X
Forum

Forum

Loxone připojení Si...
 
Notifications
Clear all

Loxone připojení Siemens S7-1200 Modbus TCP

4 Posts
2 Users
0 Likes
1,853 Views
(@misan26)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 3
Topic starter  

Ahoj,

chtěl bych se zeptat zda někdo řešil propojení po ethernetu  Modbus TCP a tahání dat bez nutnosti Modbus extension?  (  https://www.loxforum.com/forum/german/software-konfiguration-programm-und-visualisierung/51059-modbus-tcp-verbindung-loxone-s7-1200

Ptám se z důvodu, že mi komplet Siemens řídí celé vytápění a regulaci. A rád bych tyto komponenty propojil. Je sice možnost koupit gateway pro komunikace KNX ale 20tis opravdu dávat nebudu. Rád bych abych měl online data z teplotních čidel a parametry solárního systému.

Děkuji 


   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Pokud Siemens umí Modbus over TCP, tak Modbus extension nepotřebuješ, to Miniserver umí sám o sobě.


   
ReplyQuote
(@misan26)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 3
Topic starter  

Co je myšleno over ?? Jinak siemens umí jak nastavit se na Slave nebo na Master, ale zatím se mi nepodařilo rozběhnout komunikaci. Tak zjišťuji zda se s tím někdo setkal. 

Takže jsem předpokládal, že siemens bude na síti Slave a Loxone master a bude z nej jen cist data, kteru mu v kazdym intervalu posle rizeni a aktualizuje si hodnoty 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Modbus může být přes sériovou linku RS485 -na něj potřebuješ Modbus extension. Nebo může být Modbus přes TCP/IP -to umí miniserver bez dalších extensionů. Loxone je Master, takže ostatní zařízení jsou Slave. Komunikace nefunguje, tak že něco se posílá do Loxone, ale ty z Loxone vyčítáš hodnoty z registrů. Musíš proto znát adresy registrů abys mohl hodnoty vyčítat.


   
ReplyQuote
Share: