepomahal ako to matematicky dostat .. a pri tom je to take jednoduche 🙂 dakujem este raz za rychlu pomoc ! 


   
ReplyQuote
(@mikrotom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 39
 

Teď jsem hledal všude možně a Loxone dodnes nedisponuje funkcí zaokrouhlování, pouze useknutí za desetinou čárkou. Realizovat to oklikou přes blok Vzorec je masakr 🙁 Nešťastný to je i ve vizualizacích, kde přestože mám nastaveno zobrazení <v.1>, graf ve skutečnosti plave v setinových hodnotách, byť číslo stále "ukazuje" na jedno desetinné místo. Ach jo...

Snímek obrazovky 2022 04 07 v 9.39.23

   
ReplyQuote
Share: