X
Forum

Forum

Shelly Plus i4 + Sh...
 
Notifications
Clear all

Shelly Plus i4 + Shelly Plus 1PM do LOXONE

11 Posts
4 Users
0 Likes
1,169 Views
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

Ahoj,

Nemáte náhodou někdo zkušenosti s integrací zařízení Shelly Plus i4 do LOXONE? Potřebuji vytvořit příkaz pro zapnutí a vypnutí konkrétního vstupu a také zobrazovat stav zapnutých vstupů. Zkoušel jsem to přes MQTT s LoxBerry, ale chování je divné. Stejný problém mám i s zařízením Shelly Plus 1PM.

S klasickými zařízeními Shelly 1PM jsem si poradil, ale u těchto nových verzí je to docela složité.

Předem děkuji za jakoukoli informaci.


   
Quote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Ahoj, a stejný princip, co je zde https://www.filipek-czech.cz/integrace-shelly-plug-s/ použít nejde? Mám to pro Plugy použité a je to OK. Je to sice HTTP request, ale funguje...


   
ReplyQuote
(@xxpeta)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 21
 

Ahoj, 

mám integrované Shelly Plus i4 včetně addonu. Používám to jako virtuální UDP vstup. Zatím jsem to jenom testoval, ale funguje to dobře. Takhle vypadá nastavený vstup č. 1

image

   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

@xxpeta 

Ahoj,

díky za nápovědu. Při pár pokusech se mi to povedlo rozeběhnout 🙂 Chtěl jsem se ještě zeptat, jestli jsi náhodou nezkoušel příkaz ( http://192.168.xxx.xxx/rpc/Input.SetState?id=0&state=true) pro zapnutí a vypnutí vstupu.

M.


   
ReplyQuote
(@xxpeta)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 21
 

@michal-bajer 

nezkoušel, když bude o víkendu čas, tak to zkusím.


   
ReplyQuote
(@xxpeta)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 21
 

Tak jsem zkusil a hází mi to tuhle chybu:

{"code":404,"message":"No handler for Input.SetState"}

   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

Posted by: @xxpeta

Tak jsem zkusil a hází mi to tuhle chybu:

{"code":404,"message":"No handler for Input.SetState"}

Mám takový dojem, že pro zapnutí a vypnutí vstupu neexistuje žádný HTTP příkaz. Hledal jsem i na fóru Shelly a nic jsem tam nenašel. Ani zmínku. 

 


   
ReplyQuote
(@kimot)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 80
 

@michal-bajer 

Tak nevím, jestli to s tou "automatizací "nepřeháníte.

To shelly i4 je modul vstupů, to znamená, že má reportovat stav svých vstupů dál do systému.

Proč máte potřebu dálkově ten vstup nastavovat?
Není jednodušší rovnou provést akci, kterou fyzická aktivace konkrétního vstupu způsobí?


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

@kimot 

Popravdě jsem to asi moc nepopsal, proč tohle chci. Mám na terase dva vypínače - jedno tlačítko je pro čerpadlo pro jezírko a druhé tlačítko pro čerpadlo ve studni. Myslím si, že by to šlo udělat jednodušeji. Koupil bych 2 kusy Smart Socket Air a jeden kus Nano IO Air pro ovládání. Ale cenově by to bylo někde jinde. Cca 6 617,- Kč ☹, zatímco se Shellymi by to bylo jen do 807,- Kč 😊.

Ale jedná se o správné zobrazení v aplikaci LOXONE, zda je vstup zapnutý či vypnutý, a následně zobrazení stavu vypínače (ON/OFF). 

Ale myslím si, že jsem to už vyřešil. Zbývá jen udělat simulace a ověřit, zda vše funguje, jak má.

shelly a loxone

M. 

 


   
ReplyQuote
(@xxpeta)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 21
 

@michal-bajer 

jedna připomínka: Z těch časovačů bych to táhnul výstupy on + off, protože výstup O je takový nespolehlivý. Divil jsem se, kde mi zmizlo 7m3 vody z nádrže a bylo to tím, takže od té doby jsem to předělal a všude mám on + off.


   
ReplyQuote
(@kimot)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 80
 

Já bych ty signály ze vstupního Shelly i4 vůbec do Loxone netahal. ( Ani ho tedy nemám - tak do žádného nadřazeného controlleru ) )

Vstupní Shelly by jednoduše poslalo signál ( při stisku tlačítka ) příslušnému výstupnímu Shelly, to by změnilo stav svého relé na ovládání čerpadla a reportovalo tento aktuální stav do Loxone. A naopak je možné z Loxone ovládat stejné relé podle potřeby nějaké vyšší logiky. Nemusím už pak nic zpětně hlásit vstupnímu Shelly - vždyť jsou to jen tlačítka.

A pak už se s tím dá různě hrát, třeba potvrzování přijetí signálu zpět k tlačítkovému shelly, ve výstupním shelly nějaký bezpečnostní časovač pro dobu běhu čepadla, hlídání hladiny vody atd.

S nahraným ESPeasy je to ani ne na hodinku laborování.

A budou vám ty tlačítka a čerpadla fungovat i když někdo to Loxone z rozvaděče třeba ukradne...


   
ReplyQuote
Share: