X
Forum

Forum

Xiaomi Smart Home i...
 
Notifications
Clear all

Xiaomi Smart Home integrace do Loxonu

338 Posts
39 Users
28 Likes
77.5 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

ze zvedavosti jsem koukal co to ten broadlink je a imho na to api jde udelat  http://milillicuti.com/an-api-to-connect-your-broadlink-rm-pro-irrf-wifi-bridge-to-your-home-automation-system/

ten navod vypada trochu komplikovaneji, ale ocividne cesta je 😉


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

po netu nejake navody jsou, ale je to teda trosku divoky 🙂

nicmene jsem se tak nejak smiril stim, ze ikdyby to melo fungovat jako Sonoff v krajnim pripade pres cloud tak na klimatizaci/topeni do pracovny, ktere si potrebuju zapnout nez tam dojdu to asi zvladnu 🙂


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Parádní hračka, díky Jirinovi!

Mám problém se záplavovým senzorem, který se mi nedaří spárovat. Mačkám různé kombinace, ale stisk a uvolnění po cca 5 vteřinách prostě nefunguje a nic jiného taky ne. 

Četl jsem podobnou diskuzi třeba: https://community.smartthings.com/t/xiaomi-aqara-water-sensor/97584/23

Vám to funguje bez problémů?


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Sice je tento týden tématem těžba kryptoměn, ale viděl jsem na youtube test Xiaomi Air Conditioner Gateway https://www.youtube.com/watch?v=uI2EFviXEig

Mělo by to mít stejné vlastnosti jako klasická gateway, ale navíc podporuje ovládání pomocí IR, podle videa nejen klimatizací.

Pokud by to šlo odemknout pro posílání UDP packetů, byla by to další hračka včetně IR.

Na alině to mají třeba zde: https://www.aliexpress.com/item/In-Stock-Xiaomi-Gateway-3-Aqara-Air-Conditioning-Companion-Gateway-illumination-Detection-Function-Work-With-Mi/32790224008.html


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

no je otazka jeslti to bude lepsi nez Broadlink za 300czk 🙂


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Podporuje Broadlink zigbee senzory?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

hele to uplne nevim, nezkoumal jsem. ale vim, ze nejaky senzory na teplotu ma a podle nich pak treba pousti klimatizaci...

je to ted pouzivam fakt jen jako simple IR ovladac klimatizaci... zatim jsem to ani neintegroval do loxonu, protoze nevim/nechci resit zpetnou kontrolu jestli se zarizeni fakt zapnulo/vypnulo. ta appka od Broadlinku alespon kontroluje jestli se fakt signal odeslal = zarizeni melo v poradku spojeni do cloudu


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  

vlne> Mám 3 kusy záplavových senzorů a bez problémů se všechny připojily. Vždy stačilo jen „zmáčknout tu kapku“ a vše se okamžitě spárovalo.

Jen pro info ohledně toho Xiaomi infra ovladače, přes Vánoce mi dorazil. Zatím jsem neměl čas zkoumat API, ale komunikace evidentně možná je. S Xiaomi aplikací to funguje velmi dobře, tak snad bude i se SW třetích stran. Jak se s tím podaří hnout, tak pak dodám více info.


   
vlne reacted
ReplyQuote
(@ondra)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Ahoj,

přidám své zkušenosti s integrací Xiaomi podle @jirin-sv. Xiaomi senzory fungují pěkně a rychle bez nějakých prodlev. Skript používám jirinovo python na RPi 1 B+ (takže pěkně stará vykopávka). Bohužel ve skriptu není řešený směr Loxone -> Xiaomi - ovládání světla a zvuku na gateway, což je ve Wemos verzi. Nemáš to náhodou řešené v nějaké další verzi jirine? V topicu výše jsi psal, že ten python skript používáš (ale už to možná není pravda).

Co ale nemůžu přímo doporučit je Sonoff switch, který uváděl @jirin-sv výše  https://www.aliexpress.com/item/ITEAD-Sonoff-Wireless-Wifi-Switch-For-Smart-Home-Automation-Relay-Module-10A-90-250V-220V-Support/32829067852.html

Je celkem velký, takže se do krabičky pod vypínač nemá šanci vejít, i kdyby tam nebylo nic jiného (9x3,5cm). Dávat ho pod podhled volně je podle mě celkem risk, a mít ho v rozvaděči, pak nepotřebuji wifi switch.

Aby bylo možné ho ovládat jinak než přes čínskou Sonoff aplikaci, tak je potřeba ho flashnout, což se běžně dělá přes kabely a programátor https://github.com/arendst/Sonoff-Tasmota/wiki/Hardware-Preparation Našel jsem i možnost to udělat přes wifi tak, že se hackne upgradovací mechanismus (touto cestou jsem šel já, nebylo potřeba nic rozebírat, zapojovat ...):  https://github.com/mirko/SonOTA

V mém případě se to příliš nepovedlo a flashování skončilo chybou (a nejsem jediný https://github.com/mirko/SonOTA/issues/81 ). Navíc tento způsob už nejde v novém firmwaru Sonoff 1.6 (a nové řešení zatím neexistuje), protože už se ověřují platnosti certifikáty, takže nejde při upgradu podstrčit vlastní ( https://github.com/mirko/SonOTA/issues/58 ).

Přesto mi to nějakou chvíli fungovalo, ale odezvy zařízení byly celkem veliké (někdy se switch přepnul okamžitě, někdy se před přepnutím i na pár sekund zamyslel). Potom, co jsem ho včera ručně trochu víc testoval (a půl minuty přepínal VYP / ZAP / VYP / ZAP), tak se začal dost zahřívat, až jsem na tom neudržel ruku, a pak přestal fungovat pro jistotu úplně. Možná vadný kousek, možná to souvisí s chybou při flashování, ale důvěru to ve mě nevzbudilo 🙁


   
ReplyQuote
(@ondra)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Dnes jsem zkoušel spárovat smoke alarm, v aplikaci ho vidím, ale v python skriptu (a tedy ani v Loxone monitoringu) nevidím k němu žádné "work" packety. Tak nevím, jak ho naučit v Loxone a jak otestovat, že to funguje?  Zapálit pod ním sirku? 🙂

A druhý dotaz - mám problém s kostkou. V MiHome aplikaci ji mám spárovanou, v logu vidím pohyby (turn 90 degrees, shake shake, turn 180 degrees atd.), přesto tyto změny opět nevidím v python skriptu, a tedy ani v Loxone monitoringu. Někdo nějaký nápad co s tím? Třeba @jirin-sv ?

Díky!


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: Ondřej Václavek

Dnes jsem zkoušel spárovat smoke alarm, v aplikaci ho vidím, ale v python skriptu (a tedy ani v Loxone monitoringu) nevidím k němu žádné "work" packety. Tak nevím, jak ho naučit v Loxone a jak otestovat, že to funguje?  Zapálit pod ním sirku? 🙂

A druhý dotaz - mám problém s kostkou. V MiHome aplikaci ji mám spárovanou, v logu vidím pohyby (turn 90 degrees, shake shake, turn 180 degrees atd.), přesto tyto změny opět nevidím v python skriptu, a tedy ani v Loxone monitoringu. Někdo nějaký nápad co s tím? Třeba @jirin-sv ?

Díky!

Tohle jsem teď s @jirin-sv řešil, python už nepoužívá a není tedy aktuální, tj cube nemá rotaci a další prvky taky nemusí být funkční. 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: Ondřej Václavek

Dnes jsem zkoušel spárovat smoke alarm, v aplikaci ho vidím, ale v python skriptu (a tedy ani v Loxone monitoringu) nevidím k němu žádné "work" packety. Tak nevím, jak ho naučit v Loxone a jak otestovat, že to funguje?  Zapálit pod ním sirku? 🙂

A druhý dotaz - mám problém s kostkou. V MiHome aplikaci ji mám spárovanou, v logu vidím pohyby (turn 90 degrees, shake shake, turn 180 degrees atd.), přesto tyto změny opět nevidím v python skriptu, a tedy ani v Loxone monitoringu. Někdo nějaký nápad co s tím? Třeba @jirin-sv ?

Díky!

Pokud ale nevidíš ani žádnou akci v pythonu, tak problém bude někde jinde. Máš gateway a to kde Ti běží python na stejne siti?


   
ReplyQuote
(@ondra)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Ano, všechny další věci fungují (magnet, teplota, vlhkost), takže sítí to nebude. Víceméně se smiřuji s tím, že objednám Wemos a budu rozcházet tu jirinovu "oficiální podporovanou" verzi, takže asi nemá smysl tímhle dál moc ztrácet čas ...


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: Ondřej Václavek

Ano, všechny další věci fungují (magnet, teplota, vlhkost), takže sítí to nebude. Víceméně se smiřuji s tím, že objednám Wemos a budu rozcházet to jirinovu "oficiální podporovanou" verzi, takže asi nemá smysl tímhle dál moc ztrácet čas ...

Jo, dospěl jsem ke stejně variantě. Nechtěl jsem to na wifi , jede mi to na raspi, ale jak už to nemá ani jirina, tak to ztrácí smysl 🙂


   
Ondra reacted
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
Topic starter  
Posted by: Ondřej Václavek

Dnes jsem zkoušel spárovat smoke alarm, v aplikaci ho vidím, ale v python skriptu (a tedy ani v Loxone monitoringu) nevidím k němu žádné "work" packety. Tak nevím, jak ho naučit v Loxone a jak otestovat, že to funguje?  Zapálit pod ním sirku? 🙂

Testování smoke alarmu uděláš tak, že podržíš tlačítko, začne pištět a po chvíli spustí alarm. Pokud chceš testovat, jestli opravdu detekuje požár, tak rozhodně nezkoušet sirkou apod. – jsou na to speciální spreje, třeba tento. Jinak v tom Python skriptu jeho podpora je, používal jsem ho bez problémů viz toto video. Teoreticky mohli u nějaké další verze změnit parametry příkazů, tak se podívej na to, co leze na konzoli a pak podle toho patřičně uprav ten Matix pro mapování příkazů ve skriptu.


   
ReplyQuote
Page 10 / 23
Share: