X
Forum

Forum

Matematika kolem el...
 
Notifications
Clear all

Matematika kolem elektroměrů

4 Posts
3 Users
0 Likes
603 Views
(@holox)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 2
Topic starter  

Ahoj, řeším teď jeden zapeklitý problém. Mám elektroměr (Efv) za střídačem (1f Axpert) a elektroměr na přívodu do domu (Eds). Celá spotřeba domu jde nonstop přes střídač tzn. elektroměr za střídačem (Efv) počítá veškerou spotřebu domu.

Abych zjistil, kolik jsem vyrobil a spotřeboval z FV, potřebuju od hodnoty Efv odečíst hodnotu Eds. A nevim, jak to udělat v loxone... Zkoušel jsem něco v PicoC, ale je to nad moje chápání...

Elektroměry mají S0 výstupy. Nemám dodávku zpět do DS, takže 4Q elektroměr pro mě nemá smysl.

Mohl bych poprosit o radu jak na to? Snad jsem to popsal dostatečně, kdyby ne, rád doplním.

Předem moc děkuji.


   
Quote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Ved na kazdy elektromer blok merania. Urobit rozdiel vystupov Pf a pripojit na dalsi blok na vstup Pf.


   
ReplyQuote
(@holox)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 2
Topic starter  

@smotek7 Diky moc, je to divny, ale kdyz jsem pouzil blok Subtract presne jak pises, tak mi to pred tim nefungovalo a ted mi to na cistem projektu jede...

 


   
ReplyQuote
(@4majkl)
New Member
Joined: 10 months ago
Posts: 1
 

@holox 

zjistili jsme, že občas loxone zatrolí tím, že něco co funguje a několikrát to zmodifikuješ, tak to prostě přestane fungovat, smažeš to, uděláš úplně stejně jak to byloa  najednou to ět celé funguje... řešíme to s kolegou i s podporou a nikdo nám na to neumí odpovědět... děje se to nahodile 🙁


   
ReplyQuote
Share: