Forum

Forum

Projekt elektroinst...
 
Notifications
Clear all

Projekt elektroinstalace a rozmístění prvků

3 Posts
2 Users
2 Likes
878 Views
Ptačí hnízdo
(@ptacihnizdo)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 14
Topic starter  

Ahoj. Brzy začneme se stavbou našeho domu. Jedná se o pasivní dům z VPC (píšu o tom blog). Vybral jsem si Loxone partnera a pustili jsme se do projektu inteligentní elektroinstalace. Projekt osvětlení máme od Hynka Medřického (artemide.cz). Sepsal jsem zadání projektu smart home, vytvořil jsem schéma rozmístění všech prvků a schéma tlačítek. Chci použít hvězdicovou topologii a vyvarovat se vendor lock-in. Mnoho informací jsem načerpal z tohoto fóra, takže velký dík L! Zajímal by mě váš názor právě na to rozmístění prvků a případně i výběr komponent. Vím, že je to práce pro projektanta, ale chci to mít pod kontrolou a zajímá mě i názor druhých, kteří už Loxone systém používají. Uvítám jakýkoliv feedback a myslím, že by se to do budoucna mohlo hodit i dalším (podobnou diskuzi jsem zde nenašel).

Rozmístění jednotlivých prvků:

Seznam komponent:


   
Georgio reacted
Quote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Ahoj,

jak jsi v realitě spokojený s navrženým nepřímým osvětlením?

Prozkoumal jsem tvůj článek Jak správně svítit

a Nepřímé osvětlení

Je to docela neotřelé řešení "Ve všech pokojích tedy budeme svítit nepřímo do stropu a odrazem získáme měkké světlo bez ostrých stínů. Žádné z hlavních svítidel nebude na stropě. "

Přemýšlím, zda existuje alternativa takovýchto nepřímých osvětlení v bílé CCT. A pak přepínat denní bílé světlo a na noc teplou bílou..

Máte někdo zkušenosti s takovýmto rozvržením světel jako nepřímého zdroje světla ?

 

 


   
ReplyQuote
Ptačí hnízdo
(@ptacihnizdo)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 14
Topic starter  

Ahoj. S naším osvětlením jsem spokojen. Nepřímé svícení funguje velmi dobře. Sepsal jsem odpověď do nového vlákna tady: https://www.vodnici.net/community/postid/38857/ jelikož téma tohoto vlákna je trochu jiné. Zde jsou pro lepší představu parametry MeDD svítidla, které máme v obýváku: https://www.design-light.cz/nastenna-svitidla/medd-nastenne/. Délka je 240 cm.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Share: