Forum

Forum

Meteostanice Loxone
 
Notifications
Clear all

Meteostanice Loxone

408 Posts
55 Users
25 Likes
99.1 K Views
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 
Posted by: hedyso

Pls pozeral som si vsetko cosi popisal a aj vyskusal ale nieje mi moc jasne ake vzorce si presne pouzil pri senzore Směr větru pls vies mi ich sem pastnut ? kazdy jeden ako napr : degree to rad EW/direction atd ... luskam hladam na nete ale neviem to nejak pouzit v loxone. ak si to uz niekde pisal  pls posli link diki

 Tady je máš:

Degree to rad
(I1 / 180)*PI

E/W direction
SIN(I1)

N/S direction
COS(I1)

E/W direction avg
Klouzavý průměr E/W direction

N/S direction avg
Klouzavý průměr N/S direction

Calculate avg rad
2 * arctan * (I2 / ((sqrt(I1^2 + I2^2) + I1))

Rad to degree
(I1 * 180 / PI)

Degree je pak potřeba prohnat modulo 360, problém je, že Loxone vývojáři asi neví, jak modulo funguje a je naprogramováno že -120 % 360 je -120, přitom to ale má být 240... Takže toto je potřeba ošéfovat podmínkou a když je hodnota menší než 0, tak k tomu přičíst 360 a je to správně. Pokud je hodnota větší nebo rovna nule, tak s tím nedělat nic.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
hedyso
(@hedyso)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 29
 

Dakujem ti velmi pekne idem to skusit ponahadzovat.

Este jedna otazka ... co sa týka senzoru rýchlost vetra tak s tvojim Faktorom 2,4 mi to ukazovolo 600-900 m/s rýchlost vetra , az ked som tam dal faktor z loxone manualu 0,0167 mi to zacalo ukazovat realnejsie rýchlosti , spravil som niekde chybu ?


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

Zdravím všechny,

já pro LOXONE používám meteostanici  http://www.hadex.cz/t105-meteostanice-wh1090/. Meteostanice má USB konektor a přes něj ji mám spojenou s routrem TP-LINK TL-MR3020. To mi vycházelo jako velmi levné řešení. Nahraje se do něj upravený firmware Meteobridge a potom se lze na meteobridge přímo z miniserveru LOXONE dotazovat na data přes link  http://ip-of-meteobridge/cgi-bin/livedataxml.cgi  , který vrátí přímo XML data.

Po přidání virtuálního vstupu v LOXONE config a nastavení virtuálního vstupu HTTP příkazu, lze pomocí rozpoznání příkazu vytáhnout třeba teplotu.

Bohužel co tato stanice neumí je intenzitu slunečního svitu.

Já si ještě upravil vnější jednotku tak, že jsem si přivedl jen napájení k externí jednotce a pod střechou mám battery pack a jednoduchý stabilizátor na 3.3V a jednotku napájím z el. sítě a při výpadku se mi přepne na záložní baterie z battery packu. Dodělával jsem i větší větraný radiační štít pro základní jednotku.

Cenově to vychází příznivě

  • meteostanice WH1090: 2000,-Kč
  • TP-LINK MR3020: 600,-Kč
  • napájený USB-HUB (je to nutnost jinak to neumí stáhnout data z meteostanice): 300,-Kč
  • váš čas: 0,-Kč 😉
  • CELKEM: cca 3000,-Kč

Přeji mnoho úspěchů při řešení.

 

P.S. chtěl jsem vložit i nějaké zdrojové kódy a obrázky ale nějak mi to filtruje pryč a nic mi to nevloží


   
Georgio and Yany reacted
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Tato stanica vyzera celkom zaujimavo , zda sa ze by aj lepsie spracovana - len ci to pojde presuvat data do loxone.

stanica


   
ReplyQuote
(@roman)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 2
 

Ďakujem za typ, poskladal so stanicu podľa typu od PavelF. Trochu iné ceny (TL-MR3020 v3 -24€, licencia soft - 65€, HUB pri v3 nie je potrebný, meteostanica WH1080 - 98€), zhruba 200€, ale funguje OK.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Taky teď hledám něco na chatu. Potřeboval bych tam ale i to čidlo osvitu. Na domě mám Me11 což je docela drahá záležitost. Na druhou stranu mám dům i chatu v jedné VPN a geograficky od sebe cca 30km, takže bych mohl brát hodnoty z domu. 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

A nejakej blizkej nadsenec na wunderground by se nenasel? V mem okoli je par peknych meteostanic, nektere jsou dokonce na i ups. Je videt ze to ty lidi fakt bavi 🙂

 

 


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Já si stavím meteostanici podle návodu od jirin.sv. Nakoupil jsem mechanické díly z Hadexu. Senzory teploty, tlaku a vlhkosti z Ali asi umístím do vlnovce.

Nicméně k mechanickým dílům už nebyla krabička, na který se ten vlnovec připojuje (viz. obrázek

Vlnovec

). Takže buď vymyslím připojení vlnovce k nějaké jiné krabičce (tak, aby to splňovalo IPxx) nebo nepoužiju toho vlnovce, ale nějakou "dírkovanou" krabičku, kterou neusadím na konzolu, ale někde pod okraj střechy, aby do toho nepršelo... Máte od toho někdo fotku, jak je ten vlnovec reálně připojen ?

Nějaký jiný nápad ?

Čidlo osvitu z Ali mám na sucho vyzkoušené, teď jen jak jej osadit. Uvažoval jsem čidlo dát do vodotěsné krabičky s průsvitným krytem nahoře...


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Vlnovec je myšlen ten radiační štít? Taky se chci pustit do této stavby, ale myslel jsem že radiační štít k tomu neprodávají vůbec a samostatně jsem ho našel drahý (jak uvádí poznámku bez teploměru a vlhkoměru). Obrázek s krabičkou dělá jenom firma, co má upravenou verzi jako IP meteostanici. 

Dírkatá krabička bude mít špatné vlastnosti a teplota s vlhkostí bude hodně zkreslená vlivem sluníčka. Zatím mám v plánu dát k meteo krabičku s průsvitným víkem pro měření světla a teploměr (+ vlhkost a tlak) dát na serverní stranu pod štít úplně mimo meteo stanice.

Pokud u toho ten radiační štít je, tak je to super a přidám jen krabičku se světelnými senzory a vytáhnu senzory T+RH+P do radiačního štítu. 

Edit: Na blogu jsou případně ke stažené modely pro 3D tiskárnu.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Super, díky za odkaz na modely  😉 Přesně tohle jsem potřeboval.. Oba dva zelené díly z fotky z odkazu si nechám vyrobit. Na to kolečko připevním radiační štít, do něho schovám T+RH+P. Na nově vytvořenou konzolu připevním krabičku se světelným senzorem. Z číny mi už došla ta, co dával odkaz jirin.sv: Krabička

 


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 
Posted by: jzaruba

ale myslel jsem že radiační štít k tomu neprodávají vůbec a samostatně jsem ho našel drahý

Kupoval jsem v hadexu a ten štít tam byl. Nicméně není tam ta spojovací část, proto jsem hledal řešení...


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Taky díky za info ohledně hadexu, objednám také tam i tu krabičku. Snad se mi tam všechno vejde 🙂 Dnes jsem ještě objednal detektor blesku a už mám senzory na UV index (SI1145), intenzita světla (MAX4409), UV záření (ML8511). RH+T (SHT3x), tlak (BMP280). Ještě nevím zda RS485 + STM32/Arduino a nebo ESP32 (přímý přístup, OTA, ale hřeje, větší spotřeba, signál). RS485 vyhrává, když už tam povede kabel 🙂

Ještě bych chtěl detekci srážek s vyhříváním, zatím jsem nic nenašel mimo VELUX WLA510.

Až vše přijde tak udělám DPS dle krabičky a případně se podělím pokud bude zájem. Kdyby někdo chtěl spolupracovat tak do PM.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@lukas)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 10
 

Mě zaujali WiFi meteostanice na froggit.de

Konkrétně WH4000SE WiFi (cca za 150 Eur),  oproti Me11/13 má přijatelnější cenu navíc i display. I když jsem původně uvažoval o stavbě meteostanice (větší možností rozšíření senzorů), tak se postupně přikláním ke koupi hotového řešení.

This post was modified 6 years ago by Lukas

   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: Lukas

Mě zaujali WiFi meteostanice na froggit.de

Konkrétně WH4000SE WiFi (cca za 150 Eur),  oproti Me11/13 má přijatelnější cenu navíc i display. I když jsem původně uvažoval o stavbě meteostanice (větší možností rozšíření senzorů), tak se postupně přikláním ke koupi hotového řešení.

Dik za typ, posilani dat na Wunderground je super, jde pak jednoduse implementovat do loxone. Cena 4000 vc dopravy je porad unosna. 

V CR se to prodava pod znackou Ventus 830 , ale pak je to o cca 1000Kc drazsi

EDIT: no vlastne to je verze WH3000 SE , tedy rozdil asi 600Kc. Ma to barevny vnitrni displej.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

no a tady je to bez par drobnych za stejnou cenu:

MeteoStanice


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Page 7 / 28
Share: