X
Forum

Forum

Loxone miniserver 2...
 
Notifications
Clear all

Loxone miniserver 2 - Quido

2 Posts
2 Users
0 Likes
560 Views
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Zdravím,

Tak jsem si koupil miniserver 2. Chtěl jsem to zejména kvůli schématům systému. Nicméně jsem si nadělal akorát starosti. Momentálně řeším to že mi Quido přestane komunikovat s miniserverem. Děje se to naprosto náhodně, zkusil jsem vyměnit router (ubiquitti za starší d-link) - beze změny. Pokud otevřu config, vidím tam vždy některý vstup z elektroměru jako sepnutý a tento stav po výpadku komunikace zůstane. Komunikace se již nenaváže a je potřeba restartovat miniserver. Verzi můstku mám poslední.
Neřešil tohle náhodou někdo? Koukal jsem do hledání, ale nic kloudného jsem nenašel 🙂


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

No, tohle jsou ty radosti, kdy se Loxone chova naprosto nahodne a nevysvetlitelne.

Tech duvodu muze byt hromada, bohuzel...

- napriklad spatna SD karta, i kdyz to spolu zdanlive neouvisi, obcas to tim je

- nebo je nakopnutej projekt z migrace, uz se to taky stalo. Jedine reseni je smazat cely projekt, vytvorit komplet novy a pak to tam castecne copy&past a castecne nove zadat

- obcas pomohlo udelat downgrade projektu, ten zmigrovat na novy miniserver a udeat pak upgrade projektu.

- obcas je to siti jak pises, muzes zkusit zmenit porty na quidu i v mustku

To je asi vse co mne ted napada. Bohuzel univerzalni navod na to neni a je to oser. debugovat se to neda a v mustku chyba taky neni.

Z toho co sem za ty roky vypozoroval, tak obcas v miniserveru nebo v projektu jsou zrejme nejaky casti kodu, ktere se spravne neupdatnou nebo neprenesou. Takze je idealni udelat komplet reset a zkusit to v cistem miniserveru.

 


   
ReplyQuote
Share: