Forum

Forum

Sepnutí osvětlení p...
 
Notifications
Clear all

Sepnutí osvětlení po západu slunce

10 Posts
4 Users
0 Likes
2,419 Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Tušíte, jak fungují definované časy v Loxone - konkrétně "Impuls západu slunce"? Čekal bych, že při západu slunce to dá impuls (těžko říct jak dlouhý).

Chtěl bych hodinu denně (od západ slunce) svítit kytkám na okně. Použil jsem k tomu blok dimmer (amych měl možnost ve vizu řídit LED světlo i ručně) a spouštět ho časem západ slunce.

Pořád mi to ale nefunguje - LED se rozsvítí na 10%. Takto mi to vypadá

impuls západ slunce

Monoflop mám nastaven na 0,2s. Tušíte, v čem dělám chybu? Když jsem měl impuls připojen do dimmeru napřímo (bez monoflopu) tak to nesvítilo vůbec 🙁


   
Quote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
 

Dej si (na stejný vstupy) vedle impulzu toho západu slunce nějakej Virtual Input, zapni Live View a klikni na něj (pozor, v Live View je potřeba na něj kliknout 2x, poprvý ho to jen vybere). Dělá co očekáváš? Pokud ne, není to definovaným časem 🙂


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

To bylo prvni co me napadlo udelat (predpokladam, ze mluvis o test. rezimu, ne liveview). Napojil sem paralelne s tim impulsem tlacitko v doem, v testovacim rezimu na nej klepnul a jelo vse ok, LED se rozsvitilo na 100%. Proto si myslim, ze problem je v tom impulsu.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
 

Ne, myslel jsem Live View - proc to nezkusit nazivo? Samozrejme simulace je taky OK, ale finalni test bych udelal v Live View.

Jinak jsem koukl do svýho projektu a zjistil jsem, že používám jinej přístup. Neříkám, že ten Tvůj je špatně (čekal bych, že bude fungovat), nicméně nemám ho ověřenej, jak jsem myslel. Mám toto (a to funguje spolehlivě):

loxone timing

   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
 

Jinak tento přístup má ještě jednu výhodu - můžeš si ten čas na AI1 upravit - přičtením / odečtením posunout dle libosti. Třeba kvůli rozsvícení 20 minut před setměním.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

@aleq prave resim jak spustit zavlahu 30-40min pred zapadem slunce, ale nejsem schopen najit rozumne reseni, nejaky napad?


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

v časech máš přímo hodnotu : "Minuty do západu slunce" odečti těch tvých 40 min. Informaci "Minuty od půlnoci" s tím porovnej 🙂

Mám tak rozsvěcení a zhášení před a po setmění ...

P.S. proč chceš spouštět závlahu v takovou dobu ? to není nejvhodnější čas ( nebo mi něco uniklo ?) 

svetla automat

   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

@dalibor diky, uz to mam

co se tyce doby, zalevam rano (vychod slunce) a vecer (zapad slunce) ale to uz mi prijde moc pozde a chci to dat 30-40 min pred zapadem slunce.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

No já jen že navečer je jak vzduch tak povrch rozpálený a vhodnější je zalévat buď vyloženě v noci nebo aspoň ráno před slunce východem


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

to v zasade nevadi, pokud na to primo nesviti slunce

 


   
ReplyQuote
Share: