Forum

Forum

Upozornění před odc...
 
Notifications
Clear all

Upozornění před odchodem

8 Posts
3 Users
0 Likes
691 Views
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

Ahoj,

Včera jsem narazil na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=yXOOPyvnkv0 a dost mně zaujala funkce (5. Upozornění před odchodem: Mimořádná předpověď počasí, otevřená okna a dveře). Jak jsem koukal, tak na první kliknutí poví, jaký je počasí a pří dvou kliknutí se má zapnout alarm, ale když jsou otevřené okna anebo dveře tak se ozve že jsou otevřené okna anebo balkonové dveře tak nedojde ke spuštění alarmu. Nevíte, jak toto zrealizovat v programu Config.  Předem díky za každou nápovědu.

M. 


   
Quote
(@patrick)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 60
 

To je naše video z InLiving.CZ. Předem říkám, že snadno to neuděláte. V prvé řadě musíte mít integrovaný veškerý hardware, minimálně magnety v oknech a dveřích, meteostanici s předpovědí (nebo LOXBERRY integraci), audioserver a pak také klávesnice Jablotron a vůbec integrovaný Jablotron přes rozhraní 485 do Loxone. TTS (TEXT TO SPEACH) co zde slyšíte je sestaveno přes bloky STATUS. Celkově to má v configu několik stránek a je to provázáno s dalšími věcmi.

Věnuji se programování domů Loxone, takže se můžeme domluvit, že bych to pro vás udělal, pokud zde budete mít připojené všechny vstupy.


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

@patrick 

Dobrý den,

Tak Jablotron mám přes 484 , meteostanici používám přes LOXBERRY a hudební server používám (MusikServer4Lox), Čidla AIR.

Ted vím že je to přes blog status a použit vystup, TTS Zóna Music Serveru. I když doma mám čidla jenom u dvou oken, tak to asi bude malý projekt. 😀 


   
ReplyQuote
(@patrick)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 60
 

Nejvíc logiky není na tom kolik máte magnetů, tedy oken, ale správně postavit TTS hlášky o počasí a o zajištění domu, tedy skloňování a podobně a pak plně zaintegrovat Jablotron (částečné zajištění, plné zajištění, odchodové zpoždění atd...).

Nejsložitější je například, když to zahlásí, že je něco otevřeno, tak to buď dojdete vyřešit a nebo to překlenete znovu potvrzením opakovaným dvojklikem do minuty. Magnet už jen připojíte do příslušného bloku monitorování a jestli je jich 2 nebo 20, je vlastně jedno.

Vždy se snažím to udělat tak, aby to bylo přirozené a dokázali to používat všichni v domácnosti. 

 


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

Ok. I když vynecháme tedy počasí na prvním kliknutí. Tak to oznámený při odhodu je docela složité, jak jsem zkoušel doma. I když jsem dělal simulace tak vždycky se my zapnul alarm. Dostanu oznámení, že je otevřené okno, ale už běží odpočet při odhodu. 😕 Ale jak ten odpočet doběhne, a to okno je stále otevřené, tak se spustí oznámení o poplachu. 

No dám tomu nějaký, ještě čas a pak se uvidí. Protože mám verzi 13 a ta ke už z poloviny v angličtině tak se mně to blbě vyhledává. Tak jsem zvědaví, co přinese (13.1) ale asi žádnou změnu.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Takto nejak som si presne predstavoval inteligentny dom ked som pred x rokmi zvazoval ze budem stavat. Dnes je to uz 6-ty rok co byvam a z toho co je na videu nemam:

  • magnety na oknach
  • prepoj jablotronu s loxone
  • prepoj zvonceku s loxone
  • audioserver
  • predpoved pocasia
  • tts, siri, alexa

a vobec mi to nechyba. Zijem dostatocne komfortne, kuriera tiez pustim za branu (do domu nie, ale nemam garaz). O milion dalsich picovin co som nerealizoval a vobec mi nechybaju sa ani nezmienujem.

To len tak na dokreslenie, ak ma niekto podobne velke oci, aby nebol prekvapeny realitou, samozrejme mat to vsetko by asi bolo pekne, ale komfort byvania by to mne osobne zdvihlo len o trochu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   
ReplyQuote
(@patrick)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 60
 

Vše je nakonec věcí názoru a osobních preferencí. To respektuji. Moje zkušenost je taková, že každý obhajuje to své. Já bych za nic jiného neměnil. Bydlím ve větším domě a inteligence pomáhá ve všech oblastech. Nemusím sahat na žaluzie, topení, rekuperaci, klimatizaci, elektrické brány, alarm atd... Vše se děje plně automaticky a tak to má být. Domy co vídám, někdy i programuji, jsou spíše domy na dálková ovládání, kde se bez tabletu nebo telefonu neobejdeš, mne to pak připadá nedotažené, a bez spousty kompromisu se neobejdeš. V tom by se zase nežilo dobře mne. Já telefon ani tablet na ovládání nepoužívám vůbec. Přitom to není vždy jen o ceně. Spíše o dobrém projektu. Není myšleno nijak proti příspěvku @msk.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Suhlasim, ono to asi rastie s rozlohou a vybavenostou domu. Keby som mal garaz, k nej dlhu prijazdovu cestu (osvetlenie) a tak dalej, tak by som asi automatizoval viac veci. Nehovorim, ze hromadu veci automatizovanych nemam, samozrejme ze mam, od toho som ten loxone do baraku daval. Rekuperacia ma vykon podla dennej doby a pritomnosti v dome (pir cidla), riadim tym komplet vykurovanie (robim v loxone de-facto MaR tepelneho cerpadla). Hromadu veci som proste nerealizoval primarne z dovodu, ze na to nemam cas (a som lakomy niekoho za to platit :D). Zaluzie mam namontovane pol roka (po 5 rokoch byvania), zatial som ich neautomatizoval, primarne asi z dovodu, ze mam velky presah strechy, takze nepotrebujem letne tienenie. Mam ale tlacitka na skupinove ovladanie - pretoze do obyvacky mam viac okien, alebo pretoze deti chodia spat naraz, tak idu v detskej casti zaluzie dolu prakticky vzdy naraz. Ale proste existuju veci, ktore sice mam, ale neintegorval som ich, pretoze vlozeny cas/peniaze subjektivne nenavysia moj komfort byvania. Napriklad precitanie predpovede pocasia pred odchodom z baraku, to si pozrem na mobile nez sa zacnem obliekat. To nevylucuje ale, ze niektore veci nezrealizujem, ked budem mat viac volneho casu (deti), ale momentalne to prioritu nema a necitim tu potrebu.


   
ReplyQuote
Share: