X
Forum

Forum

Nastavení Energy Mo...
 
Notifications
Clear all

Nastavení Energy Monitoru pro FVE

6 Posts
5 Users
1 Likes
1,780 Views
(@pavelcz)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
Topic starter  

Ahoj.

Můžete mi prosím poradit.

Mám připojený střídač Sunways (kopie Wattsonic-u) a použil jsem šablonu z Loxone Library. Hodnoty se zobrazují v pořádku.

https://library.loxone.com/detail/wattsonic-schmachtl-sun-energy-box-651/overview

Potřebuji ale dořešit vstupní hodnoty pro Energetický monitor. Nedokážu to spárovat s tím co mi posílá střídač. Jedná se o:

Gi (Grid Energy import kWh) ? Dodání elektřiny z distrib. sítě? Za jaký časový úsek?
Gpwr (Grid power kW) ? Aktuální spotřeba z distribuční sítě
Ge (GE export kWh) ? Dodání elektřiny do distrib. sítě? Za jaký časový úsek?
Ptot (Production Total kWh) ? Celková výroba od instalace ?

Nedokážete k těmto hodnotám přiřadit ty ze šablony?

Náhodou nemáte funkční loxplan, který by se dal použít jako vzor?

Předem díky

Pavel


   
PeetCze reacted
Quote
(@peetcze)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 1
 
Posted by: @pavelcz

Ahoj.

Můžete mi prosím poradit.

Mám připojený střídač Sunways (kopie Wattsonic-u) a použil jsem šablonu z Loxone Library. Hodnoty se zobrazují v pořádku.

https://library.loxone.com/detail/wattsonic-schmachtl-sun-energy-box-651/overview

Potřebuji ale dořešit vstupní hodnoty pro Energetický monitor. Nedokážu to spárovat s tím co mi posílá střídač. Jedná se o:

Gi (Grid Energy import kWh) ? Dodání elektřiny z distrib. sítě? Za jaký časový úsek?
Gpwr (Grid power kW) ? Aktuální spotřeba z distribuční sítě
Ge (GE export kWh) ? Dodání elektřiny do distrib. sítě? Za jaký časový úsek?
Ptot (Production Total kWh) ? Celková výroba od instalace ?

Nedokážete k těmto hodnotám přiřadit ty ze šablony?

Náhodou nemáte funkční loxplan, který by se dal použít jako vzor?

Předem díky

Pavel

Ahoj, pošlu ti screeny z Configu co mám k Wattsonicu. Na oplátku ale potřebuji pomoc od tebe 🙂 Mě to totiž nechce posílat žádná data do Modbusu. Nejsem si jistý zapojením na svorkovnici střídače a pouzitim odporů...


   
ReplyQuote
(@pavelcz)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
Topic starter  

@peetcze Na střídači konektor COM EMS Pozice 485A, 485B. Já používám Waveshare RS232/485 TO ETH k napojení na Loxone. Pavel


   
ReplyQuote
(@mick46)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 1
 

@pavelcz Ahoj, snažím se rozchodit taky komunikaci se střídačem Wattsonic, zatím napřímo RS485 do PC a MODBUS slave a žadná data. PLS nejaká rada? Dikec


   
ReplyQuote
(@pecak)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 3
 

Zdravím, vyřešili jste někdo problém s komunikací wattsonic-modbus extension? Včera jsem zapojil a wattsonic se neozývá...


   
ReplyQuote
(@xpumpa)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 30
 

Funguje to bez problemu, jen jde ve wattsonicu nastavit pouze adresa, ostatni je fixni. Rychlost 9600, parita zadna, stopbit1. Bacha loxone config, aspon me to dela. Kdyz v nem zmenis baudrate na jinou hodnotu, zmeni stop bit na hodnotu 2.. Dost casu jsem stravil nad tim proc to nefunguje...config mi svevolne zmenil jeden parameter 🙂 Posle nekdo screen na ten energeticky manazer ? Myslim ze by se to hodilo vice lidem.


   
ReplyQuote
Share: