X
Forum

Forum

Meteostanice Loxone
 
Notifications
Clear all

Meteostanice Loxone

408 Posts
55 Users
25 Likes
100.1 K Views
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Ale zkousel jsem to predtim nez nekdo udelal at to vypada presne jak v Loxone.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

aah 🙂 a jaky je medzi tym rozdiel ci je to cez ten Weather service alebo "priamo v loxone"? Som myslel ze to si len prepinas interface ako sa to zobrazuje ale data su v podstate na tom istom mieste v loxone.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

co sem pochopil tak to integrovane pocasi od WU se ti nezobrazi na hlavni strance v lox app (leda nejaky hack 🙂 . Data samo pujdou pouzit stejne.

Asi nakonec bude nejschudnejsi to Rpi a data holt pouziju od nejakeho souseda.  Stanic v okoli je tu nastesti dost 🙂


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Co jsem cetl ten clanek, tak ta verze 4.0 ma fungovat tak, ze to do Loxone aplikace dostanes i na hlavni stranku. To snad i otestuji.

 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

mas recht zrovna na to koukam, to mi nejak uniklo. Z  toho asi v Rakousku nebudou moc stastni 😀


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

No to asi nebudou 😀 uvidi se co s tim udela verze configu 9.

Ja si dneska cetl mail co mi od nic dosel a zepry ta jejich meteo stanice ma takovy ohlas, ze prestanou prodavat ty ostatni venkovni senzory co maji. 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: Dawe

No to asi nebudou 😀 uvidi se co s tim udela verze configu 9.

Ja si dneska cetl mail co mi od nic dosel a zepry ta jejich meteo stanice ma takovy ohlas, ze prestanou prodavat ty ostatni venkovni senzory co maji. 

No ved konecne - ale chyba tam ten zrazkomer, lebo s tym co tam je iba vies ci je mokro alebo neni, ale nevies kolko mm padlo, tak na zahradu je to slaby udaj.

Mozno konecne spravia aj nejaky modul na zavlahu lebo davat to dokopy cez X modulov je celkom makacka 😀


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

takze staci narvat verziu 4 a nie je potreba kupovat ziadny hardware???


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

ano staci RPI a mas krasne WU integrovane na uvodni strance.

Me by bohate stacilo kdyby existoval kombi srazkomer plus UV metr. Za to bych Loxone i zaplatil 🙂 Vse ostatni mam


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: juras

takze staci narvat verziu 4 a nie je potreba kupovat ziadny hardware???

ano, (ak to chapem spravne) treba ten RaspPI + konto na WU takze budes mat data z najblizsieho okolia, ked to chces ale vyuzivat na zahradu/polievanie a tak. Lepsie je kupit stoju stanicu (nemusi byt loxone) a data brat z nej


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

rpi mam, dokonca som skusal aj plugin, ale nefungoval mi - asi stara verzia..


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Ja to zkousel, tak pred pul rokem tu verzi 3.6 a fungovalo mi to jenom, kdyz jsem si Loxberry nainstaloval v nemcine.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

a zkousels  i tu verzi 4? Jestli ma vubec cenu o tom premyslet. Diky


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

O verzi 4 jsem se dozvedel teprve vcera. A ted na to bohuzel nemam cas, abych to otestoval.


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

Přidávám malou inspiraci, jak za 675 Kč dodat pro Loxone měření srážek, rychlosti a směru větru. Již 8 let používám meteostanici WH1080 se kterou jsem v rámci cenových možností spokojený. Napadlo mě použít její senzory a napojit je přímo na Loxone. Prodávají se jako náhradní díl a stojí uvedených 675 Kč: link.

http://www.led-elektronika.cz/data/pics/vnejsi-mechanicke-dily-k-meteo-wh1080-a-wh1090_32395.jpg

Srážky a rychlost větru jsou poměrně jednoduché – dávají pulzy. Každé sepnutí srážkoměru znamená 0.2794 mm srážek, a pro rychlost větru znamená 1 sepnutí za sekundu rychlost větru 2,4 km/hod.

Trošku složitější, ale také jednoduše řešitelné, je čtení směru větru. Senzor se skládá z 8 magnetických kontaktů a 8mi odporů, díky kterým je možné poznat úhel po 22,5°.

Úhel Odpor
0 33000
22,5 6568
45 8200
67,5 891
90 1000
112,5 688
135 2200
157,5 1407
180 3900
202,5 3136
225 16000
247,5 14118
270 120000
292,5 42120
315 64900
337,5 21876

Lze tak velmi jednoduše číst napětí pomocí analogového vstupu. V mé konfiguraci jsem použil zdroj 5 V a přidal odpor 5k2 a hodnoty čtu pomocí Railduina:

Směr větru

Musel jsem vzít do úvahy 20k odpor, který má Railduino na analogových vstupech, rozhodně doporučuji si přepočítat svoje napětí podle použitého zdroje napájení, odporu  a zařízení.

Srážky jsem naintegroval jako „Měření spotřeby“ (kWh => mm :)), o vypočítání rychlosti větru se stará komponenta „Rychlost větru“ – bohužel je ale nutné napojit senzor na Loxone extension (jako jediné umožňuje přepnutí vstupu jako čítač frekvence – původně jsem také chtěl číst přes Railduino).

Další údaje jako atmosferický tlak, vlhkost a intenzitu světla si přečtu pomocí Arduina. Venkovní teplotu již nějakou dobu čtu pomocí DS18B20.


   
Kops and Aleq reacted
ReplyQuote
Page 5 / 28
Share: