X
Forum

Forum

Přístupový systém
 
Notifications
Clear all

Přístupový systém

43 Posts
16 Users
0 Likes
6,607 Views
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
Topic starter  

Pokud se to tu někde řešilo, tak mě prosím naveďte, ale nenašel jsem. Líbilo by se mi mít venku vedle vchodových dveří pod omítkou nějaký RFID snímač, který by mi za určitých okolností otevřel dveře, abych stále nemusel nosit klíče když budu dělat kolem domu. 

Nepotkali jste (nemáte zkušenost s) nějakou primitivní čtečku, která by mi po přiložení přívěšku poslala např. číslo v nějakém HEXa formátu? Ideálně na UDP? Pak už by nebyl problém to zpracovat na úrovni Loxone, popř. s nějakou mezivrstvou. 


   
Quote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

koukni se na tohle:  http://www.sebury.com.cz/index.php/ctecky/f007-detail


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
Topic starter  

To je zase se učit něco nového 😀 Nejraději kdybych mohl dát např. anténu pod fasádu a elektroniku bych měl už kvůli servisu zevnitř v krabici. To mě asi nezbývá nic jiného, než něco zbastlit


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

Ja to budem riesit buduci mesiac - ale urcite pojdem do spominaneho sebury riesenia (verzia II ma dobre recenzie). Este ale vobec netusim aky zamok mam dat aby som to bol schopny odomknut....


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

ak chces len citacku, tak sa pozri sem - ale netusim kde sa to da kupit...

http://www.civintec.com/index.php/product/xianxi/id/54.html


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
Topic starter  

Já bych možná něco jako  https://arduino-shop.cz/arduino/1297-rfid-ctecka-125k-em4100-modul-rdm6300-uart-vystup-1462952410.html. Tu anténu bych vecpal např. do rámečku zvonkového tlačítka. Pod Tango by se mohla vejít. Ovšem nevím, jestli by to něco neudělalo s frekvencí, kdybych ten obdélník zdeformoval na čtverec. A elektronika by už byla na druhé straně zdi. A možná bych něco investoval do Ardiuna a udělal to přes to.


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
Topic starter  
Posted by: juras

Ja to budem riesit buduci mesiac - ale urcite pojdem do spominaneho sebury riesenia (verzia II ma dobre recenzie). Este ale vobec netusim aky zamok mam dat aby som to bol schopny odomknut....

Já to právě nechci napojovat přímo na zámek, ale ještě třeba přes Loxone a ten až by spínal zámek. Já mám ve dveřích jenom elektromechanický bez panik fce (závora jde pouze klíčem), ale právě v případech kdy bude dům "odstřežený" tak bych si takto odemykal. Ta Sebury se mi zdá na první pohled moc složitá


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124

   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

ja to tiez chcem riesit cez loxone, ziadne priame pripojenie na zamok...


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

dotazoval som F007 EM-II a je to mozne pripojit na 485 do loxone - takze by to malo ist uplne v pohode...uz len to otestovat


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Vyuziju vlakno, vybiral uz nekdo kodovou (numerickou) klavesnici ke vchodovym dverim?

Cipy, karty i biometriku jsme zamitli, ciselny kod nam prijde jako nejvhodnejsi reseni.

Jak je to se zapojenim kodove klavesnice do Loxone? Je mozne v Loxone ukladat a vyhodnocovat piny k uzivatelum naprimo?


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

Nebude to otravne zakazdym cvakat ten kod? osobne si myslim, ze bio alebo rfc, rfid je daleko pohodlnejsie a bezpecnejsie. Je to ale kazdeho osobna preferencia.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

My zase uvazujeme opacne:

- biometrika: nemam s ni uplne dobre zkusenosti, je hodne nachylna na "kvalitu" (staci mit ruku trochu rozmocenou, spinavou se zahrady, nebo v mem pripade jen v lete vice spocenou)

- cip: stejny problem jako s klicem, je to vec, kterou musi mit clovek u sebe, muze se ztratit, nebo jen ji stale dolovat z tasek, kapes atp. Jedina vyhoda oproti klasickemu klici je trochu lepsi managment (de/aktivace atp.)

- ciselny kod: neco co mam stale u sebe (hlava), nemuzu ztratit, nemusim porad myslet abych si ho nezapomnel, zadne loveni po kapsach. Co se tyce bezpecnosti, nevidim v tom problem. 6 mistny pin a po 5 spatnych pokusech nejaky security time.

Jen se mi nedari najit reseni zapojeni. Jestli je moznost naprimo (pin pad + loxone), nebo napr pomoci zabezpecovacky (pin pad + paradox + loxone), nebo na to jdu uplne spatne a neco mi unika?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Ohledně biometriky: jsou i snímače které se dokážou vypořádat se špinavými prsty, ale je to finančně jiná liga (čtečka kolem 15t). A pozor na děti jejich otisky se vyvíjejí a mohlo by se stát že se potomek nedostane domu. 


   
ReplyQuote
 wex
(@wex)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 18
 

Kdyby to nemuselo být napojené na Loxone, tak možná mohla fungovat tato čtečka:

https://eshop.eurosat.cz/product/71121/SYSA20


   
ReplyQuote
Page 1 / 3
Share: