X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Loxone novinka

91 Posts
26 Users
10 Likes
10.6 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Tak už vidím, že mi něco k tomu přišlo od Loxone, tak jdu studovat.


   
ReplyQuote
 zefe
(@zefe)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 80
 

Zeby malo par ludi vyluxovanu garaz/barak? 🤔 


   
smal reacted
ReplyQuote
 smal
(@smal)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 7
 
Posted by: @kobra23

Tak už vidím, že mi něco k tomu přišlo od Loxone, tak jdu studovat.

Kdyby aspon bylo co studovat, ten mail a stranka na loxone blogu jsou smesne povrchni...

https://www.loxone.com/enen/blog/changes-in-homekit-support/

K hlasovemu ovladani a Siri jsem se zrovna dokopaval, a nez jsem stacil koupit Apple Homepod, tak mi to zase zrusili. Zajimalo by me, jestli jste nekdo mel aktivni auto otevirani garaze pri prijezdu domu, a jestli se to da vyresit i tim resenim, co ted v Loxone zbylo (Apple zkratky).

Diky!

This post was modified 2 years ago by smal

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Tak doufám, že je to opatření jen na chvíli.

Kdejaký modul pro ovládání vrat přes Homekit za 1.200,- to umí, tak ještě aby to neumělo/nemělo Loxone za desítky až stovky tisíc v RD.

Vrata, bránu a dvě branky jsem ovládal jen hlasem, zkratky jsem zatím neměl potřebu používat.


   
ReplyQuote
 smal
(@smal)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 7
 
Posted by: @kobra23

Tak doufám, že je to opatření jen na chvíli.

Kdejaký modul pro ovládání vrat přes Homekit za 1.200,- to umí, tak ještě aby to neumělo/nemělo Loxone za desítky až stovky tisíc v RD.

Vrata, bránu a dvě branky jsem ovládal jen hlasem, zkratky jsem zatím neměl potřebu používat.

Smím se zeptat, čím máš ovládání hlasem řešeno? Já mám připravené Alexy do místností, jeden home pod od Applu (kvůli možnosti otevírat vrata automaticky při příjezdu, a Siri na iPhonech), krom toho mi běží doma Loxberry a Home assistant, ale ještě nemám vybráno, co z těch dvou nástaveb (loxberry, HA) bude na daný účel vhodnější. 

(mimo jiné chci ty Alexy a Home pod) využít i na TTL bez audioserveru)

Sorry, jestli je to zde off topic, hledal dřív na celém fóru ale nikde takto vcelku nenašel.

 

Díky!

Martin

This post was modified 2 years ago by smal

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Interiérové ovládání hlasem je řešeno Apple Homepody. Několik kusů.

Externí ovládání pomocí Apple Watch nebo iPhone.


   
smal reacted
ReplyQuote
 smal
(@smal)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 7
 

Nevim, jestli jste uz nekdo zjistil vice, ale bavil jsem se se svym Loxone integratorem, a pry to zakazal Apple. (prijde mi to divne, navic to nelze stoprocentne vynutit, protoze proste jako workaround si vytvorim v loxone configu "zarovku" a jejim "rozsvicenim" dojde k otevreni brany)

 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@smal workaround je jedna vec, ale vylozene ocividne to mit povolene nemuzou pokud to porusuje nejake licencni podminky. Uz jsem to slysel od vice zdroju, ze je to kvuli podminkam Apple, tak bych tomu i veril.


   
ReplyQuote
 smal
(@smal)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 7
 

@blaf Chapu. Prijde mi to jen dost drze od applu.  Az se tomu budu moct venovat, udelam to tak, ze si na Miniserveru ulozim jen informaci od Applu, ze prijizdim domu, a zbytek zpracuji pres Home Assistant / Node-Red.

A diky moc za potvrzeni, ze nemame cekat od Loxone napravu.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

Toto se vam nedeje? od vcerejska mam problem na ipad, po chvili me to odhlasi... 

image

 

pravda, pridaval jsem nove uzivatele, ale s adminemnjsem nic nedelal

 


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

@richard

Ahoj, mám vypozorováno ze se to deje jen na MS G1 kdyz moc casto koukam na FVE- Monitor toku energie preskakuji v app potom to nestihne spocitat statiskiky...

Resim to rebootem MS...

Pakarna na G2 se to nedeje aspon co vim


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Já se přihlašuji v aplikaci pro Win při každém spuštění 🙁


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@chucky ano, vypada ze to souvisi s monitorem toku energii. Kdyz tam jsem, vyhodi me to. Mam Miniserver 2


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Mne to robí posledné 2 týždne na Gen. 1 aj bez monitoru energií.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

Už jste někdo použili tento ovládací prvek ?

Touch Pure Flex

Dle popisu to má i senzor teploty, vlhkosti, 12 touch points..ale ta cena no..  Zřejmě se konfigurace obrázků musí udělat při objednávce, což je nevýhoda, protože dopředu člověk moc neví, jaké ovládání bude vyhovovat.

Asi zůstanu u tabletu a jednoduchých tlačítek..


   
ReplyQuote
Page 6 / 7
Share: