Forum

Forum

Měření množství vody v retenční nádrži  

Page 16 / 16
  RSS

l.adamek
(@l-adamek)
Reputable Member
07/10/2019 3:03 pm  

Krajni polohy hladiny (tak aby se cerpadlo nesusilo nasucho a aby nepoustelo zbytecne vodu prepadem) hodlam resit principem zaplavoveho cidla. Tedy 2 draty na dig vstup loxone a jejich ne/spojeni vodou.

ReplyQuote
Kops
 Kops
(@kops)
Active Member
07/10/2019 3:43 pm  

Já za sebe dodám, že mám plastovou obetonovanou nádrž 6000 litrů a je to skutečně málo. Používám jen na závlahu zahrady (3 sekce) a voda v létě rychle mizí. Jinak co se týče řízení, tak mám tlakový hladinový senzor, ale základem je mít čerpadlo, které se o sebe trochu postará samo. Nepojede na sucho, nebo do zavřeného výstupu. Přecejen měření může selhat (jak to tu už někdo psal) a za zničené čerpadlo případně jiné součásti to nestojí.

Stejně tak i dopouštění vody, které jednak měřím průtokoměrem, ale i kdyby ten selhal, tak mám v Loxone maximální čas, který může dopouštění trvat a pak se dá pokyn k zastavení. A ještě, pokud i při ventilu bez napětí detekuju pulzy z průtokoměru, tak jde hned mail notifikace, že protéká voda i přes zavřený ventil.

This post was modified 2 weeks ago by Kops

ReplyQuote
Vena
 Vena
(@vena)
Active Member
09/10/2019 9:47 am  
Posted by: Pavel

Přesně tak to mám v plánu, jako dodatečnou pojistku tlakového senzoru. Na snímání stačí třeba jen obyčejné dráty. Použít můžeš co uznáš za vhodné, já mám v plánu něco nerezového, ale zatím nevím co 😎 

Není tam náhodou potřeba dvou hladinových spínačů? Podle schématu zapojení mi to tak příjde. Jinak ”něco nerezového” má elko ke svým hladinovým snímačům, je tam hlavně vyřešený spoj drát/nerez.

ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Noble Member Moderator
09/10/2019 10:57 am  

Primárně je to určené k dopouštění (zapnutí při nízké hladině a vypnutí při naplnění) ale dá se použít jen jeden "kontakt".

ReplyQuote
Vena
 Vena
(@vena)
Active Member
10/10/2019 12:55 pm  

Jasně, mě šlo spíš přímo o vstupy do toho modulu, podle schématu vypadá že tam jsou použité malé plováčky.

9FFFBA59 CF21 4022 9968 97C8FF63A3EC

ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Noble Member Moderator
10/10/2019 3:07 pm  

Mám přesně tento:

https://www.aliexpress.com/item/32829947046.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4djUvvfg

a jako kontakty se používají jen drát a voda 🙂 

ReplyQuote
Page 16 / 16
Share:

Working

Please Login or Register