X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Restarty MS

3 Posts
2 Users
0 Likes
433 Views
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
Topic starter  

Ahoj, občas se mi sám restartuje MS a posílá dost neurčitou informaci:

"Váš Miniserver byl kvůli problému restartován! Pokud by se tato skutečnost opakovala častěji, kontaktujte prosím Vašeho Loxone Partnera."

Spustil jsem si Loxone Monitor, ale to je na dlouhé čekání. Nedá se náhodou příčina restartu někde vyčíst?

Při té příležitosti jsem zjistil, že se často objevuje chyba podobná této

SEQ_ERROR 1 lines missing 59915/59913

Liší se jen číslice. Vypadá to, že že mu chybí nějaké pakety. Nebo mi to chce sdělit, že vypadla jedna nebo více zpráv pro monitoring? Pokud ano, proč se tak děje?

A nakonec, netušíte někdo význam barev v logu? Třeba ta chyba SEQ_ERROR je někdy světle oranžová, jindy tmavší (do červena).

Díky


   
Quote
 Robb
(@robb)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 43
 

Ahoj,

začal bych základní diagnostikou. Jakou verzi MS máš? Jak dlouho je v něm SD karta? Co leze ze zdroje, který ho živí? Máš více zdrojů - propojené gnd? Diagnostika loxone link je ok? Máš na konci linky rezistor?

K těm kódům z logu - promiň, to ti neporadím.

R.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
Topic starter  

Děkuju za snahu. Teď mi dva dny běží monitor a klasicky vše funguje. Uvidím časem. Teď jsem prohledal maily a skutečnost se asi liší od pocitu. Měl jsem dojem, že je restart skoro každý den, ale ono to bylo po týdnu a před tím před třemi týdny. Zdroj by měl být ok, je i se záložní baterkou a link nic špatného nehlásí. Dokonce jsem našel nějaký log po zadání url - http://<ip miniserveru>/dev/fsget/log/def.log Restarty MS tam vidím, ale nic špatného před nimi. Kdyby to neposílalo notifikace, tak ani nepoznám, že se něco špatného děje.


   
ReplyQuote
Share: