X
Forum

Forum

Loxone App 11.0.3 (...
 
Notifications
Clear all

Loxone App 11.0.3 (iOS/iPad OS)

3 Posts
2 Users
0 Likes
784 Views
(@glaster)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
Topic starter  

Ahoj všem v novém roce.

Mám de***ní dotaz 🙂
Nemá někdo IPA soubor Loxone App verze 11.0.3 pro iPad OS 9.3.5 ??
Mám jeden starý iPad 2, který má nainstalován poslední podporovanou verzi iPad OS 9.3.5 a chtěl bych do něj dostat poslední podporovanou verzi Loxone App. Ve starém iPhone 5S mám verzi 11.0.3 a ta údajně fungovala ještě na iOS/iPadOS 9.
Na iPadu budu muset udělat jailbreak, abych tam dostal starší verzi, protože v App Storu se nabízí jen ta nejnovější a při pokusu o instalaci to napíše, že není kompatibilní s mojim iPadem.

Chci to jen na jednoduchou a rychlou správu topení a otevírání garáže, ale najít někde IPA soubor starší verze je zatím marný boj. Na německém fóru jsem našel verzi 7.1.4 , ale to už je hodně pravěk a nevím, zda se vůbec dokáže připojit k MS s fw 11.

Pokud si někdo dělal plnou zálohu iPadu (včetně aplikací) do iTunes, lze tu appku pomocí 7-Zipu rozbalit z té zálohy.

Díky za každou radu 😉


   
Quote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 
Posted by: @glaster

Na iPadu budu muset udělat jailbreak, abych tam dostal starší verzi, protože v App Storu se nabízí jen ta nejnovější a při pokusu o instalaci to napíše, že není kompatibilní s mojim iPadem.

Ahoj, řešil jsem totéž, přišlo mi strašná škoda, nevyužít starší iPad na single app.

Nakonec je to děsně jednoduché...

Mám (několik) iPad verze 2,3 apod. které se ideálně hodí na Loxone App, zkoušel jsem na iOS 9.3.6 (poslední možný pro iPad 2).

Finta je v tom, že musíš mít buď v iTunes nebo v nějakém novějším iPadu staženu aktuální Loxone App a do toho starého dáš stejné Apple ID jako do toho nového.

Potom jdeš na starém do AppStore, ale nehledáš aplikaci klasicky (tam ti to napíše, že App není kompatibilní s vaším zařízením), ale jdeš do záložky "Zakoupeno" a dáš to stáhnout tam (symbol obláčku) a ejhle - zahlásí to stejnou hlášku, ale navíc nabídne možnost stáhnout verzi kompatibilní s tímto iPad/iOS.

Konkrétně pro IOS 9.3.6 jde o App verze 11.0.3 (2020.05.19). Vyzkoušeno, nahráno, šlape. Ideálně ještě v asistovaném (a la kiosk) režimu, pecka. Ano, neumí to poslední toky energií a další novější funkce, ale na základní přehled o domu, kolik je otevřených oken nebo místo vypínače (v tuto chvíli je ten iPad za stejné peníze jako Touch tlačítko) to bohatě stačí a pár let stačit bude.

A mmch nejlepší iPad 2 držák všech dob: Belkin fridge holder - bohužel už se nedělá a nedá sehnat, mám jen historické 2 kusy... Stálo to pár stovek, moc to nekoukalo, drží parádně (magnet) dalo se to přišroubovat nebo přilepit...

Doufám, že tohle info pomůže zachránit a ještě využít pár starých iPadů, na které se někde práší...

 


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Update - iPad air - iOS 12.5.5

Začátek stejný, tzn. zadat shodné Apple ID jako na novém, ale postup je kapku složitější:

App Store -> záložka Aplikace -> Klik na ikonu osoby vpravo nahoře -> Koupené -> Moje nákupy a opět stáhnout z cloudu.

Bohužel, i pro tento podstatně novější iOS to stáhne stejnou starou Loxone App (verze 11.0.3).

Ta mi mimo jiné nezobrazuje modul ovládání audia a např. Intercom což mě trochu štve.

 

Chtěl jsem to obejít použitím web prohlížeče a web rozhraní miniserveru (pomíjím, že pořád ještě není zpřístupněno plné web rozhraní s novými fíčurami).

Na iPad 2 (iOS 9.3.6) jsem Operu vůbec nestáhnul (chtěla iOS 12+) a Chrome sice ano, ale jak Chrome tak Safari zkolabuje při přístupu na web rozhraní na stahování skriptu 7 z 13.

Na iPad Air jsem stáhnul Operu, Chrome i Operu mini a na ní jsem bez problémů rozjel aktuální webrozhraní.

Nejde na něm Intercom, resp. "Audio a video není podporováno vaším prohlížečem" - zkoušeno na Chrome, Opera i Safari. Ten mi dal info "Audio a video je podporováno od iOS 14.5 a výše".

Ovládání audia přes web ale jde v pohodě, což je super. Každopádně, tento iPad Air 1 jde použít pro základní funkce přes starší Loxone App a pro rozšířené funkce přes web rozhraní.


   
ReplyQuote
Share: