X
Forum

Forum

Meteostanice Loxone
 
Notifications
Clear all

Meteostanice Loxone

408 Posts
55 Users
25 Likes
100 K Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

na loxbery potřebuji raspberry což nemám...


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

nepotrebujes staci ti nejaky NAS / Server kde to das ako VM


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

no jo to bych musel nějakej server mít, muj nas ds213 to nepodporuje...

Mám web hosting, to je tak jediné co mohu použít s apache serverem...

Ten plugin ale tam haže blbé hodnoty...


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

tak vymen NASku za nieco poriadne alebo si postav unraid (odporucam, tiez mam), alebo investuj do Rpi

ine moznosti nemas 😉 resp mas a budes s tym mas srania kopec


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Raspbery je asi nejlevnější možnost.. a třeba na loxone využiji i jine funkce loxberry


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

Taky se snazim vyhnout dalsimi RPI, i kdyz mam je ve stole, proto idealne pres API, ale uz mam jeden problem na svete, po 1 dni, kdy mi to bezi v testovacim modu mi asi zablokovali API KEY, tj udelal jsem novej a data uz zase bezi nevite kolik dotazu je mozne na API posilat? Mam nastaveno 10s ted jsem to prodlouzil na 20...


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Můžeš trochu více specifikovat jaké api? kde? co a jak máš nastaveno?


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

@kudykam

Zkusim to popsat jak sjem na to sel:

1) Ve wunderground jsem si pridal stanici jako typ jsem dal Ambient Weather WS-2902

2) Pres aplikaci  AWNET (jina mi nefungovala) jsem aktualizoval FW a nastavil stanici na pres ID a KEY z wundergoundu

3) sel jsem do my profile/member settings/API keys kde jsem dal vygenerovat novy key

4) do linku

http://api.weather.com/v2/pws/observations/current?apiKey= NEW API KEY&stationId=ID STANICE&format=json&units=m

jsem zkopiroval api key a id stanice

5) potom jsem link vyzkousel mel by si videt neco takoveho:

{"observations":[{"stationID":"IKENIC2","obsTimeUtc":"2021-04-19T10:41:34Z","obsTimeLocal":"
2021-04-19 12:41:34","neighborhood":"Křenice","softwareType":"EasyWeatherV1.5.8","country":"CZ",
"solarRadiation":365.7,"lon":14.675,"realtimeFrequency":null,"epoch":1618828894,"lat":50.041,"uv":
4.0,"winddir":123,"humidity":65,"qcStatus":1,"metric":{"temp":11,"heatIndex":11,"dewpt":4,"windChill"
:11,"windSpeed":0,"windGust":0,"pressure":992.82,"precipRate":0.00,"precipTotal":0.00,"elev":95}}]}

 

6) udelas vitrtualni hhtp vstupy kde si uz vycucavas jednotlive hodnoty jak je videt vnitrni teplotu nedostanes jelikoz v jsonu neni...pozor pri definici http vstupu u linku musis zadat HTTP a ne HTTPS!!


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Tak to mám to samé takto. Jen ten api key sem použil nějakej cizí z netu. Ale jak už sem psal je to naprd chybí tam hodně hodnot ze stanice.


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

@kudykam

jedinné co tam chybí je vnitřní teplota a vlhkost ale problem bude, že to wunderground asi nesbírá..jelikož to neni ani na jejich webu..tj. pro mé účely tj data venku je tohle absolutně super..


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

z EcoWitt si to skus nejako zobrat.

 

Ja z tej WS stanice co ju mam v kuchyni (display) beriem teplotu / vlhkost pre Loxone.

 

Ale cele to ide cez "FOSHKplugin v0.0.7" z LoxBerry, ten ti vygeneruje Template s hodnotami a tie si otvoris v loxone, teda mas vsetko co ta stanica mera a potom si to uz prepajas ako potrebujes


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ecowitt nemá api které by generovalo json

O tom pluginu sem už psal výše. Dává mi to nesmyslné hodnoty.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

tak si asi jediny...vsetci ten "FOSHKplugin v0.0.7" pouzivaju a slape to 😉


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Tak už s mi podařilo rozchodit loxbery s fosh pluginem na WH2900.

Ještě bych ale rád do loxne zobrazoval slovně předpověd počasí. Jde to? nyní se zobrazuje jen aktuální level a aktuální text (např sunny)

Jde nějak v loxone udělat přepínač ve stylu hodnota 1 - slunečno, hodnota 2 - zataženo apod?


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@kudykam já bych to řešil přes blok Status, kde si můžeš dát i obrázky k těm stavům

 

image

   
ReplyQuote
Page 24 / 28
Share: