Forum

Forum

rekuperace - decent...
 
Notifications
Clear all

rekuperace - decentralni regulace CO2

2 Posts
2 Users
0 Likes
805 Views
(@qub1n)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 1
Topic starter  

Dobrý den,
dnes jsem strávil celý večer čtením vašeho blogu jedna věc mi není jasná..řídíte vaši stiebel-eltron pomocí čidel CO2?

 
Já se chystám na rekonstrukci staršího domu a rád bych si pořídil aktivní rekuperaci + Loxone, ale chtěl bych regulovat 7 místností nezávisle, každou podle obsahu CO2, aby se vzduch zbytečně nevysušoval, když nemusí.A taky proto, že se chystám vzduch nasávat z podzemního kolektoru, tak aby se jeho kapacita zbytečně nečerpala na místnosti, ve kterých nikdo není.
 

Výrobce www.stiebel-eltron.cz uvádí, že jde regulovat maximálně 6 místnostní.

Přepokládám, že s Loxone a Loxone senzorem nebo jiným levnějším senzorem CO2 toto omezení padá. Není to tak?

 
Tedy to omezení vlastně padá a jakýmkoli vyrobcem (Atrea/Nilan...)
 
Děkuji
 
Tomáš Kubeš

 

 

   
Quote
Topic Tags
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

CO2 mam v obyvaku a pracovne, ostatni mistnosti jsem pak meril mobilnim cidlem.

Zadne z nich ale neslouzi na primou regulaci. Kdyz sem cidla zprovoznil, nejakou dobu jsem pozoroval chovani a z toho pak urcit fixni vykon rekuperace.

Defakto nam pri beznem provozu staci tocit rekuperaci na 100m3 s tim, ze pres den se zene vzduch do dolni casti domu a pres noc do horni.

Pokud mame nejakou navstevu, tak rucne vykon zvysim, ale vetsinou to neni potreba. Je to dano i tim, ze ackoli rekuperace jede nonstop, vetsinu roku mame i otevrena okna a HS portaly.

Rekuperaci mame primarne proto, ze kdyz je osklivo a pracujem v pracovne, mame porad cerstvy vzduch. Jinak ale preferujem stejne co nejvice vzduchu z oken, kde je vzduch jeste prijemnejsi.

Co se tyka sedmi zon, myslim, ze technicky jich muzete mit neomezene. Rekuperace o zadnych zonach nevi a klapky si ridim sam pres Loxone. Ale prijde mi to opravdu uz na hrane.

Ono to totiz spis chce do kazde mistnosti foukat trochu vzduchu, aby se vzduch tocil, nez mit vse zavrene a otvirat klapky jen kdyz se co2 hodnota zvysi.

Pokud totiz budete mit nejakou mistnost, kde treba tak casto nikdo neni, tak tam co2 nikdy nevystoupa ale pritom tam vzduch zatuchne, protoze diky pasivite baraku se tam proste nebude mit co tocit.


   
ReplyQuote
Share: