Forum

Forum

Nezávislý alarm v g...
 
Notifications
Clear all

Nezávislý alarm v garazi

7 Posts
3 Users
0 Likes
698 Views
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
Topic starter  

Ahojte, chcem sa spytat ci sa dá nastaviť nezávislý alarm v garáži?

chcel by som tam dať pohybové snímače a na noc najlepsie automaticky aby sa alarm zapol.

No v appke je možnosť len zapnut/ vypnúť alarm všeobecne, teda na cely dom + garaz. Ale v dome nechcem na noc zapínať pohybové snímače, ale v samostatne stojacej garáži na dvore áno. Nikde som sa nedočítal ci sa dá garaz zalarmoval na pohybový senzor zvlášť.

Dakujem 


   
Quote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

Ja mam nezavisle dva alarmy: nepritomnost a nocni. Kazdy ma svuj blok. Nocni aktivuju trojklikem z loznice a jsou aktivovana cidla, ktere si k bloku priradis, takze teoreticky muzes kombinovat okenni kontakty s pohybovymi v garazi. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak použij blok časovač a zastřež dům na noc v režimu STAY - tedy jen obálku domu - bez PIR. Dům si rozděl do několika podsystémů. Já mám

1 podsystém - Dům 1NP

2 podsystém - Dům 2NP

3 podsystém - Garáž

4 podsystém - Zahradní domek

5 podsystém - Bazén

Na stav jednotlivých podsystémů mám navázané různé akce (uzávěr vody, vypínání zásuvek atd...) Vše je pak značně jednodušší 🙂

 


   
ReplyQuote
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
Topic starter  

@jimyjims dakujem to som nevedel že sa dá 🙂

 

@koldavideo

Prosim ta ako sa robí delenie na “podsystémy”? Toto by sa mi tiež perfektne hodilo 😀 

potom sa dá nastavovať zvlášť alarm na každý podsystém ? Pripadne ročný režim... ? Dakujem 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já to mám zvlášť alarm Paradox ale pokud máš vše přes loxone, tak stačí použít pro každý podsystém samostatný blok alarm a pak blok centrál alarm.


   
ReplyQuote
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
Topic starter  

Ako si robil tie podsystémy prosim ta? Mas jeden projekt a v ňom sa to nejako delí? Lebo nevidim nič take v loxconfigu.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Na podsystémy nic přímo v loxone není. Pro každý podsystém jsem vytvořil v loxplanu samostatný list. Na každém listu pak mám samostatný loxone blok alarmu, který jsem pojmenoval podle názvu podsystému. 

Vyzkoušej si to vše mimo dům. Vytvoř si testovací loxplan a vše si vyzkoušej pomocí simulace. Tím že používáš čidla a kompletní alarmové funkce přímo v loxone, to máš značně jednodušší, protože nemusíš porovnávat stav alarmu v loxone s tím fyzickým. 

Zastřežení bez pohybových čidel je jednoduché - je na to přece přímo vstup bloku alarmu ANm. 

alarm

 


   
ReplyQuote
Share: