Forum

Forum

Pravidelné uzavření...
 
Notifications
Clear all

Pravidelné uzavření/otevření servohlavic topení

5 Posts
3 Users
1 Likes
709 Views
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

Ahoj,

nevíte, jestli Loxone má v Inteligentní regulaci pokojové teploty (nebo někde jinde) zabudovanou podporu pro pravidelné zatahání za servo hlavice, aby se nezasekly po delší době bez pohybu?

Začal jsem si to dělat sám, zamýšlel jsem přidat "XOR" před vstup do dig. výstupu, řekněme jednou týdně na 10 minut. Mám ale i pár hlavic 0-10V a to už se dost komplikuje (pokud je hlavice 0-5 pustit do ní 10, jinak 0). Nebo využít přímo prvek regulace a vyžádat si vysokou a pak nízkou teplotu?

Řešil to už někdo? Ať nevymýšlím kolo...

Díky,
A.


   
Quote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

Tak jsem tam zatím dal Scheduler, 1x týdně na 15 minut aktivovat, výsledek do Memory Flagu.

Room controllery pak jdou do Exclusive OR, na druhým vstupu zmíněný Memory flag ze Scheduleru. Výstup z Exclusive ORu do dig. výstupu pro dig. servo hlavici.

Pro analogové hlavice mám místo Exclusive ORu danou Formulku "(1-I2)*I1+(I2)*(10-INT((I1+5)/10)*10)"


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1892
 

Pokial si dobre pamatam tak tato funkcia je standatne v bloku regulacie teploty.
Skus si dat logovat jeden vystup a uvidis. Myslim ze to je tusim raz za 2 tyzdne.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

Měl jsem takovej pocit, že jsem něco takovýho někdy zaslechl, ale nic jsem k tomu nenašel, tak jsem to už úspěšně asi zapomněl 🙂 Dobrej nápad, dám tam log, dík


   
ReplyQuote
(@hl-jarda)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 48
 

@aleq

pokud používáš blok inteligentní regulace pokojové teploty tak se jedná o hodnotu

Tsm

Pohyb ventilu

Maximální doba nehybnosti ventilu v období topení (ve dnech)
Pokud nejsou ventily dlouho v pohybu, dojde k jejich automatickému pohybu.
Zvolte prosím čas dle produktového listu výrobce.

14

Standartně je nastavena na 14 dní.

Kontroloval jsem statistiky a ve 2 ráno mi to ventili otevřelo na cca 4 minuty


   
Aleq reacted
ReplyQuote
Share: