Forum

Forum

Meteostanice Loxone
 
Notifications
Clear all

Meteostanice Loxone

408 Posts
55 Users
25 Likes
99.1 K Views
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: killeriq

plz da niekto real foto toho displaya ? 🙂

A uz je to vsetko funkcne ze mi loxone bude vediet vytiahnut data a nastavim si zavlazovanie?

Na tomto modele: Eurochron EFWS 2900

Dik!

Jo,vse jsem jiz ntegroval do loxone 🙂 dispej je presne jak na obrazku conradu atd, viditelnost displeje z uhlu nic moc, chce to primy pohled.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

takze to mozem objednat z de za 125e ? 😀 sice na zimu mi to bude asi k nicomu , ale moznost aspon najdem cas to nastavit...

 

Nastavuje sa to cez ten RPi plugin alebo to ide cez nejake http prikazy na priamo?

Dik


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: killeriq

takze to mozem objednat z de za 125e ? 😀 sice na zimu mi to bude asi k nicomu , ale moznost aspon najdem cas to nastavit...

 

Nastavuje sa to cez ten RPi plugin alebo to ide cez nejake http prikazy na priamo?

Dik

Musi se nekde naisntalovat weewx, je jedno jestli na Rpi s loxberry nebo na nejakem starem PC s linuxem. Z toho pak uz pres HTTP vstupy(xml) do loxone.

Loxberry navic umoznuje obechcat Loxone Weather, takze uz prestane obtezovat jejich nabidka nakupu za tezky prachy a zacne hodnoty ukazovat i primo v APP jako by byl weather zaplacenej.


   
ReplyQuote
 Yany
(@yany)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 56
 

Paci sa.

IMG 20181011 170953
IMG 20181011 171000
IMG 20181011 171008
IMG 20181011 171017

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: radek

Kdyby se to podařilo naroubovat i do Synology byla by to paráda...

Na QNAP to jde. Takže pokud máš možnost na Synology spustit nějaký "Docker Station" jako u QNAPu, neměl by to být problém.

weewx

   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

mam "unraid" takze asi by mi to tiez malo ist pozriem ci to uz niekto pripravil... 🙂


   
ReplyQuote
 Yany
(@yany)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 56
 

Tak tie moje problemy s vypadkami EFWS2900 su jednoznacne slabym signalom medzi vonkajsimi snimacmi a jednotkou (sice iba 10m, ale cez dve poschodia). Len mi nejde do hlavy, preco to 6dni ide v poriadku - ukazuje plny signal, potom jeden den aj 3 vypadky po sebe a zas ide 5 dni dobre.  🤔 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Zarušení?  🤔 


   
ReplyQuote
 Yany
(@yany)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 56
 

Takto to vyzera z grafu, vypadky su tie nahle prepady, vtedy sa zaloguje -17,8C, chvilku vypadne a zas ide dobre par dni, niekedy su taketo vypadky aj 3 po sebe behom 30 minut. Zarusenie potencionalne, vonkajsie cidla mam blizko anteny DVB-T a radia. 

meteo5

   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816

   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: koldavideo
Posted by: radek

Kdyby se to podařilo naroubovat i do Synology byla by to paráda...

Na QNAP to jde. Takže pokud máš možnost na Synology spustit nějaký "Docker Station" jako u QNAPu, neměl by to být problém.

weewx

Ktory z tych dockerov mas otestovany a pouzitelny ak si to teda testoval? dik


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Tak WU mi vcera deaktivovalo api key tudiz je pro me v podstate nepouzitelne (mockrat diky IBM).

Tusite nekdo zda existuje nejaka meteo stanice s vlastnim webserverem? Defacto mi staci jen senzor solarni radiace / UV, a z ceho by moh Miniserver primo vycitat data 🙂


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: nksh

Tak WU mi vcera deaktivovalo api key tudiz je pro me v podstate nepouzitelne (mockrat diky IBM).

Tusite nekdo zda existuje nejaka meteo stanice s vlastnim webserverem? Defacto mi staci jen senzor solarni radiace / UV, a z ceho by moh Miniserver primo vycitat data 🙂

EFWS 2900, navod je zde ve wiki, ted maji akci, ale porad je to 4.000,-Kc


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

alebo z ebay za 3ku 😉 preposlu cez znemecka.eu


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: David
Posted by: nksh

Tak WU mi vcera deaktivovalo api key tudiz je pro me v podstate nepouzitelne (mockrat diky IBM).

Tusite nekdo zda existuje nejaka meteo stanice s vlastnim webserverem? Defacto mi staci jen senzor solarni radiace / UV, a z ceho by moh Miniserver primo vycitat data 🙂

EFWS 2900, navod je zde ve wiki, ted maji akci, ale porad je to 4.000,-Kc

Jakou je k tomu potřeba dovést kabeláž?


   
ReplyQuote
Page 13 / 28
Share: