Forum

Forum

Měření spotřeby ele...
 
Notifications
Clear all

Měření spotřeby elektřiny pomocí Loxone nebo Arduina

350 Posts
45 Users
19 Likes
93.7 K Views
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Ty 1fáz jsem zapojoval v sobotu, 3fáz v neděli. V sobotu večer po vyprání a sušení jsem zpozoroval tento problém. V neděli večer jsem pak kontroloval 3fáz a čísla seděly. Zkusím ty 1fáz ještě přes offset srovnat s loxonem (ostatní běžely nějakou dobu bez loxonu, ale tento jeden na pračku a sušičku byl napojený hned od začátku praní/sušení). Zjistím, zda to dělají všechny 1fáz. Pak by bylo zvláštní, že jsou vadné všechny.

 

EDIT:

ještě mne napadlo, nemá loxone možnost nastavení délky impulsů? Nikde jsem to nenašel.. nebo přehlédl. Vypadá to na ztrátu impulzů někde po cestě. Zkusím vyměnit kabeláž za stíněné CAT6.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ak mas cim, pozri sa na dlzku toho impulzu, mozno je priliz kratky a loxone ho obcas vynecha.


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Teď tedy asi budu za blba, ale zřejmě "Čítač frekvence" nesmí být zatržený v nastavení dig vstupu. Když jsem tuto funkci vypnul, tak se zdá být vše OK. Kurnik a já myslel, že právě toto zatržení je důležité..hmm


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@kynio citaz frekvencie sa pouziva napriklad na anemo meter.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

 Zdravím,

 napojil jsem na Loxonem server DI vstupy 4 elektroměry (2 třífázové, 2 jednofázové - ty jsou zatím off). Mám Edin 372 dvojtarif na celý RD (800 imp/kWh) na svorky 24VDC, druhý Edin 371L jednotarif (800 imp/kWh). Na DI vstupy mi impulzy jdou (změřeno multimetrem), ale Loxone mlčí (O na vstupu, 0 spotřeba). Nastaveno viz příloha.

 Nemáte tucha kde je problém?

 Díkes

měření spotřeby

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

1. v liveview vidis ze su na vstupe tie impulzy? Blok elektromer ries az potom.
2. co znamena ze zmerane multimetrom ? 
Ako to mas zapojene ten vstup S0?


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@smotek7

1/ v liveview mi hlásí 0 na vstupu

2/ multimetr "+" na DI vstup kam vede elektroměr a "-" na GND Miniserveru = zaznamenání impulzu z elektroměru

 Zapojení: +24VDC mi jde z Miniserveru na svorku + impulzu v elektroměru a ze svorky - impulzů elektroměru mi jde drát na DI1 Miniserveru 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Asi na tom multimetri nestihnes spozorovat na ake napatie to stupe?
V Liveview si daj za vstup blok spozdeni vypnuti na nejaku 1s, aby si videl ci to tam chodi, ten impulz ma len 40ms a to nemusi byt v liveview videt.
K tomu zapojeniu, myslim ze som niekedy si tym mal problem ze nebolo to spravne oznacene + -, resp. ako bol ten vystup spraveny , mal by tam byt nejaky optotranzistor.
Skus prehodit + - na S0.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@smotek7

ok, zítra to zkusím, dneska v tomhle marastu co je venku na stavbu nepojedu.

musel jsem se dotázat dnes, protože na stavbě ještě nemám net a řešit to v mobilu se mi moc nechce.

 zatím dík


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Já vidím problém v tom, že to máš připojeno do MS.

Má být do Extension.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@kobra23

extension již neexistuje. měl jsem v plánu ji mít v sestavě, ale když ji zrušili, tak jsem téměř celé zapojení co šlo do Extensionu (světla) přehodil na externí relátka. Bastlit místo extensionu Relay a DI extension za tu cenu nebudu. Relátka a zdroje mě vyšli na 4,5k a Relay s Di by vyšlo na 17k.

 Mám ještě Raidluino které mám prakticky celé na žaluzie.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Tak v tom případě bych volil Modbus Extension a elektroměry s Modbus.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@kobra23

 Tož vono je několik způsobů jak to udělat, když bych nakoupil vše znovu, ale bohužel jsem ve Sportce ještě nevyhrál.

 elektroměry mám již nakoupené a zapojené. pokud nelze rozchodit toto, tak si to raději budu psát do excelu. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

@kostalkarel Drzme diskuzi prosim na slusne urovni. Kobra se ti snazi v dobre vire poradit a reci "ve sportce jsem jeste nevyhral" nikam moc nevedou.

Toto neni support forum Loxone, ale nase soukrome forum dobrovolniku a nadsencu. Pokud mas s Loxone problem, pis podobne nastvane posty k nim na forum. Tady akorat nastves lidi, co se snazi pomahat.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@l to nebyl nic proti nikomu. já jsem zmínil, že pokud bych měl neomezený rozpočet, tak nemusím řešit, že vyhodím věci za x tisíc a nakoupím originál od Loxonu. Za dobu od natažení rozvodů do doby realizace rozváděče stihli v Loxonu zrušit hned jeden extension a čidlo a tak to plácám jak to jde. Kabely už nevyměním, tak musím jet ve slaboproudu.


   
ReplyQuote
Page 19 / 24
Share: