X
Forum

Forum

Xiaomi Smart Home i...
 
Notifications
Clear all

Xiaomi Smart Home integrace do Loxonu

338 Posts
39 Users
28 Likes
77.7 K Views
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

@killeriq akurat tento tyzden som to rozbehal priamo cez  zigbee a loxberry  podla navodu ktory tu bol popisany.  funguje mi  teplota/vlhkost a zaplavovy senzor. ine prislusenstvo nemam ale chystam sa objednat  do leta aj vypinac. na terasu  chcem dorobit  osvetlenie.

jaj o rozbehal som xiomi  seria aquara.  funguje to paradne. uz len skusit  porozmiestnovat  zariadenia po dome  ci  viem vyuzivat mash a bude to spolahlive  lebo  loxberry chcem mat v rozvadzaci a  zariadenia potrebujem roztahat aj po zahrade.

nakolko sa stale nevzdavam toho ze budem merat  vlhkost v pode a podla toho riadit zavlahu 

 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám momentálně rozfungovaný magnet, 1 2-tlačítko Aqara, 2 tlačítka Xiaomi a Ikea zarovku.

Jedinej problém mám ale s dosahem. RPi mám v přízemí a třeba v patře mi Ikea žárovka nejede vůbec, tlačítko jak kdy. Mám pocit že ten mesh přenos moc nefunguje 🙁 Asi budu muset dát do patra druhý RPi. Má s tím někdo lepší zkušenost?

Závlahu mám momentálně v záhonu píchnutý čidlo a přes Loxberry zaintegrovaný do Loxone. Funguje to docela dobře, ale zatím to mám řešený růčo (když se sníží moc vlhkost přijde mi pushin notif. a já ručně zapnu závlahu.) Nevymyslel sem teda, jak přes ten plugin připojit víc jak 1 čidlo 🙁


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

@radek vlhkost do  loxonu dostavam cez loxberry a  xiaomi  my flora  ale to je zase  na BTLE a chodi to cca raz za hodinu. hladam nieco  co by bolo na zigbee. nasiel som  toto a cakam  na cenu  https://spruceirrigation.com/order/  

ake cidlo mas cez loxberry v zahone?

no ten dosah by zaujimal aj mna ci ma niekto skusenost? dufam ze nebudem musiet rozlozit po dome  viacero Raspi


   
ReplyQuote
(@dragot)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 
Posted by: radek

Já mám momentálně rozfungovaný magnet, 1 2-tlačítko Aqara, 2 tlačítka Xiaomi a Ikea zarovku.

Ohledně mesh sítě mě napadá jen jedna věc, ty Aqara tlačítka máš ty napájené z AC nebo bateriové?

Asi to víš, ale pro jistotu to tu zmíním. Jako repeater fungují jen zařízení, která jsou trvale napájená a tudíž se nesleepují.

Pak zkus ještě kouknout, jestli ti třeba nekoliduje 2,4 wifi kanál s frekvencí (kanálem) Zigbee. Oboje chodí na 2,4 GHz a může docházet k rušení.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Tak v tom bude asi problém, všechno zigbee mám bateriové 🙁 (ani nevím že existuje verze s napájením drátovým).


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

dobra info  o tom trvalom napajani to som nevedel. takze  niekde ku dveram musim dat nieco  trvalo napajane 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

To je zajimave info, ja mel za to ze vsechny zigbee zarizeni funguji jako repeater.

Kazdopadne u me i v mistech, kde je jiz wifi slaba, tak Xiaomi senzory funguji a napajene ze site nejsou.


   
ReplyQuote
(@dragot)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 
Posted by: kozmo21

dobra info  o tom trvalom napajani to som nevedel. takze  niekde ku dveram musim dat nieco  trvalo napajane 

Mělo by stačit dát do cesty například další žárovku. Případně Ikea prodává i zesilovač signálu.

https://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/10400408/

Ale zatím vůbec netuším, jestli/jak se to dá použít při využití tohoto "našeho" řešení. Teoreticky by mělo stačit to spárovat aby se to přidalo do sítě. Ale vyzkoušené to nemám a zatím jsem ani o tom nic na netu nehledal.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

jak pise @dragot , musi byt neco napajene pres AC(zarovka, zasuvka atd...) vyhodit baterku a nacpat tam 3V nestaci 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Tak tak, jako repeater funguej vse, co je nonstop pod proudem. Takze i v pripade te zarovky bacha, musi byt porad napajena.

Nestaci ji mit on/off pres rele a pak treba stmivani/barva pres zigbee. Musi byt porad pod proudem a ona se do meshe prida.

Na mesh jsou dobre bud ty zarovky, nebo chytre zasuvky, pripadne se delaji i vypinace, do kterych se prived 230v.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

cize ten zigbee funguje podobne ako Loxone Air - teda kazde zariadenie je aj repeater.

Chcel som sa RPi vyhnut - dalsi extra HW co treba spravovat

EDIT: Nasiel som toto https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Aqara-Smart-Light-Wall-Switch-2-4GHz-Wireless-Version-Double-Key-ZigBee-Remote-Control/32877238808.html take nieco by som potreboval co len niekde na stenu nalepim...

 

K tej vlhkosti: mam to cez arduino a UDP cize podobne riesene ako 1wire senzory

https://www.aliexpress.com/item/Soil-Moisture-Sensor-and-Soil-Detector-Module-Soil-Moisture-Test-Soil-Humidity-Test-Corrosion-Resistance-Probe/32961667956.html


   
ReplyQuote
(@bedo02)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 8
 
Posted by: David

Tak Xiaomi a Node-red funguju velice dobre a svizne. Odzkouseno zapnuti zvonku na gateway a zmeny hlasitosti, zapnuti LED na gateway. Stavy z CUBE(flip90-180, rotate,shake_air...)

Vice bohuzel vyzkousel nemohu, motion senzor a magnet uz mi po 4 objednavkach opet nedosel...Ale neprepokladam problem.

 

 

David, mohol by si dat tutorial? 🙂 Wemos bol super, tym ze bol mini a vysel len na usbcku od routra (napajanie) Rpi potrebuje Lan aj zasuvku. 

Skoda ze output povely nefunguju.. neviem prist na chybu :/ 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: bedo02
Posted by: David

Tak Xiaomi a Node-red funguju velice dobre a svizne. Odzkouseno zapnuti zvonku na gateway a zmeny hlasitosti, zapnuti LED na gateway. Stavy z CUBE(flip90-180, rotate,shake_air...)

Vice bohuzel vyzkousel nemohu, motion senzor a magnet uz mi po 4 objednavkach opet nedosel...Ale neprepokladam problem.

 

 

David, mohol by si dat tutorial? 🙂 Wemos bol super, tym ze bol mini a vysel len na usbcku od routra (napajanie) Rpi potrebuje Lan aj zasuvku. 

Skoda ze output povely nefunguju.. neviem prist na chybu :/ 

Na wiki asi ted hned nenajdu cas, nicmene pokud mas node-red nekde nainstalovany, muzu Ti poslat flow, je to velice jednoduche. Nemusi to byt vyhradne na Rpi, ja to provozuju jako docker na NASu.


   
ReplyQuote
(@bedo02)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 8
 

David. To by tiez slo [email protected] 🙂 Vdaka

Zaujima ma aky povel a akym protokolom ho posles s Loxona do Node Red. Co s nim v Node Red urobis (transformacia atd) a flow smerom na xiaomi. 

Tie priklady na https://flows.nodered.org/node/node-red-contrib-mi-devices akosi nic nerobia. 🙂 

 

Vdaka


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Oba smery jsou pres UDP, flow mam takovej dost silenej, ale funguje 🙂 mam pocit, ze jsem to nekde i uz  popisoval.


   
ReplyQuote
Page 18 / 23
Share: