Forum

Forum

MusicServer4Home
 
Notifications
Clear all

MusicServer4Home

122 Posts
17 Users
6 Likes
11.3 K Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@pavka28 - ahoj, doufam ze  jsi v poradku po nemoci. Bude na Wiki pokracovani navodu prosim? Jasne ze ted uz je to spis na praci venku, ale kdyby nahodou 🙂

Prosim sdilej pripadne i HW pokud mas vymysleny (zvukovka? Zesiky?) 

Diky 🙂

 


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Bohužel jsem zapomněl natahat kabely na reproduktory a dotáhnout se nepodařilo. Tak jsem hledal něco jiného než RPI přímo do místnosti a narazil jsem na zajímavé řešení ESP32 se Squeezelite

Vyzkoušeno s Ai-Thinker ESP32-Audio-Kit a LMS. Na GPIO lze připojit relé a odpojovat zesilovač (konfigurovatelný čas za jak dlouho vypnout). Co se mi libí nejvíc je Bluetooth. Pokud neběží nic přes LMS lze se připojit přes BT a pouštět hudbu z mobilního zařízení. Do LMS je i plugin s konfigurací ekvalizéru.

Bohužel vyzkoušeno jen na stole, při instalaci nastal problém s měničem na 5V a shořela celá deska a čekám na novou. 


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Ahoj, mám dotaz - snad k tématu; Mám na loxberry (RPi) rozběháno LMS + Squeezelite + nějakou USB Creative USB zvukovku s 3,5 jack výstupem.

V koupeně mám repro 2x Dexon RP64 ( https://www.dexon.cz/katalog/plosne-instal-ozvuceni/podhledove-reproduktory/rp-64-podhledovy-reproduktor-pro-vlhke-prostredi.html?gclid=CjwKCAjw95yJBhAgEiwAmRrutA7zCztJI8HKwiEaXQMOwk62lDVHJrV24gf_cK8C6o3SqPr7X8yD3hoCpWoQAvD_BwE)

Z technické místnosti mi k repro vede kabel 4x0,75. A teď k otázce, jaký zasilovač tam dát aby to nebyl overkill a nestálo to majlant. Repro jsme sice do koupelny daly ale nemyslím si, že by se u nás vyhrávalo jako na pouti, ale chci to rozchodit a zároveň díky pozici koupelny na to chci napojit po letech domovní zvonek.

Koukal jsem na tohle: https://www.alza.cz/mozos-m01g-d6285825.htm

Případně jak to máte domy vyřešeno vy? Úplný ideál by asi byl zesilovač, který by byl zároveň jako USB zvukovka. Díky za tipy


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@mira v pohode mi fungoval https://www.aliexpress.com/item/4000336605966.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4e774c4dMgOwsg

Par tydnu jsem s tim hral na terase.


   
czgaston reacted
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

@richard díky za tip; nešumělo v něm? mám tu na stole toto ( https://www.aliexpress.com/item/33048174691.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dhH3JDI) a v klidovém režimu ty repráky nepříjemně šumí;

no za ty prachy ten co doporučuješ z toho Ali objednám a vyzkouším


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

Mel jsem to i na stole, zapojene Bose repraky a Squeezebox jako zdroj signalu a bylo to uplne v pohode.

Jeste jsem vzal https://www.aliexpress.com/item/1005002446705607.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.652f4c4dkKtcx9 ted ho testuje syn. 

oba byly bez problemu, dostatecny vykon a bez nejakeho sumu, ktery bych uchem registroval. Ted jsou ale nahrazeny Audioserverem.  Treba je jeste nekdy nekam udam. 


   
ReplyQuote
(@kuliss9)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 28
 

Ahoj, obracím se na Vás s prosbou, kdy se dostáváme u stavby domu k dokončovacím pracím a zároveň rozběhání jednotlivých komponent. Původně jsem byl přesvědčen, že koupím Audioserver a 3x extension, ale nyní když jsem našel tento projekt, tak se mi přeci jen zalíbila možnost poměrně velké finanční úspory.

 

Pokusím se popsat svůj dotaz z pohledu totálního laika, který pročetl toto vlákno a to málo co zvládl z němčiny přeložit (Nejsem němčinář).

V domě máme připravenou kabeláž + 11x podhledový reproduktory Dexon viz. https://www.dexon.cz/katalog/plosne-instal-ozvuceni/podhledove-reproduktory/rp-110x110-podhledovy-reproduktor.html . Tyto reproduktory bych rád rozdělil do 8 zón, každý pokoj vlastní zóna (7x interiér, 1x terasa). Rád bych se Vás zeptal na co nejjednoduší a nejlevnější řešení, co koupit. V technický místnosti už máme předpřipravené 1x Rapsberry Pi 4B s nainstalovaným Loxbery, pokud to správně chápu, tak je asi nesmysl řešit Loxberry a MusicServer4Home na 1 malině? Zároveň jsem tady četl o nějakých problémech se 4 malinou. Moje představa je tedy taková, že bych dokoupil 1x Rapsberry Pi 3 + nějakou zvukovku (HifiBerry?, něco levného z alíka?) a zprovoznil MusicServer4home.

 

Rád bych se ještě zeptal na doplňující info.

1) V rodině jedeme na Apple zařízeních a máme premium účet na Apple Music, dokážeme ovládat reproduktory tímto řešením přes Airplay a Apple music?

2) V obýváku mám ještě 2x Sonos Play1 a plánuji k nim k TV koupit Sonos Beam 2 koncem roku, dokážu tyto všechny reproduktory nacpat do zóny v obýváku, aby hrály společně s dalšíma 4 stropníma Dexonama? Plán je takový, že s televizí budou komunikovat vždy pouze ty 3 Sonos, ale když budu pouštět hudbu, zajímala by nás možnost kompletního spárování všech repro v místnosti tedy Dexon i Sonos.


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

Ahoj,

Potřeboval bych poradit. Nastavil jsem si dneska Spotify do MS4H a když dám zpustit přes Loxone play tak mne nejde zvuk. Jenom u radia my jde zvuk.

Verze MS4H: 1.5.4.1_beta
Logitech Media Server Verze: 8.3.0


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

skus aktualni betu, ta je: 1.5.5.2 - hraje vsechno 


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

@juras 

Díky za nápovědu. Už mně to hraje ale takovým divným stylem. Když dám přehrad tak nic neslyším. Tak dám pak tedy stop a znovu play a už to slyším. Nějaká blbá odezva anebo nevím. A ještě jak dohraje skladba, tak to nepřeskočí na další skladbu. Posílám nastavení.

Snímek obrazovky 2022 10 28 183403
Snímek obrazovky 2022 10 28 183243
Snímek obrazovky 2022 10 28 184808

 


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

S tou další skladbou mi to dělalo u AirPlay taky. Jediné řešení co jsme našel byla reinstalace serveru - od ty doby vše hraje jak má. 


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

Ahoj,

Chtěl jsem se zeptat, jestli nikdo nemá zkušenosti s MS4h na PROXMOX serveru. Mám stým menší problém. Vše jsem nainstaloval dle postupu ze stránek https://music-server.net/ . Všechno naběhne bez problému, ale ještě doinstaluji (UPnP/DLNA bridge a Spotty Spotify pro Squeezebox)

Tak když pak dám na 192.XXX.XX.XXX:9000 přehrad hudbu tak neslyším zvuk, ale i hudba běží jenom cca 40 sek a pak přeskočí na další skladbu atd.

Mám jednu instalaci na RASPBERRYPI a tam to funguje bez problému bez toho, aby se něco zeseklo občas.

Předem děkuji za info.

proxmox001
proxmox002

   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@michal-bajer Ahoj, na proxmox má už přes rok a žádný problém jsem neměl. Mám přiřazený 2 GB RAM a 1 CPU (využití 1.30 GB).

Instaloval jsem podle návodu a od té doby jen aktualizuji. Squeezebox nemám, používám HW esp32 squeezelite.

 

image
This post was modified 1 year ago by jzaruba

   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

@jzaruba 

Zkusím tedy to nějak nastavit podle tvých hodnot a uvidím.   


   
ReplyQuote
czgaston
(@czgaston)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

@michal-bajer 

jak koukám tak pokud máš dietpi tak máš špatně nastavený hodnoty na VM . Máš to nastavený jako pro Debian/ubuntu

Machine má být q35 a SCSI máš taky jinak. Použit tenhle návod na instalaci

Loxberry on proxmox

IMG 4824
This post was modified 1 year ago by czgaston

   
ReplyQuote
Page 8 / 9
Share: