X
Forum

Forum

Nový blok Optimaliz...
 
Notifications
Clear all

Nový blok Optimalizátor spotových cen

264 Posts
30 Users
8 Likes
19 K Views
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Je pravda, že v tomto případě (5sec) to hodí lehký rozdíl. Teď jsem koukal na distribuci vs. Loxone a mám tam rozdíl (ČEZ vs. Loxone) - import (16,78 vs. 14kWh) a export (203,09 vs. 203,8kWh).


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Jak měříte denní / hodinové  náklady na elektřinu? Já to mám takto:

image

Aktuální spotřebu Mr posílám do vzorce, který přepočítává spotřebu na cenu (mám dle spotu a srovnání dle čezu), pak každou hodinu přes analogovou pamět pošlu na virtualni status, kde je statistika akumulovaně. Pak resetuji čítač měřiče.

Vzorec mám: I1*1,21*I2+(I3+I2*I4)

i1 aktuální cena v kč pro danou hodinu bez dph

1,21 - dph

i2 - aktuální spotřeba v kWh

i3 - hodnota 0,58 - paušální cena v kč za jistič, činnost operátora a stálý plat dodavateli, to celé přepočítáno z měsíční sazby na hodinovou

i4 - 0,717 - daň, systémové služby a marže, to celé se násobí spotřebou (nízkou a vysokou sazbu ignoruji)

Problém je že celkové částky za den mi nesedí, pokud si  vynásobím denní spotřebu cenou. rozdíl je více jak dvojnásobný. Nemohu přijít na to proč.


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@kudykam Osobně si myslím, že to máte zbytečně komplikovaný, koukal jste jak to počítám já?


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 51
 

@pavka28 Ahoj a diky za pomoc. Uz to pocita konecne dobre, diky Tvemu reseni s analogovou pameti.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

@Koty007 Jo, měřič to měří lépe než s využitím virtuálního statusu, akorát nevím jak k tomu přičíst hodinový paušál, započítat to do vzorce s výstupem na Pf, je asi špatně.


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@kudykam hodinový paušal?? Myslíš poplatek za kWhodinu?


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@kudykam já to nekomplikuji, aktuální spotřeba v kW * cena (normálně vzorcem), za mě to funguje v pohodě.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Aha já sem si to chtěl spočítat kompletně včetně cena za distribuci. @pavka28 - no je to měsíční paušál, já si to rozpočítávám na hodinu.


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@kudykam to si počítám zvlášť spot + cca. 1,6 na poplatky.


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Tak už mám zapnutý OTE setup, jsem zvědavý jak to pojede + 0,1 sec na modbus elektroměru, to je fofr.


   
ReplyQuote
(@tissot)
Eminent Member
Joined: 7 months ago
Posts: 34
 

Tak tady máme opět aktualizaci konfigurace a dle mě je tam stále stejná chyba - data z OTE pro Optimalizátor spot. cen jsou o hodinu posunutá, tentýž problém je iu šablony NANO green, popř. šablony pro OTE.

Když se podívám na OTE tak udávané ceny jsou v danou hodinu a dle mne začínají v 1:00 a uvedená cena tedy platí do 2:00 a tak dále. Znamená to tedy, že cena ve 24:00 je platná až do následujícího dne do 1:00. 

Jak šablona NANO tak Optimalizátor spot. cen to čte jako od 0:00 do 23:00, což je dle mne nesmysl. Proč by OTE udávalo ceny v určité hodiny, které jsou platné zpětně? 

Váš názor pánové?

 

 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

načítá se Vám do bloku i následující den ?, Pokud si pomatuji tak v Betě mi to jelo a teď nic 🙁

samozřejmě až po 14 hodině co jsou data na OTE


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@pavka28 ano, načítají.


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@koty007 znovu jsem přidal blok a už to jede, díky


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Posted by: @tissot

Tak tady máme opět aktualizaci konfigurace a dle mě je tam stále stejná chyba - data z OTE pro Optimalizátor spot. cen jsou o hodinu posunutá, tentýž problém je iu šablony NANO green, popř. šablony pro OTE.

Když se podívám na OTE tak udávané ceny jsou v danou hodinu a dle mne začínají v 1:00 a uvedená cena tedy platí do 2:00 a tak dále. Znamená to tedy, že cena ve 24:00 je platná až do následujícího dne do 1:00. 

Jak šablona NANO tak Optimalizátor spot. cen to čte jako od 0:00 do 23:00, což je dle mne nesmysl. Proč by OTE udávalo ceny v určité hodiny, které jsou platné zpětně? 

Váš názor pánové?

 

 

Nesouhlasím, sedí to s OTE i NANO Green. Jediné co, tak OTE uvádí pořadí hodin = 1. hodina = 0:00 - 1:00.

 


   
ReplyQuote
Page 12 / 18
Share: