Forum

Forum

Žaluzie - nastavení...
 
Notifications
Clear all

Žaluzie - nastavení analogového vstupu

5 Posts
3 Users
0 Likes
788 Views
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
Topic starter  

Dokázal by mi prosím někdo poradit, jak ovládat analogový vstup žaluzií?

Bloky standardně reagují na změnu, takže když na vstup dám virtuální vstup a nastavím například 50, tak dojedou do poloviny. Když pak tlačítky odjedu jinam, tak virtuání vstup má hodnotu pořád 50 a na tuto hodnotu tedy nejde dojet. Ovládání by mělo být z aplikace, takže bych potřeboval nějaké ovládání, které na impuls pustí na AIp požadovanou hodnotu. Jediné, co mně napadá je pouštět na střídačku požadovanou hodnotu a pak hodnotu o 1 větší (menší). To by účel splnilo, na přesnosti tady nezáleží, ale nepřijde mi to zrovna elegantní řešení. Existuje nějaký elegantnější způsob?


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Presne toto sem se kdysi snazil vyresit a jedine reseni byl obrovsky a slozity diagram, ktery presne stridal hodnoty jen proto, ze Loxone je retardovany a toto poradne nepodporuje.

Nakonec sem to nejak rozchodil a po pul roce testovani dosel k zaveru, ze to radeji nepotrebuju, nez abych mel neco tak priserneho v Loxconfigu.

Zvazoval sem chvili i implementaci chytrejsich zaluzii na urovni NodeRED a do Loxone jen posilat uz konkretni hodnoty. 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
Topic starter  

@l nepotěšil jsi mě... Já něco podobného kdysi řešil s podporou pro Modbus komunikaci a skončil jsem právě u toho přičítání jedničky/nuly a analogové paměti. Funguje to, ale je to drbání přes hlavu. Teď si to zkouším na bloku žaluzií v testovacím projektu, ale ve výsledku to potřebuju na střešní okna, která bych chtěl za silnějšího deště automaticky přivřít. Teď mám nastavené zavírání a to úplně nevyhovuje.

Mimochodem, ten blok pro střešní okna mi taky pije krev. Žaluzie mají ve vizualizaci nahoře tlačítko pro otevření a dole pro zavření. Střešní okna to mají naopak. Nahoře je tlačítko pro zavření a dole pro otevření. Ještě jsem nevymyslel co je k tomu vedlo.


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 113
 

Ja to robim tak, ze tam na impulz (0,1s) poslem aktualnu polohu zaluzky pomocou analogoveho multiplexeru. Funguje to podozrivo spolahlivo.

image

   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
Topic starter  

@dav díky, to vypadá dobře


   
ReplyQuote
Share: