X
Forum

Forum

Loxone config - nas...
 
Notifications
Clear all

Loxone config - nastaveni

18 Posts
7 Users
0 Likes
3,667 Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  

ahoj,

zkusim z treninkoveho stavu zacit uz nastavovat neco realneho.

Mate prosim doporuceni jak na to?

V Loxone configu udelat list po kazdem pokoji, nebo radsi funkci?

Jidelna, obyvak vs topeni a svetla?


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Nejlépe po jednotlivých pokojích a užití.  Takže např.

Kuchyň - osvětlení

Kuchyň - topení

Kuchyň - audio

atd.

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

zacni s min a casem budes refaktorizovat. imho je zbytecne pripravit hned 3 zalozky pro vse.

jinak podivej se na demo projekty u loxone


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Tohle si myslim je dost individualni a spis beci osobniho vkusu - na funkci to nebude mit vliv. Ja sem zase nechtel mit mraky zalozek, tak mam co mistnost to 1 zalozka +cca.12 dalsich (zahrada, technologie, zavlaha, 1wire,...)


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  

@L jiste ze jsem stahnul, ale... u vzoroveho projektu neni zadna slozka, tam je to vse uplne prazdne. U osvetleni je jen jedna. 

Zkusim nainstalovat jinou verzi configu, jestli to bude tim...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Vzhledem k tomu, že celý loxplan bude postupně narůstat, je dobré vytvářet list pro každou místnost a kategorii. Vše je pak přehlednější. Hlavně to pak předělávat je docela mazec. Pokaždé když otevírám loxplan, hned jej ukládám pod novým názvem - co jsem v něm měnil. Ve stejném adresáři mám pak textový soubor "changelog.txt" ve kterém postupně pod daným datem napíšu co jsem změnil a proč. Protože už taky nejsem nejmladší a kolikrát nemůžu uvěřit co jsem to udělal a proč 🙂 

Není špatné si vytvořit i univerzální místnosti jako Centrál, 1NP, 2NP atd...


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  

beru zpet, v nove verzi je to OK a jde videt jak to je ve vzorovem projektu.

Koldo, jak to myslis pro kazdou mistnost a kazdou kategorii? To jako Jidelna topeni, Jidelna sletla, jidelna audio, Jidelna uz nevim co... ?

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ano, přesně tak.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  

diky chlapi


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

@koldavideo: to zalezi na tom, kolik toho mas. to preusporadavani neni zas tak hrozny, a osobne radsi mam min zalozek a postupne pridavat, nez rovnou mit mraky prazdnych.

Ale to uz je fakt o vkusu.

Ja mam co mistnost to zalozka a pak cca 15 dalsich systemovych (zalozka zaluzie treba, kde je celkova logika vsech zaluzii, zalozka, acond, zalozka quido vstupy, zalozka quido vystupy). Na ty systemove mi prijde lepsi to mit takto, nez to rozhazet do kazde mistnosti zvlast.

Ale je to fakt individi


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Ze začátku jsem měl taky mraky záložek a ve finále to mám co místnost to záložka, když je toho moc tak rozdělém na osvětlení a topení, v topení jsou i žaluzie. + tři na topení (zdroje,  směšovací ventil a řízení topení, statusy), rekuperace taky dvě(řízení a statusy), měření spotřeby 3, a pak ty další, okolí domu, centrál, režimy, automatika atd. Vzhledem k tomu že nemaj klasickej posuvník, taky když už je těch záložek hodně, tak už je dost nepřehledné, člověk furt akorát listuje sem a tam


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@koldavideo nehodil by se ti nejaky verzovaci system (svn, git)?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Myslím že to nebudu potřebovat. Stejně si vše ještě zapisuji do kabelové knihy. Hlavně když je potřeba po jednom UTP tahat více zařízení (kamera/čidlo, senzory sauny/čidla pro alarm) atd... 

Co se mi ale osvědčilo je to, že přímo v loxone si pojmenuji vstupy i číslem kabelu. Při hrubé stavbě jsem všechny kabely označil číslem a v loxone pak např. u digitálního vstupu pro tlačítko dám do názvu ještě číslo kabelu po kterém je na vstup přivedeno napětí. Stejně to dělám i u výstupů. Napíšu si třeba světlo v kuchyni ale k němu dám ještě číslo kabelu, který tam z rozvaděče vede. V podstatě se tím nahrazuje schéma zapojení. Samozřejmě ty kabely jsou označeny stále. Mám na nich etikety. Navíc na strojky tlačítek jsem fixou napsal také číslo kabelu abych nemusel rozdělávat celé tlačítko. Takže když potřebuji něco zjistit, stačí sundat krytku vypínače (tlačítka).  


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

příklad jak to mám na jednom z extensionů :

znaceni vstupu a vystupu

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  

jeste dotaz. Zkousel jsem ted verzi 8, 9 a 10.

Starsi protoze jestli dobre chapu, jsou mene narocne na HW a pripadne Papouch jim lepe chutna. 

Ale kdyz jsem zkousel blok osvetleni, tak ve verzi 8 a 9 jednim stiskem zapnu, dalsim menim scenu, ale vypinam dvouklikem. Ve verzi 10 jednim zapnu a druhym vypnu. 

Nebo jsem uplne mimo i toto muzu nastavit? Zatim se s nastavenim seznamuji. A do doby nez budou tlacitka, ktera budou moct jednim zapnout a druhym vypnout, tak bych zustal jen u "zvonkoveho", ktere mam svedeno jen do jednoho vstupu a dvojklik mi neni prijemny na to abych s nim vypinal svetlo v mistnosti. (na to snad ani pritelkyni ucit nechci)

 

Taze je to jinak ve verzi 8, 9 a v 10? Nebo to jen neumim nastavit?

Diky 


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: