X
Forum

Forum

Loxone a NFC na App...
 
Notifications
Clear all

Loxone a NFC na Apple iOS

42 Posts
7 Users
0 Likes
6,140 Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

zaluzie zlobej... z homebridge nepouzivam...


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Nevíte jak se to tapnuti v ios  deaktivuje?

díky

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

jako nacitani? 🙂 v Shortcuts... a pouziti jen odemcenej telefon klidne v lockscreenu


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Momentálně zkouším co umí v základu NFC, ale při načtení tagu mi naskočí nahoře upozornění na otevření aplikace Loxone a při tapnutí, se mi pak provede požadovaný úkon( třeba rozvítí světlo) a zároveň mi otevře aplikaci od Loxone. Jde nějak vypnout to potřebné tapnuti nebo je to špatná cesta a je třeba jít cestou: vygenerovat QR kód v Loxone, a pak tu url adresu vložit do Zkratek? Nějaké postupy jsem tu v sekci sice  našel, ale nejde to udělat nějak jednodušeji?

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@ichtis AHA! jak jsem psal, je to pouzivam JEN skrz homebridge a homekit, nepouzivam QR a komunikaci naprimo s loxonem... coz kdyz jsem to delal nebylo ani mozne (IMHO)...


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

A na ten Homebridge mi bude výkonově stačit stará RPi3? ještě jsem s malinama nepracoval, tak moc nemám zkušenosti. Děkuji za info

TB


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@ichtis ano bude... ja mam tech instanci nekolik (uz je to teda nejakej cas co jsem to cele delal), ale tehna posledni verze nodej nepodporovala starej plugin od loxonu... to uz je mozna jinak... ale vykon problem nebude


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Děkuji za info.

TB


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Zdravim, nějakým zázrakem se mi podařilo nainstalovat homebridge+plugin pro loxone. Jen jsem se zasekl u nastavení ip adresy, podle německého fóra by měla být stejná jako miniserver. Jen nevím zda je třeba to nakonfigurovat v routeru nebo přes terminál v homebridge...děkuji za radu


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

do homebride davas IP adresu loxonu na vnitrni siti... router stim nema nic spolecneho.

doporucuju vytvorit specialniho uzivatele a delegovat pouze prava na to co chces z homebridge skutecne ovladat!!!!!! 

krom bezpecnosti ti to nevytvori v homekitu totalni maglajz naprosto vsech funkcnich bloku...


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 
  • Děkuji, a k tomu vytvoření speciálního uživatele je někde nějaký návod? A taky k tomu jak tam změnit tu ip adresu? Dělám s Raspberry poprvé a zatim podle návodu se mi podařilo nainstalovat homebridge..takže zázrak 🙂 jen tu ip adresu nevím co s tím...🤔

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

specialniho uzivatele v Loxonu... pokud toto nedas dohromady asi bys homebridge nemel pouzivat 🙂

IP adresa miniserveru se nastavuje v homebrdige confu spolecne s uzivatelskym jmenem a heslem


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Zdravím, Používám loxone config 8.3 a nevšiml jsem si jestli to tam je, je možné že to bude novější funkce?!

vpodstatě jde o tohle, že?  https://www.loxone.com/cscz/kb/uzivatel-skupiny/

IP adresu pohledám..děkuji


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Tak ted se dívám do svého loxconfigu 8.3 a je to tam...Nastavení uživatelů. Takže by to mělo být pohoda, když to člověk nepotřebuje, tak ani neví, že tam něco takového je...každopádně děkuji za nasměrování, někdy člověku nedocvakne kde / co hledat 🙂

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

toto tam je od verze 1 🙂 jen ted je to pouzitelne i pro lidi co si v tom neudelali poradek od zacatku... protoze driv nebylo mozne sledovat kdo ma na co prava globalne, to ted mozne je, takze je to fakt easy


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: