X
Forum

Forum

online stav zařízen...
 
Notifications
Clear all

online stav zařízení přes virtuální vstup

4 Posts
3 Users
0 Likes
1,124 Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Jakým způsobem zjišťujete, jestli je zařízení, které máte do Loxone připojeno přes virtuální vstupy online, nebo už neposílá data?

Stává se, že mi jednou za čas umře spojení do API TČ Nibe. Ve vizu ale zůstane zamrznutá poslední hodnota.

Jde použít nějaký watchdog, který by mi např. jednou za hodinu otestoval protistranu?


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

Kdyz je to neco meho, tak si tam krom stavu posilam jeste nejakou "lastUpdate" hodnotu. Ale neni to uplne ono, musi se to stejne hlidat. 

Takze jestli to jde nejak lip, taky bych se nechal inspirovat 😉


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Vo svojich moduloch riesim v protokole pomocou "ping" z miniserveru, na ktory kazde device k fronte pripojene odpovie "pong". Ako to spravit univerzalne netusim, mozno tak pingat danu ip, ale to nie je 100% spolahlive. Alebo ako pisal L, sledovat nejaku zarucene inkrementujucu sa velicinu, ale neviem co Ti to nibe vsetko posiela.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Asi nejvhodnější by pro to byla proměnná stupně-minuty (rozdíl žádané a měřené teploty, který se mění v čase) takže parametr, který se mi v času bude určitě měnit.

Tedy, sledoval bych jestli se mi v průběhu 10min hodnota změní. Pokud bude stejná, tak je něco špatně.

Akorát teda nemůžu vymyslet, jak to v Configu udělat 🙁 Máte někdo nápad?


   
ReplyQuote
Share: