X
Forum

Forum

Přístupový systém
 
Notifications
Clear all

Přístupový systém

43 Posts
16 Users
0 Likes
6,608 Views
czgaston
(@czgaston)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

@wex- pokud se nepletu tak by to do loxone mělo jít. Já o téhle čtečce také uvažuju, má protokol wiegand a tohle komunikaci zvládne převést papouch  na RS 232/485 nebo lan. 

Ted už jen to vyzkoušet zda to bude chodit:)


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Nepodceňoval bych bezpečnost a autonomní řešení v žádném případě nepoužil. Zjednodušeně: někdo vám urazí ze zdi čtečku spojí dva dráty a jde na návštěvu...

Chce to řešení typu čtečka "venku" a řídící technologie uvnitř bezpečné zóny.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já to mám snad vyřešeno přes alarm Paradoxu. Celý systém otevírání dveří je na loxone nezávislý, zároveň ale veškeré informace předává prostřdnictvm PRT modulu a RS232 extenisonu do Loxone. 

Bezpečnost je samozřejmě úplně někde jinde. Čtečku (RFID+finger)  jsem koupil z aliexpressu za cca 2500Kč. 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Takze uzivatele resis v loxone, nebo musis explicitne v Paradoxu?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Uživatelé musí být nadefinovaní v Paradoxu.


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

Ahoj, trochu to tu oživím. Někdo zkušenosti s tímto? https://1url.cz/ezZFW


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

@dave To vypada fakt hezky. Myslim, ze moje letite arduino RFID plosacky zustanou nadale lezet ve skrini a misto toho koupim tu tvoji nadheru ... ktera tam pak bude lezet taky:-D


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

Toto vlákno je hodně staré - pokud někdo chce čtečku, tak už ji přeci vyrábí přímo loxone?

Mě tedy vyhovuje ovládání hlasem přes Siri v hodinkách. teď jsem slíbil dětem, že si takto budou odemykat barák


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

@petrp Čtečka od Loxone je bohužel dostupná jen v kombinaci s klávesnicí, což se do všech scénářů nehodí. Navíc si za ni také říkají Loxone cenu, což může být pro někoho problém. Já si bastlil pro ten případ, kde musí být čtečka nenápadně schovaná a bez klávesnice, čtečku s RPi. Asi tu srandu, co postoval @Dave, koupím a vyzkouším. Wiegandu jsem se doteď úspěšně vyhýbal, tak si to zkusíme, no...


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Mna by zaujimalo aj nieco taketo  ako spolahlino to funguje.
Nehovorim ze na vstup do domu , ale na branku by to stacilo.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Nemáte někdo zkušenosti s tímto přístupovým systémem 

https://www.aliexpress.com/item/585605942.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.273aed57CX9OKC&algo_pvid=ec065cc4-5e8d-4c78-998d-85a46a2da915&algo_expid=ec065cc4-5e8d-4c78-998d-85a46a2da915-8&btsid=2100bdca16218490581812051e7f77&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Myslím že by to mohlo pracovat nezávisle na loxone a tomu jen posílat alarmy přes NC kontakty ne?

 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@kudykam

mam v supliku verzi pro 4 ctecky a 4 dvere, funguje to docela dobre. Kdyz k tomu poridis 4x relay alarm, tak to pujde i do loxone zapojit, jak pises.

Ja nakoenc jdu cestou mqtt, jak uz jsem tu nekde psal. Vim aspon, co tam poustim, kdyz uz to ovlada dvere 🙂


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

ty jednotky umí komunikovat pouze čtečka otisku prstů anebo čtečka karet/rfid s pinem?

V popisu je to vždy bud a nebo. Dohromady to neumí?

Taky moc nechápu když je systém pro 1 dveře tak mají vstupní a výstupní čtečku a systém pro 2 dveře mají dvě vstupní a výstupní čtečky. Proč se nepoužívá jedna a ta samá čtečka?

Mám dvoje dveře ale nechci 4 čtečky, stačí mi dvě. Bude tedy stačit systém pro 1 dveře?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ja zase hledam levnejsi NFC Code Touch. Potrebuji 3 kusy a to uz je za original loxone financni nesmysl.

Potrebuji jen tupou kodovou klavesnici, ktera bude zadavane vstupy posilat do loxone tak, aby vyhodnoceni probehlo uvnitr "bezpecne zony".

Neresil jste to uz nekdo?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@l-adamek

Wg26 klavesnice s RFID,arduino,mqtt,,node red(logovani a pristupy) Tak mam ted na stole a zatim spokojenost=pujde to na ostry provoz. 


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: