Forum

Forum

Meteostanice Loxone
 
Notifications
Clear all

Meteostanice Loxone

408 Posts
55 Users
25 Likes
97.8 K Views
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

@kobra23

Venkovni je na baterky + solarni nabijecka, vnitrni je 5V(mozna 12V), jde i na baterky, ale to pak nema zapnutou wifi a nejde sbirat data.

Venkovni jde bastlenim predelat na zdroj taky, ale me baterky drzi uz rok a vnitrni jednotka stale hlasi ze jsou OK, takze to nema asi cenu resit.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 
Posted by: David

@kobra23

Venkovni je na baterky + solarni nabijecka, vnitrni je 5V(mozna 12V), jde i na baterky, ale to pak nema zapnutou wifi a nejde sbirat data.

Venkovni jde bastlenim predelat na zdroj taky, ale me baterky drzi uz rok a vnitrni jednotka stale hlasi ze jsou OK, takze to nema asi cenu resit.

Ale nepotrebuje tahle stanice k zivotu taky registraci do WU? Nebo na to muzes sahat rovnou z Miniserveru?

Diky.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám tuhle. Má to vlastní web rozhraní, ze kterého to lze tahat do Loxone.

Nebo si můžrš nainstalovat na RPI Weewx a tahat to do nej a potom do Loxone.

Ale jinak to mám napojení i do WU mě zatím funguje 🙂


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
 

Já mám za to, že WU pro majitele PWS funguje, jen veřejnost už nemá API zdarma.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

jak pise Radek, ja data davam do WU dal, takze mi zustal i pristup, kterej pouzivam pro loxberry a weather4loxone,aby me porad nechodial reklama kupte lox pocasi 🙂

U Conrada je treba mit nekde weewx,co ma radek, jde primo. Ja chtel i displej,takze to byla jasna volba.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Nejak hluboce jsem tu kauzu s api na WU zase nestudoval, ale dost lidi s vlastnima metostanicema si tam na foru stezuje, ze uz se k nim nedostanou. Tak se trosku bojim  a hledam neco s vlastnim webserverem 🙂


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

Oboje jsou fajn,pokud nepreferujes vnitrni lcd,jednodušší je na integraci co ma Radek,pokud s LCD,musis nekde nahodit weewx a presmerovat komunikaci meteo na weewx v routeru. 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

blizi se zalevaci sezona a nova zavlaha bude potrebovat meteostanici...

nezvazoval nekdo netatmo? ma to plugin do loxberry, ma to srazky, vnitrni co2... jako nevyhodu vidim snad jen cenu 🙂

kamos to ma bez loxonu a je teda naprosta pecka kolik to pouziva lidi a clovek ma potom pristup do jejich site a muze se podivat na skutecne realnou teplotu at jede temer kamkoli na svete


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Netamo vypada dobre, ale neumi to merit slunecni zareni, coz je pro me zasadni fce.

No pekne to IBM dojebalo. Klidne bych si koupil i pristup do toho api WU, ale proste smolik 🙁


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 115
 

Ať hledám, jak hledám, nějak mi uniká pointa s tím IBM. Může mi někdo bystřejší objasnit?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 
Posted by: zmata

Ať hledám, jak hledám, nějak mi uniká pointa s tím IBM. Může mi někdo bystřejší objasnit?

IBM koupilo WU, nasledne zrusili free API, ktere pouziva plugin do loxberry(weather4lox). Takze uz nejdou data pro predpoved pocasi. Osobne mam do WU pustena data ze sve meteo a API mi porad jede, coz i WU tvrdi, ze tohle bude nejak individualni.

Nicneme pokud mas svou meteo, vubec WU a IBM neres 🙂 


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Zdravím vás. Stavím dům s Loxone a plánuji meteostanici. Hlavně pro venkovní žaluzie, takže požadavek na měření větru a asi i svitu slunce. Originální Loxone meteostanice je plastový nesmysl za ještě větší nesmyslný peníze 🙂 Stále platí, že nejjednodušší volbou je WH2600 SE   ?

Děkuji.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 810
 

dnes mi prisla tato, je to vlastne WH2900:

https://www.ebay.de/itm/Digitale-Funk-Wetterstation-CTW-902-Wi-DCF-Luftfeuchte-Wind-Regen-WiFi/401598474290

Ale nemam tam tu tyc na uchytenie - mali ste to ako sucast ci sa to kupuje extra?

dik

weather

   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

Taky jsem ji v baleni nemel, takze to bude jen ilustrativni obrazek 🙂 Bral jsem ji z Conradu.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 810
 

BTW: ked si na Android nainstalujete "WS View" tak Vam to updatne FW 😉 changelog som zatial nenasiel


   
ReplyQuote
Page 14 / 28
Share: