Forum

Forum

Loxone samovolně sp...
 
Notifications
Clear all

Loxone samovolně spíná vstupy

3 Posts
2 Users
0 Likes
649 Views
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Ahoj,

Včera večer se mi objevilo dost nehezké chování mého vzdáleného extensionu který mám v garáži. Někdy kolem 1:00 ranní mi otevřel komplet garáž, rozsvítil světla atd. Chování se opakovalo až jsem vypnul celý extension abych mohl v klidu spát (rozsvícená otevřená garáž je jako pozvánka 😀 ).

Spustil jsem logování s filtrem na digitální vstupy

image

 Tento screen je potom co jsem odpojil všechny patice ze vstupů. Zatím je moje teorie že buďto mám zarušený link kabel (což je mi fakt divné že rok jsem neměl problém), nebo odešel extension. 

Má někdo obdobnou zkušenost? Nevíte co s tím, případně co mohu ještě zkusit? Ještě doplním že jsem si včera hrál s Loxberry + UDP packety k Zigbee2MQTT, ale nějak mi uchází jak by toto mohlo generovat "digital input". Ale možná by byl dobrý nápad

 

Díky!

This topic was modified 2 years ago by Hvezdic

   
Quote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Nemohla to udělat simulace přítomnosti?


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Ahoj, ta by byla jen na světelných okruzích a zatím jí nemám dokonfigurovanou. Mě úspěšně otevírá vjezdovou bránu, gar. vrata a i světla. Vše se váže jen na jeden extension. Jak jsem ještě editoval, včera jsem si hrál se Zigbee a MQTT - nastavoval jsem si miniserver -> MQTT, ale nevím jestli by to mohl být ten problém - ale v logu tomu nic nenapovídá, adresa mé MQTT gateway se neshoduje v ten interval.


   
ReplyQuote
Share: