X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Ventilace na WC

22 Posts
10 Users
2 Likes
1,769 Views
(@lukyman)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 36
Topic starter  

Zdravím, chci si naprogramovat ventilaci na WC, ale nechci spínání pokaždé když někdo vejde, dopracoval jsem se k tomu, že mi senzor přítomnosti po 5 sepnutích na čítač pustí ventilaci, ale bere se i to když se tam jde někdo 5xkrátce na malou, jak to máte chlapi řešeno? jsem z toho nějakej bezradnej a nic už mě nenapadá, chybí mi k tomu nějakej čas na porovnání nebo nevím co 😀

 


   
Quote
Emzee
(@emzee)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 14
 

Ahoj, nevim co mas za verzi configu, ale v novejsich je primo blok Ovladani ventilatoru na WC, ktery umoznuje nastavit zpozdeni po zaznamenani pritomnosti. Pokud nenajdes, da se pouzit blok Zpozdeni zapnuti nebo neco obdobneho.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2212
 

Většina z nás má rekuperaci. 🙂 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1204
 

@kobra23 a ty nebudes mit nejaky dumyslny sytem, ktery vyhodnoti tlak na prkynku a podle toho zapne odtah z rekuperace? 🙂 Podle tlaku vyhodnosti kdo to asi mohl z rodiny byt a tomu prizpusobit vykon a cas 🙂 Ale to je na Tebe moc jednoduche. Ty tam budes mit jeste jiny parametr co vyhodnocujes, povidej, prehanej 🙂

 

 


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

Ja som s tymto spekuloval tak dlho, az som na to dedikoval jedno tlacidlo, ktore zvysi odtah rekuperacky na 10minut.

Funguje spolahlivo a k spokojnosti vsetkych obyvatelov.

Automatizovat uplne vsetko nema zmysel, ale ak by si chcel, japonci predavaju toalety so senzormi “na prkinku” aj s detektorom plynov...


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Neslo by pouzit delku pobytu na toalete? Na male lide stravi mene casu.


   
jimyjims reacted
ReplyQuote
(@lukyman)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 36
Topic starter  

tak jsem to nakonec vyresil pres čítač a počet sepnutí čidla a při odchodu zhasnutí světla resetuje čítač od 0 tím dojde k počítání 3x5s cca na sezení pro odtah. rekuperaci nemám ale myslím, že to lze použít i pro ni.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2212
 
Posted by: @richard

@kobra23 a ty nebudes mit nejaky dumyslny sytem, ktery vyhodnoti tlak na prkynku a podle toho zapne odtah z rekuperace? 🙂 Podle tlaku vyhodnosti kdo to asi mohl z rodiny byt a tomu prizpusobit vykon a cas 🙂 Ale to je na Tebe moc jednoduche. Ty tam budes mit jeste jiny parametr co vyhodnocujes, povidej, prehanej 🙂

 

 

Tak v domě jsou 3 WC. U každého WC jsou 3 důležité věci:

1) v dosahu sedící obsluhy tlačítko pro zvýšení výkonu rekuperace (říkám mu Turbo tlačítko),

2) tlačítko na ovládání osvětlení (když si něco čtu, tak ať na to vidím)

3) a to nejdůležitější je USB zásuvka  pro nabíjení telefonu, bo není nic horšího než když sedíš na míse a klekne ti mobil. 


   
Richard reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

@kobra23 
1. 2. plan je ultrazvukovy detektor nad hlavou.
3. mam krabicu , aj zasuvku USB, este som neosadi, zatial chodim na WC bez mobilu.
4. nemas odtah priamo z misy ?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2212
 

1. Jakýkoli senzor nerozezná jestli "tlačím" nebo se jen zašívám a tak nechci nic automatického. 

4. Nemám. S rekuperací je to nesmysl (můj názor, nechť to každý zváží).  

Myslím, že to je dobré do domu kde není reku. Asi by mi i vadil průvan pod prdélkou 🙂


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

@kobra23 No mam reku, ale do tej to nechcem zapojit, zvlast ventilator a vtedy reku zmenit pomer ventilatorov.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1204
 

@kobra23 mam odtah v mise a zatim jsem nic nepozoroval.  Uz se to resilo v jinem vlakne 😉


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2212
 
Posted by: @richard

@kobra23 mam odtah v mise a zatim jsem nic nepozoroval.  Uz se to resilo v jinem vlakne 😉

Jenže ty si kluk z valašska, tam máte všichni hroší kůži 😂 My z Prahy jsme fajnovky. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2212
 
Posted by: @smotek7

@kobra23 No mam reku, ale do tej to nechcem zapojit, zvlast ventilator a vtedy reku zmenit pomer ventilatorov.

Rozumím. Jdeš na to dobře, taky by se mi to nelíbilo to hnát do reku.

Škoda, že nikdo neřeší příčinu toho proč to smrdí a každý řešíme následek. Přitom by stačilo zdravě jist a pak není potřeba řešit smrad.

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

@kobra23 a to som prave dojedol cokoladu...


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: