X
Forum

Forum

Pomoc s propojením ...
 
Notifications
Clear all

Pomoc s propojením modulu CWT-MB318L a Loxone

13 Posts
4 Users
0 Likes
765 Views
(@jiri_rr)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 5
Topic starter  

Dobrý den všem,

obracím se na vás s prosbou o radu ohledně propojení modulu CWT-MB318L s Loxone. Mám modul CWT-MB318L, který chci propojit s Loxone přes modbus extension. Jedná se o modul s osmi vstupy na PT100, šestnácti analogovými vstupy a podporou komunikace pomocí RS485, RS232 a protokolů Modbus RTU a Modbus TCP.

Zatím jsem se snažil jen tak na stole vše zapojit a nastavit parametry modulu podle dokumentace, ale narazil jsem na několik otázek:

  1. Jak správně nakonfigurovat komunikační parametry modulu pro propojení s Loxone (IP adresa, port, adresa zařízení)?
  2. Jaký protokol (Modbus RTU nebo Modbus TCP) je nejvhodnější pro komunikaci?

Pokud by bylo možné, rád bych se s někým setkal osobně. V okolí Šumperk, Olomouc, Ostrava, Zlín?

Děkuji vám předem za veškerou pomoc!


   
Quote
 Robb
(@robb)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 43
 

Ahoj, tohle jsem našel v dokumentaci:

Bez názvu

Komunikační protokol si asi musíš vybrat sám. K modbus RTU potřebuješ Extension nebo nějaký převodník. K modbus TCP/IP nebo UDP nepotřebuješ nic. Co konkrétně ti nejde nastavit?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@jiri_rr Modbus panic?

Zacal by som cez LAN Modbus TCP, najskor zopnut nejake rele.


   
ReplyQuote
(@jiri_rr)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 5
Topic starter  

Modbus panic, ten byl dobrý:) Jj jsem úplný začátečník. Jsem elektrikář a snažím se trochu proniknout do loxone. Zatím se mi podařilo připojit miniserver a vidím i modbus extension. Zmíněný modul pro pt100 jsem zkoušel rozhodit podle návodu z blaja webu v odkaze. https://www.blaja.cz/plc-automaty/miniserver-loxone-a-komunikace-pres-modbus-rtu.html
Jen jsem nevěděl, co napsat za hodnotu do kolonky IO adresa. A možná jsem dělal i další chyby..
Jak se vrátím z dovolené, pošlu screeny.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Na  IO adresa potrebujem manual toho modulu.


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

Tohle mi dost připomíná GECON TCP-518L, který je jeden z IO modulů od GECONu které používám.

https://aliexpi.com/lLSg

Nepoužívám sice Loxone, ale Siemens LOGO. Ale systém bude asi podobný. Vyčítám data přímo přes NET Modbus TCP a chodí to naprosto spolehlivě a neskutečně rychle.


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

Popis protokolu a nastavení toho mého modulu je v odkazu výše a moje nastavení v LOGO:

modbus pt100

   
ReplyQuote
(@jiri_rr)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 5
Topic starter  

Tohle je moje provizorní zapojení a nastavení. 

capture(4)
IMG 20230819 182348

Robb poslal něco z dokumentace, ale není mi z toho jasné co napsat do nastavení IO adresy. Podle vašich rad to vypadá, že by bylo dobré řešení NET Modbus TCP. Tady mi není zatím vůbec jasné, jak to zapojit a rozchodit..


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Minimalne to mas zle zapojene.

Ak dobre vidim mas prehodene A B.


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

@jiri_rr: (NET Modbus TCP) Modul se asi dělá v několika podverzích. Máš dole vlevo UTP/RJ45 konektor jako já? Pokud ano, tak do něj normálně připojíš network UTP kabel. Pokud jsi těch pár stovek ušetřil, tak pak jedině přes ten "pomalý" RS485.

This post was modified 8 months ago by skybor

   
ReplyQuote
(@jiri_rr)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 5
Topic starter  

@skybor Ten konektor tam mám. Druhý konec přijde kam? Zkoušel jsem druhý konec RJ45 zapojit do routeru, stejně jako loxone, ale nejsem schopný se k němu připojit a už vůbec nevím, jak bych vyčítal data do loxone. Dokonce jsem stáhnul software od výrobce a tam by se mělo dát změnit napěťové vstupy za proudové a naopak, ale nejde mi se připojit.


   
ReplyQuote
(@jiri_rr)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 5
Topic starter  

@smotek7 Čekal jsem, kdo si toho všimne 🙂 Zkoušel jsem to i přehodit a zatím pořád nic. Spíš mám chybu jinde.


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

@jiri_rr: Nejprve musíš změnit IP adresu na tom (PC) s čím se chceš k modulu připojit na kompatibilní s modulem. Většinou tyhle moduly mají v defaultu IP adresu 192.168.1.75 . Jakmile se připojíš, tak tím konfigurátorem si to změníš na IP, kterou potřebuješ do své sítě. S nastavení Loxone ti pak píchne nějaký Loxoňák (já jsem Loxone panic)


   
ReplyQuote
Share: