Forum

Forum

Railduino prodleva ...
 
Notifications
Clear all

Railduino prodleva u spinacu

7 Posts
3 Users
0 Likes
953 Views
(@tristaver)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 3
Topic starter  

Ahoj, mam Loxone miniserver a dve Railduina.

Najednou mi vsechny spinace na zarizeni z jednoho Railduina prestaly jakoby fungovat.

Prisel jsem ale na to, ze staci kdyz spinac podrzim tak 3-5s zmacknuty, tak se zarizeni sepne. Pri ovladani pres aplikaci je to okamzite. Takze propojeni musi byt v poradku.

Setkal se s tim nekdo? Netusite cim by to mohlo byt?


   
Quote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

neudelal jsi upgrade miniserveru na vyssi verzi? resp nemas railduino na ModBus?

Pokud je odpoved na obe otazky ANO, tak musim bude prejit na UDP verzi popr downgrade Miniserveru.

EDIT: aha, jen u jednoho, tak to je divny....posli co mas za verze jak miniserveru,tak railduina


   
ReplyQuote
(@tristaver)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 3
Topic starter  

@david-pr

Je to ano a ano. Dela to i druhe Railduino, mam na nem jen rolety a ty pouzivam mene casto.

Muzes me prosim nasmerovat s tim prechodem na UDP verzi? Bude potreba nejaky UDP prevodnik?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Musis do raildiuna nacpat Lan shield nebo napis @sedtronic (vyrobce railduina), predelani na udp verzi Ti provede.

Loxone uz od verze 8 snizil dotazovani pres modbus na 5s,upgradem na vyssi verzi jsi to prave po... 🙂

Pokud udelas upgrade na upd,musis predelat i loxconfig, p. Sedláček ma vzorove configy na udp na webu.


   
ReplyQuote
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 

Ano, je to tak, jedná se o implementaci omezení intervalu dotazování pro Modbus protokol, a to jak RTU, tak TCP.

Přesně jak zmiňují výše, řešením je buď downgrade, nebo přechod na UDP protokol. Máte SZ


   
ReplyQuote
(@tristaver)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 3
Topic starter  

Dekuji moc za vysvetleni situace.

Rozhodl jsem se prvni zkusit downgrade, zalohu jsem si nastesti udelal.

Bohuzel ale pri pokusu o obnovu mi to opakovane konci na chybe: Chyba pri kopirovani souboru.

Znamena to, ze jsem smolar a mam ted jeste vadnou SD kartu?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Stahni si Lox Config verze jakou jsi mel predtim, tzn <8 nebo kdy se zmenilo dotazovani u modbusu.


   
ReplyQuote
Share: